Menu
HBO GO – recenze předplacené online videotéky

HBO GO – recenze předplacené online videotéky

4 minuty čtení

Streamovací služba HBO GO je vhodná pro každého, kdo chce mít přístup ke kvalitním seriálům, filmům, dokumentům a dětským pořadům kdykoliv a odkudkoliv. Jak HBO GO funguje, co obnáší registrace a na jakých platformách je možné službu využívat?

Co je HBO GO?

HBO GO je placená online videotéka, která umožňuje sledovat široké spektrum pořadů v HD kvalitě v originálním znění, popřípadě s českým dabingem nebo titulky. Uživatelé služby mají neomezený přístup k filmům a seriálům z programu HBO GO na svém počítači, tabletu, smartphonu nebo televizi s připojením k internetu.

Obsah videotéky

V aplikaci HBO GO najdeme takřka kompletní nabídku seriálů, dokumentů a filmů z produkce HBO a také pořady od jiných dodavatelů včetně známých společností AMC, BBC, Hulu, FX nebo Starz. V některých případech HBO seriály nabízí s určitým časovým omezením, na což jsou však uživatelé vždy upozorněni.

  • HBO GO filmy – databáze obsahuje převážně horké filmové novinky z české i zahraniční produkce, a to jak v češtině, tak v originálním znění s titulky
  • HBO GO seriály – díly oblíbených seriálů lze sledovat souběžně s jejich premiérou v USA
  • HBO GO kids – mladší diváci se mohou těšit na širokou nabídku legendárních i nových filmových pohádek, sekci věnovanou titulům studia Disney a mnoho dalšího

Obsah videotéky se pravidelně obohacuje o filmové i seriálové premiéry, a tak mají uživatelé neustále možnost sledovat nové pořady, aniž by byli odkázáni na přesný vysílací čas.

Co je HBO GO? Především nekonečná dávka kvalitních seriálů, filmů, dokumentů i pořadů pro nejmenší.
Co je HBO GO? Především nekonečná dávka kvalitních seriálů, filmů, dokumentů i pořadů pro nejmenší.

Nabídka zahrnuje filmy a seriály všech žánrů od komedií přes sci-fi až po drama a horory. Díla lze filtrovat například dle data přidání, pozice v žebříčku IMDb, žánru nebo uživatelské oblíbenosti, což umožňuje lepší orientaci v databázi. Výhodou také je, že aplikace po vybrání určitého pořadu nabízí podobně zaměřené tituly – u veleúspěšného seriálu Černobyl jsou to například seriály True Blood, Osm dní nebo Terapie.

Po kliknutí na určitý film či seriál HBO GO nabídne podobně zaměřené tituly.
Po kliknutí na určitý film či seriál HBO GO nabídne podobně zaměřené tituly.

TIP: Po premiéře zmíněného seriálu se zvedla obrovská vlna zájmu o organizované výlety do Černobylu. V rámci zájezdů na místo nejničivější jaderné havárie v historii si lze projít město Pripjať i některé části samotné černobylské elektrárny.

Na jakých zařízeních je aplikace HBO GO dostupná?

V současné době je aplikace HBO GO dostupná na celé řadě platforem a zařízení. V prosinci roku 2018 společnost dokonce přišla s možností využívat HBO GO na Smart TV, konkrétně na Android, LG a Samsung Smart TV. Služba je dále dostupná také na:

  • počítačích PC a MAC
  • iPhonech a iPadech Apple
  • chytrých telefonech a tabletech s operačním systémem Android
  • Sony PlayStation 3 a 4
  • Apple TV 4, AirPlay, Chromecast

K jednomu účtu je možné registrovat až pět zařízení, přičemž sledovat obsah lze na maximálně dvou zařízeních současně.

Bohužel zatím nelze filmy z nabídky HBO GO stáhnout a zhlédnout je v režimu offline. Kdo chce pořady sledovat bez připojení k internetu, může vyzkoušet například stahování z YouTube, kde se rovněž nachází velké množství celých filmů.

HBO GO zdarma na celý měsíc

Pro nově registrované uživatele je služba HBO GO zdarma na jeden měsíc, poté je účtován nepříliš vysoký měsíční poplatek.

Ještě donedávna HBO GO cenově vycházelo na téměř 200 korun za měsíc, na podzim roku 2018 však HBO GO cenu snížilo a uživatelé nyní zaplatí pouhých 129 korun. V porovnání s konkurenčními videotékami, jako jsou Netflix či Amazon Prime, popřípadě české Voyo nebo Filmbox, se jednoznačně jedná o nejvýhodnější službou pro sledování filmů online v Česku.

Poplatek 129 korun se každý měsíc strhává ze zaregistrované platební karty přibližně ve stejné datum, kdy byla služba poprvé objednána. Prozatím se jedná o jediný možný způsob placení, do budoucna se však plánuje zavedení také dalších forem platby.

Nově registrovaní uživatelé mohou službu HBO GO zdarma využívat po dobu jednoho měsíce.
Nově registrovaní uživatelé mohou službu HBO GO zdarma využívat po dobu jednoho měsíce.

Předplatit HBO GO lze buď napřímo, což obnáší online registraci, nebo u některého z partnerských operátorů (tzn. v rámci televizního předplatného stanice HBO). V ČR jde například o AIM, FixPro, Netbox, O2 TV nebo Skylink. V případě druhé možnosti je pak nutné HBO GO aktivovat online.

Jak aktivovat HBO GO?

Je to jednoduché. V aplikaci stačí kliknout na tlačítko ,,Registrace“ a vybrat možnost ,,Aktivovat HBO GO“. Uživatel je poté přesměrován na web vybraného partnerského operátora, kde aktivaci dokončí.

Jak se na HBO GO registrovat?

Uživatelé, kteří předplatné HBO nemají, si mohou jednoduše vytvořit online účet pouze pro HBO GO. Registraci lze provést kliknutím na tlačítko ,,Registrace“ a následně ,,Předplatit HBO GO“. Poté stačí vyplnit požadované osobní údaje a detaily platební karty a službu začít ihned využívat.

Užitečné funkce

Součástí služby jsou určité funkce, které uživatelům usnadňují orientaci v databázi pořadů a zamezují dětem přístup k nevhodnému obsahu.

Rodičovský zámek

Jelikož se v databázi nacházejí filmy určené výhradně dospělým, umožňuje aplikace HBO GO nastavení rodičovského zámku. Díky této funkci mohou službu využívat i děti, aniž by se dostaly k nevhodnému obsahu. Případné věkové omezení je u pořadů vždy vyznačeno.

Rodičovský zámek dětem zamezí přístup k obsahu pro dospělé.
Rodičovský zámek dětem zamezí přístup k obsahu pro dospělé.

HBO GO program

V HBO GO programu lze najít veškeré pořady, které jsou ve videotéce aktuálně ke zhlédnutí, i chystané seriálové a filmové premiéry. Kromě toho si uživatelé mohou zobrazit také pořady, jejichž dostupnost se pomalu chýlí ke konci.

Seznam oblíbených pořadů

Tato funkce umožňuje osobní nastavení seznamu filmů či seriálů, na které se chce uživatel podívat. Seznam zůstává stejný i při přihlášení z jiného zařízení. Na Smart TV a konzolích lze zobrazit 11 oblíbených pořadů, ve webovém prohlížeči nebo mobilní aplikaci je to až 20 položek.

Poslední aktualizace: 17. 07. 2019