Menu
Iceland a jeho věrnostní program

Iceland a jeho věrnostní program

3 minuty čtení

Britský řetězec Iceland nabízející především mražené potraviny není na českém trhu zatím příliš známý, i když jeho popularita nepochybně roste. Nabízí mražené nebo chlazené zboží všeho druhu s důrazem na absenci umělých barviv, ochucovadel a konzervantů. Pro přilákání nových zákazníků a k motivaci nakupovat opakovaně Iceland využívá, stejně jako mnoho dalších obchodů, věrnostní program. V čem spočívá?

Na rozdíl od věrnostních programů některých jiných řetězců je bonusový program společnosti Iceland jasně srozumitelný a nepřekombinovaný (stejně jako třeba věrnostní program Bageterie Boulevard). A shodně jako u zákaznického programu Tesco Clubcard nebo Billa Bonus Club jde i v případě Icelandu o sbírání bodů. Liší se však jejich následná přeměna na výhody. Nejdřív ovšem něco o registraci.

Registrace on-line

Registrace k věrnostnímu programu Iceland se skládá z několika fází. Nejprve je potřeba získat zákaznickou kartu. Ta je zákazníkovi vydávána na prodejnách Iceland. Získá ji každý, kdo předloží vyplněný a podepsaný registrační formulář.

Vydaná karta Iceland je již v této době aktivní a lze na ni sbírat body. Na kuponu vydávaném spolu s účtenkou se pak nachází heslo pro registraci.

Někdy se může stát, že kartičky prodejna nemá k dispozici. V takových případech se zákazníkovi posílá poštou do 7 pracovních dnů.

Aby byl celý proces registrace Iceland kompletní, musí dojít ještě k registraci on-line. A to na adrese https://registrace.iceland.cz/. Zde se nejprve přihlašuje prostřednictvím čísla zákaznické karty Iceland a získaného hesla z kuponu a následně se zde vyplňují osobní údaje.

Sleva za nasbírané body

Každou platbou za zboží z obchodu Iceland se na zákaznické konto připisují body, konkrétně za každých utracených 30 korun se načítá 1 bod. Pakliže dojde k nasbírání 100 bodů, získává zákazník slevu 100 korun na svůj nákup.

Tato sleva se odečítá automaticky a není potřeba o ni žádat. Zkrátka ve chvíli, kdy bodový účet dosáhne 100 bodů, má zákazník nákup o 100 korun levnější. Nutno dodat, že body se nesbírají za nákup cigaret a vrátných zálohových obalů.

Zároveň lze slevu pouze pro takový nákup, kdy jeho celková hodnota bude po odečtení ceny zakoupených cigaret a vratných zálohovaných obalů vyšší než 100 Kč.

Po automatické slevě se pochopitelně ze zákaznického účtu 100 bodů odečítá a začíná se znovu. Tato operace se zobrazuje i na vydané účtence, a to následovně:

Na účtence Iceland se zobrazují kromě peněžních operací také změny v rámci bodového konta zákazníka.

Na účtence Iceland se zobrazují kromě peněžních operací také změny v rámci bodového konta zákazníka.

Je dobré mít na paměti, že i účtenku z obchodu Iceland může každý registrovat do tzv. Účtenkové loterie a vyhrát každý měsíc některou z mnoha cen, včetně nejvyšší výhry 1 000 000 korun nebo automobilu v hodnotě 400 000 korun.

Iceland v Praze a leták Iceland

Prodejny řetězce Iceland lze bohužel najít zatím jen v Praze a blízkých Říčanech. Zřejmě nejmladší prodejnou Iceland v Praze je jejich pobočka ve Štěrboholech. Kromě toho má Iceland v Praze další prodejny v Malešicích, Hloubětíně, Lukách, Kobylisích a na Chodově.

K nákupu sortimentu z Icelandu lze případně využít i e-shop Košík.cz, který objednávku během několika hodin doručí až ke dveřím bytu.

Na letáky s akčním zbožím jsou spotřebitelé zvyklí i u jiných řetězců, nejen u Iceland.

Na letáky s akčním zbožím jsou spotřebitelé zvyklí i u jiných řetězců, nejen u Iceland.

Stejně jako řada dalších podobných řetězců prezentuje i tento své zboží prostřednictvím Iceland letáku, jehož aktuální znění si každý může prohlédnout i on-line na adrese http://www.iceland.cz/akcni-nabidka/akcni-letak/.

Leták Iceland s mnoha akcemi je možné si stáhnout i do formátu PDF a nebo si ho osobně vzít v každé kamenné prodejně.

Poslední aktualizace: 13. 02. 2019