Menu
iBOD od České spořitelny – katalog, odměny, přihlášení

iBOD od České spořitelny – katalog, odměny, přihlášení

4 minuty čtení

Program iBOD je věrnostní program České spořitelny. Odstartoval už v roce 2013 a za tu dobu se zajímavě rozrostl do šíře odměn i počtu partnerů, kteří s programem spolupracují. Jak přesně funguje věrnostní program iBOD, jak se přihlásit a jaké odměny získáte? 

Co je to iBOD?

Program iBOD od České spořitelny je věrnostní program s odměnami, kde získáváte body se svou iBOD kartou při nákupech u vybraných partnerů.

Mezi partnery věrnostního programu iBOD najdete například OMV, Bambuli, FAnn parfumérie, Auto Kelly, Burdy Praha, Business Média CZ, COMFOR, Českou mincovnu a řadu dalších. Kompletní seznam partnerů najdete na stránce Partneři.

Princip věrnostního programu iBOD je jednoduchý. Nasbírané iBODY za nákupy směníte za konkrétní odměny, které si můžete vybrat v katalogu odměn.

Obdobné věrnostní programy fungují úspěšně dlouhou dobu v zahraničí, kde se těší značné oblibě. Najdete je například v Americe, Velké Británii (NECTAR) nebo v Německu (PayBack).

iBOD Česká spořitelna – přihlášení

Pojďme se podívat, co nabízí program iBOD a Česká spořitelna. Pro tuzemskou největší banku jde o jeden z produktů, který viditelně komunikuje svým uživatelům a je to pro ní podle dostupných informací důležitá součást budování vztahu se zákazníky.

Body zákazníci získávají za využívání služeb České spořitelny a za platbu kartou. První bonusové body získají zákazníci od České spořitelny již při registraci. Stačí se jako fyzická osoba a registrovat skrz iBOD přihlášení do bonusového programu a tam si jej aktivovat.

1. krok – registrace

Pro první přihlášení do věrnostního programu iBOD je potřeba registrace. Ta probíhá přímo na stránkách programu www.ibod.cz. Po registraci a přihlášení na těchto stránkách získají uživatelé přehled, jak vypadá jejich konto s iBODY a mohou směnit iBODY za odměny.

Pro registraci vyplní noví uživatelé osobní údaje jako oslovení, jméno a příjmení. Dále je potřeba u registrace uvést e-mailový kontakt, kam budou chodit informační emaily.

Před tím, než vám dovolí program iBOD přihlášení poprvé, ještě během registrace na www.ibod.cz je potřeba zvolit unikátní heslo pro bezpečné přihlašování.

2. krok – dočasná iBOD karta

Po registraci si může uživatel stáhnout dočasnou iBOD kartu. Tuto dočasnou iBOD kartu si může vytisknout a používat.

Existuje také alternativa, uživatelé si mohou stáhnout aplikaci „Portmonka“, která je určená pro chytré mobilní telefony Android a Apple. Přes aplikaci Portmonka získají možnost používat svou iBOD kartu v digitální podobě. Přes tuto aplikaci je iBOD karta okamžitě k dispozici.

Tip: Podívejte se na článek se zkušenostmi s platební kartou Curve. Dokáže nahradit všechny vaše platební karty.

3. krok – iBOD aktivace služeb

V aplikaci SERVIS 24 mohou uživatelé najít aktivační kód, kterým aktivují v iBOD služby České Spořitelny. Stačí vlevo v menu kliknout na štítek iBOD.

Pokud aplikaci SERVIS 24 uživatel nepoužívá, je potřeba zavolat na infolinku a požádat o aktivační kód. Možnost je také dojít na pobočku České spořitelny nebo aktivační kód dohledat v bankomatu nebo posledním výpisu z účtu (tam je k nalezení na konci stránky).

Po napsání aktivačního kódu už zbývá jen krůček k dokončení aktivace. Po zadání aktivačního kódu iBOD je nutné do formuláře zadat datum narození a je hotovo!

4. krok – iBOD katalog a odměny

Odměny si uživatelé vybírají v iBOD katalogu, který je rozdělen na několik sekcí:

Auto – motoBankovní službyDům a zahradaElektro a PC
Gastronomie a nápojeChovatelstvíiBOD kolekceiKUPONY
Knihy, filmy, hudbaMobilní službyMódaPéče o dítě a hračky
Předplatné a tiskSport a volný časTodokážeme.czZdraví a krása
Zlato a stříbro

iBOD katalog: V tabulce je zřejmé, že spektrum odměn a jednotlivých kategorií odměn je velmi široké. Body se na střádají na kontě a každý uživatel si může rozhodnout, z jaké kategorie si vybere odměnu. Body nejsou vázané na konkrétní odměny nebo kategorie z katalogu.

ČS spořitelna katalog iBODY: Česká spořitelna nabízí v katalogu odměn některé ze svých služeb – jednou z nich je například vedení účtu u ČS spořitelny zdarma.

Zkušenosti uživatelů s programem iBOD

„Já se k iBODU přihlásila na servis24.cz a už tam mám něco přes 900 bodů, sbírají se díky platbě kartou (víceméně je bod za všechno, co se týká CS) a pak za nákup zboží v určitých obchodech a za ty body pak můžeš nakupovat z jejich nabídky věcí, karta by mi měla prý přijít během týdne.“ – sbírání bodů u České spořitelny podle zkušeností uživatelky Lenule15.

 „Já se přidám taky se zkušeností. Vybírali jsme tam za body dárek k Vánocům, podle recenzí jsem ani nečekala, že bychom ho do těch Vánoc dostali, ale všechno proběhlo v pořádku. Dorazil během 14 dní. Za mě tedy spokojenost. “ – tak program recenzovala uživatelka Fima.

Shrnutí programu iBOD a nabízených odměn

Za vedení tohoto věrnostního programu a iBOD karty se nic neplatí. To znamená, že program nijak nezatíží peněženku a jen z něj plynou výhody, které uživatelé mohou a nemusí využívat.

Při provádění běžných transakcí se sčítají body, z kterých je možné získat různé odměny. Program iBOD funguje velmi jednoduše.

Garantem spolehlivost je jméno provozovatele, kterým je největší tuzemská banka Česká spořitelna. ČS navíc tvrdí, že věrnostní program iBOD je stále vylepšován a zlepšuje se nabídka odměn i obchodů, kteří s programem spolupracují. Vyplatí se iBOD vyzkoušet.

Ukončení věrnostního programu iBod

V srpnu 2019 plánuje Česká spořitelna věrnostní program iBod ukončit. Rozhodla se tak po úbytku nejen samotných aktivních klientů, tak také spolupracujících obchodních partnerů.

Lidé však mohou sbírat body ještě do konce května 2019, následně budou mít tři měsíce na utracení získaných bodů.

Poslední aktualizace: 21. 10. 2017