Menu
In-Karta ČD – co to je a jak ji získat?

In-Karta ČD – co to je a jak ji získat?

7 minut čtení

In-Karta ČD je známá svou podobou modré kartičky. Nově ji lze ale užívat i ve formě kódu v mobilní aplikaci Můj vlak. Cestující Českých drah díky In-Kartě mohou ušetřit slušné peníze. Jak In-Kartu získat, kdy se vyplatí a co dělat, když ji člověk ztratí?

Co je In-Karta?

In Kartou se rozumí zákaznická aplikace v podobě IN 25, IN 50 či IN 100. Každá z těchto aplikací poskytuje určité procentu slevy z jízdného a další výhody. Existuje více variant každé In Karty a je možné je zakoupit v různém cenovém rozmezí.

Kde získat In-Kartu ČD?

In-Kartu je možné získat třemi způsoby:

 • U pokladní přepážky podáním žádosti o In kartu
 • V e-shopu ČD
 • V aplikace Můj vlak

Pro vystavení čipové In Karty je třeba vyplnit žádost o In Kartu, odevzdat svou fotografii a zaplatit cenu zvolené aplikace u pokladní přepážky ČD. Formulář žádosti o In Kartu je možné si vyzvednout u pokladní přepážky. 

Zpracování této žádosti, výroba a doručení hotové čipové In Karty trvá přibližně měsíc. Na dobu výroby cestující obdrží předběžnou In Kartu, která umožňuje využívat výhody příslušné aplikace (IN 25, IN 50, IN 100, IN Důchodce, IN Senior nebo traťové jízdenky). Předběžná In Karta ovšem neumožňuje využívat výhody spojené s RAILPLUS (cesty do zahraničí).

Je důležité dávat pozor na ztrátu předběžné In Karty, není totiž možné vydat její duplikát. V termínu stanoveném pro výdej hotové In Karty je třeba dostavit se do stanice, která byla pro výdej zvolena. Čipová In Karta bude vystavena po předložení průkazu totožnosti.

Hotová In-Karta ČD je ve stanici výdeje připravena k vyzvednutí po dobu 3 měsíců. Po uplynutí této doby je zablokována jako nevyzvednutá. Při ztrátě In-Karty je možné požádat o vystavení duplikátu, který stojí 100 Kč.

Jak vytvořit In Kartu v mobilu?

Virtuální In Kartu je možné získat zcela zdarma. Stačí si nainstalovat aplikaci Můj vlak, která je k dispozici jak pro Android, tak pro iOS.

 In Kartu je možné získat zdarma v aplikace Můj vlak.
In Kartu je možné získat zdarma v aplikace Můj vlak.

Jak získat In Kartu v mobilu? Nejprve je nutné stáhnout si mobilní aplikaci Můj vlak. Poté je třeba přihlásit se ke svému účtu u Českých drah, popřípadě je nutné vytvořit nový.

Vyplatí se registrace u ČD? Určitě ano. Uživatelé aplikace, kteří jsou registrovaní, totiž získávají z každé zakoupené jízdenky body do věrnostního programu ČD. Z nasbírání určitého počtu bodů plynou další slevy.

In Kartu lze založit po kliknutí na svůj profil v menu. Tam je nutné vyplnit osobní údaje a nahrát svou fotografii. Výhodou je, že kvůli fotografii není třeba nikam chodit, stačí si jen vyfotit selfie.

Virtuální In Karta se vygeneruje během chvilky. Není tak třeba čekat v průměru měsíc na plastovou čipovou kartu, kterou je pak ještě třeba vyzvednout. Tvorba virtuální In Karty zabere pár okamžiků.

Před prvním použitím je In Kartu nutné autorizovat u průvodčího. Aby cestující skutečně ušetřil peníze, je třeba si zakoupit zákaznickou aplikaci se slevou 25, 50, nebo 100 % z ceny.

Aplikace Můj vlak neslouží jen k vytvoření In Karty. Základní funkce aplikace Můj vlak jsou následující:

 • Slouží k vyhledání spojení, zjištění informací o daném spojení a k nákupu jízdenky
 • Slouží k zjištění informací o vlaku a o jeho jízdě
 • Je v ní přehled odjezdů vlaků, informace o jejich zpoždění, nástupišti a koleji
 • Je v ní správce zakoupených jízdenek, který slouží pro zobrazení jízdenek průvodčímu

Co je ještě možné zakoupit v mobilní aplikaci Můj vlak? Včasná jízdenka. Díky včasné jízdence lze velmi levně cestovat do měst na Slovensko či do Německa. Drážďany je díky této jízdence možné navštívit již od 234 Kč.

Do Drážďan je možné podívat se díky včasné jízdence za velmi levno.
Do Drážďan je možné podívat se díky včasné jízdence za velmi levno.

In Karta 25

Kdy se vyplatí nákup IN 25? Pokud člověk vlakem pravidelně dojíždí do práce nebo cestuje alespoň několikrát do roka. S aplikací IN 25 je možné cestovat se slevou 25 % na obyčejné, zpáteční a traťové jízdenky. Za zvýhodněné ceny je možné zakoupit i Akční a SuperAkční jízdenku Česko.

Existují 2 varianty slevy IN 25, a to pro dospělé a pro držitele průkazů ZTP a ZTP/P. IN 25 je možné pořídit si na 3 měsíce, 1 rok nebo 3 roky.

Cena In Karty 25:

 • 3 měsíce – 190 Kč
 • 1 rok – 450 Kč
 • 3 roky – 990 Kč

Aplikaci IN 25 je možné po zaplacení vypočteného doplatku změnit na aplikaci IN 50. Za nevyužití slevové aplikace na In Kartě není možné získat peníze zpět. Existuje však možnost In Kartu se všemi platnými aplikacemi převést na jiného držitele In Karty. O převedení lze požádat opět u pokladní přepážky ČD.

 S aplikací IN 25 je možné cestovat se slevou 25 %.
S aplikací IN 25 je možné cestovat se slevou 25 %.

In Karta 50

Koupě In Karty 50 se vyplatí tehdy, pokud člověk vlakem cestuje velmi často nebo pravidelně dojíždí. Tato In Karta je vhodná také pro důchodce, kteří aktivně cestují.

Existují dvě verze IN 50, a to verze pro dospělé a pro důchodce. Verzi IN 50 pro důchodce nelze zakoupit v e-shopu, pouze u přepážky nebo v aplikaci Můj vlak. Verzi pro důchodce lze získat za zvýhodněnou cenu pro důchodce.

S aplikací IN 50 cestující získá 50 % slevu na obyčejné, zpáteční a traťové jízdenky. Za výhodnější ceny je možné s IN 50 zakoupit i Flexi a Vázanou jízdenku. Tuto In Kartu je možné pořídit na 1 rok nebo na 3 roky.

Cena In Karty 50:

 • 1 rok – 2990 Kč
 • 3 roky – 8490 Kč
 S aplikací IN 50 je možné cestovat se slevou 50 %.
S aplikací IN 50 je možné cestovat se slevou 50 %.

In Karta 50 pro důchodce

In Karta 50 existuje i ve verzi pro důchodce. Verzi IN 50 pro důchodce lze koupit pouze u přepážky nebo v aplikaci Můj vlak.

IN 50 lze v tomto případě zakoupit se slevou pro důchodce. U přepážky je akorát potřeba doložit „Rozhodnutí o přiznání důchodu“, potvrzení o pobírání důchodu nebo In Kartu s aplikací IN Důchodce.

Cena IN 50 pro důchodce:

 • 1 rok – 550 Kč
 • 3 roky – 1490 Kč

In Karta 100

Pokud chce cestující cestovat neomezeně, vyplatí se nákup In Karty 100. Ta nabízí hned několik výhod. Jedná se zejména právě o neomezené cestování. To se týká jen druhé třídy – pokud chce cestující využít 1. třídu, musí si zakoupit časový doplatek.

Další výhody IN 100 jsou následující: zdarma Airport Express na Letiště Václava Havla, zdarma lanovka na Ještěd či bezplatná přeprava spoluzavazadla či psa.

Cena In Karty 100:

 • 1 rok – 19 990 Kč
 • 3 roky – 58 990 Kč
S IN 100 lze cestovat neomezeně v rámci druhé třídy.
S IN 100 lze cestovat neomezeně v rámci druhé třídy.

IN Business

IN Business je určená pro služební cesty zaměstnanců. S IN Business je možné neomezeně cestovat v 1. i 2. třídě. Součástí této aplikace není elektronická peněženka ani sleva RAILPLUS.

Další výhody které tato aplikace nabízí jsou:

 • Přeprava psa či spoluzavazadla zdarma
 • Airport Express ze stanice Praha hl.n. na letiště Václava Havla zdarma
 • Lanovka na Ještěd zdarma

O In Kartu s aplikací IN Business lze požádat jen na Generálním ředitelství Českých drah, Odbor produktů a obchodu. In Kartu s touto aplikací nelze získat na internetu ani na přepážce na nádraží. Tuto kartu lze získat na 3 měsíce či na 1 rok.

Cena IN Business je:

 • 3 měsíce – 12 000 Kč
 • 1 rok – 45 000 Kč

RAILPLUS

RAILPLUS poskytuje slevu 15 % ze základního mezinárodního jízdného po celé Evropě. Je automaticky jako bonus součástí každé In Karty s aplikací IN 25, IN 50, IN 100, IN Důchodce nebo IN Senior. Vlakem do Vídně je tak díky této slevě možné jet levněji.

Slevy na mezinárodní jízdenky jsou vázané na logo RAILPLUS. Toto logo je až na hotové čipové In Kartě ČD. S předběžnou In Kartou proto tyto slevy uplatňovat ještě nelze. Je ale možné požádat o dočasnou papírovou In Kartu/RAILPLUS, která může být vystavena. K tomu je potřeba u přepážky odevzdat jednu fotografii navíc.

RAILPLUS poskytuje sleva 15 % ze základního mezinárodního jízdného po celé Evropě.
RAILPLUS poskytuje sleva 15 % ze základního mezinárodního jízdného po celé Evropě.

Elektronická peněženka na In Kartě

Cestující, kteří neradi nosí hotovost, mohou využít elektronickou peněženku na In Kartě. Na pokladní přepážce je možné nechat si do In Karty nahrát hotovost. Tu je pak možné využít při platbě u přepážky či u průvodčího.

Elektronická peněženka je kromě IN Business součástí každé In Karty. Peněženka se aktivuje vložením minimální částky 100 Kč.

In Karta může sloužit také pouze jako elektronická peněženka bez předchozího nákupu zákaznické aplikace (IN 25, IN 50, IN 100). Tato In Karta stojí 100 Kč a platí 6 let. Na tuto In Kartu je také možné dokoupit zákaznickou aplikaci.

České dráhy vs. RegioJet

Největšími poskytovateli železniční dopravy v Česku jsou České dráhy a RegioJet. Tito dva velikáni železniční dopravy si navzájem konkurují. Souboj České dráhy vs. RegioJet ovšem dopadá v různých oblastech jinak.

České dráhy oproti RegioJetu poskytují Věrnostní program ČD Body. Díky nasbíraným bodům získává zákazník slušné slevy.  V oblasti věrnostních programů zatím tedy vítězí České Dráhy.

Poslední aktualizace: 04. 10. 2019