Menu
iBod České spořitelny v srpnu končí

iBod České spořitelny v srpnu končí

1 minuta čtení

V srpnu letošního roku Česká spořitelna zruší svůj věrnostní program iBod. Po šesti letech existence podle vyjádření zástupce České spořitelny iBod prošel určitým životním cyklem a v současnosti se již vyčerpal. O tom svědčí jak neustále se snižující počet zákazníků, tak i partnerů.

V prvotní fázi Česká spořitelna plánovala oslovit věrnostním programem iBod zhruba 3 miliony zákazníků. Nyní je registrováno pouze 600 000 klientů, což by nemuselo být až tak špatné číslo, kdyby aktivních účastníků věrnostního programu nebyla jen třetina z nich.

Pro připomenutí, věrnostní program iBod nabízí svým členům iBody za nákupy v partnerských obchodech. Nasbírané iBody pak lze směnit za různé odměny či slevy.

Úbytek spolupracujících firem

Věrnostní program České spořitelny přicházel postupně i o spolupracující partnery. Zatímco na začátku existence iBodu si klienti mohli vybírat z nabídky 32 firem, nyní jich není ani dvacet. K těm, kteří zůstali, patří například partneři Datart, Husky, ÖMV nebo SCANquilt. Z programu se naopak odhlásily například firmy Sportisimonebo Fann.

A jaký důvod za tím může být? Mimo jiné i to, že většina partnerů provozuje nad rámec spolupráce s Českou spořitelnou i vlastní (obvykle velmi atraktivní) věrnostní program. A nejde ani tak o to, že si firmy tímto vzájemně konkurují.

Problém vidí Česká spořitelna především v tom, že si lidé neuvědomí, že mohou uplatnit nejen věrnostní kartu konkrétního obchodu, ale zároveň také kartu iBod.

Ukončení věrnostního programu

Sbírat body v rámci věrnostního programu iBod bude možné až do konce května 2019. Pak budou mít klienti tři měsíce na to je utratit. Ke dni 31. srpna 2019 iBod definitivně končí a nebude nahrazen žádným dalším podobným programem.

Česká spořitelna uvádí, že se bude v tuto chvíli zaměřovat především na produktové novinky, o které je prý mimořádný zájem – jedná se o nové internetové bankovnictví George a službu Moje zdravé finance. Zvýšenou pozornost hodlá věnovat také aplikaci pro mobilní placení s názvem Poketka.

Poslední aktualizace: 21. 04. 2019