Menu
Hubnutí a zdravý životní styl mezi nejlepšími affiliate obory

Hubnutí a zdravý životní styl mezi nejlepšími affiliate obory

1 minuta čtení

Ještě malé One More Thing…dřívějšímu článku o hubnutí.

Není žádné tajemství, že hubnutí a zdravý životní styl patří mezi nejlepší affiliate obory:

  • obrovská cílovka – většina lidí není spokojená se svou váhou nebo postavou
  • solidní marže/provize – konzultace v hubnutí nebo potravinové doplňky mají dobré marže, nesrovnatelné například s eshopy
  • rostoucí segment – stále více lidí si uvědomuje, jak je důležité cítit se ve svém těle dobře – obecně se u nás ve východní Evropě dříve oblíbený kult „žřádla“ pomalu posouvá ke kultu „těla“, jak jej známe ze západu

Když sleduji, co se děje na sociálních sítích, kolik fotek ukazuje skvělé postavy a plochá břicha, bude tenhle trend krasavců a krasavic podle mě jedině pokračovat. Kolem sebe vidím spoustu reklam na hubnutí a ploché břicho, ať už na internetu i mimo něj.

V tuto chvíli většinu online affiliate businessu v hubnutí/zdraví směřuje na pobočky – tj. online traffic se konvertuje na offline prodej. Pro část zákazníků je to v pořádku a tento proces jim vyhovuje. Na druhou stranu jsme před několika měsíci identifikovali poměrně výraznou skupinu lidí, kteří nechtějí někam chodit a mají zájem o online řešení pro hubnutí – jídelníček zdarma, osobní prémiový jídelníček, rady, návody, podporu komunity, atd.

Máme za sebou několik měsíců testování nového produktu, který tento „online“ a zároveň časově efektivní přístup k hubnutí reflektuje. Připravili jsme první velmi „soft“ prototyp, protože jsme si potřebovali ověřit konverze a reakce uživatelů. Výsledky této „fáze 1“ vypadají hodně slibně. Aktuálně na základě výsledků připravujeme „fázi 2“, která už bude mnohem sofistikovanější a zohlední konkrétní potřeby a očekávání zákazníků. Vše i nadále pečlivě měříme, focus je na čísla a maximální spokojenost zákazníků.

Pokud máte zájem o zapojení do testování produktu online hubnutí/jídelníčku, dejte mi vědět na michal(z)hardyn(t)cz.

Poslední aktualizace: 29. 05. 2015