Menu
Innogy – energie pro domácnosti i firmy

Innogy – energie pro domácnosti i firmy

5 minut čtení

Společnost Innogy patří mezi největší dodavatele energií v Evropě. Své působení v Česku zahájila roku 2016, kdy se jakožto dceřiná společnost odštěpila od RWE, a zařadila se mezi energetické giganty dodávající zemní plyn a elektřinu. Jaké jsou aktuální ceny energií od Innogy a s jakými výhodami mohou počítat jejich odběratelé?

Hlavní specializací společnosti Innogy je distribuce zemního plynu, který mohou využívat jak domácnosti, tak firmy. Kromě toho nabízí také elektřinu a věnuje se řadě vedlejších aktivit, mezi něž patří například projekty na podporu českého filmu nebo lyžování.

Zemní plyn od Innogy

Innogy vlastní nejrozsáhlejší distribuční síť plynovodů v Česku. Plyn je skladován v podzemních zásobnících, které slouží k vyrovnávání sezónních výkyvů v ceně a spotřebě, a zajišťují bezpečnost dodávek plynu. V Česku je provozováno osm zásobníků, společnost Innogy provozuje šest z nich.

Innogy plyn nabízí v několika tarifech, které jsou přizpůsobené potřebám jednotlivých skupin zákazníků. Základním produktem je plyn Standard, oblíbené jsou také tarify plyn Optimal nebo plyn Profit. Kompletní nabídka zemního plynu je k nalezení na webové stránce Innogy.cz/plyn.

Společnost na svých internetových stránkách Innogy.cz garantuje nižší ceny zemního plynu než u distributora, jímž je Pražská plynárenská. Cena plynu je navíc po dobu dvou let od sjednání smlouvy neměnná.

Elektřina od Innogy

Elektřina je rovněž produktem, který Innogy nabízí s garancí příznivých cen. Společnost uvádí, že v porovnání s produkty jiných dodavatelů může být úspora za elektřinu až 13 %.

Elektřina je nabízena v několika variantách, které nesou podobné názvy jako tarify plynu. Příkladem je elektřina Optimal, Standard nebo elektřina Relax+.

Stávající odběratelé elektřiny, kteří chtějí platit ještě méně, mohou využít optimalizace tarifu. Společnost prověří cenu stávajícího tarifu, nalezne nejvýhodnější distribuční sazbu a doporučí změny, díky kterým je možné ušetřit.

Innogy – ceník energií

Koncem loňského roku většina dodavatelů oznámila zvýšení cen energií. S ním se kromě Innogy potýká například i největší alternativní dodavatel Bohemia Energy, projektu Skautská energie se naopak podařilo zdražení vyhnout.

Plyn

V případě Innogy se zdražení, které bylo vzhledem k vývoji na energetických trzích nevyhnutelné, týká základního produktu plyn Standard.

Ceny jednotlivých tarifů plynu si může podle místa odběru a přibližné spotřeby každý spočítat na stránce Innogy.cz/plyn. V tabulce níže lze vidět orientační ceny k jednotlivých tarifům.

 • Odhadovaná roční spotřeba: 17 000 kWh / rok
 • Místo odběru: Praha
 • Využití plynu: ohřev vody, topení, vaření
Innogy – ceník plynu
plyn Standard2 156 Kč / měsíc
plyn Optimal2 139 Kč / měsíc
plyn Tip 122 139 Kč /měsíc
plyn Profit1 844 Kč / měsíc

Innogy slibuje výhodnější ceny plynu, než nabízí Pražská plynárenská (dominantní dodavatel v regionu Praha) nebo E.ON (dominantní dodavatel v regionu Jižní Čechy).

Součástí některých tarifů je garance poklesu ceny v druhém a třetím roce nebo finanční odměna až 4 500 Kč pro ty, kteří se rozhodnou změnit dodavatele plynu a stát se novými zákazníky Innogy.

Elektřina

Přibližné ceny elektřiny od Innogy lze zjistit pomocí kalkulátoru na stránce Innogy.cz/elektrina. Tabulka níže uvádí orientační ceny pro domácnost, jejíž sazba je DO2d.

 • Odhadovaná roční spotřeba: 1 500 kWh / rok
 • Místo odběru: Praha
 • Využití elektřiny: vaření, osvětlení
Innogy – ceník elektřiny
elektřina Standard698 Kč / měsíc
elektřina Start 15683 Kč / měsíc
elektřina Optimal675 Kč / měsíc

V porovnání s produkty tradičních regionálních dodavatelů jsou ceny elektřiny od Innogy příznivější. Součástí většiny tarifů je navíc garance poklesu ceny či jednorázová finanční odměna pro nové zákazníky.

Innogy 24

Innogy 24 je bezplatná internetová aplikace, díky které lze snadno spravovat své účty za zemní plyn a elektřinu. Stávající zákazníci zde naleznou veškeré informace týkající se smluv, odečtů měřidla, fakturace a plateb.

Registrovat se do aplikace je možné pomocí formuláře na adrese Innogy24.cz. Účet lze využívat pro zemní plyn i elektřinu zároveň.

Zákaznická centra

V zákaznických centrech Innogy je možné vyřídit veškeré záležitosti spojené s odběrem zemního plynu a elektřiny – přepisy odběrných míst, změny ve smlouvách, nové smlouvy apod.

Pobočky se nacházejí po celé České republice, především ve středně velkých a velkých českých městech:

 • Innogy Praha – OC Chodov, NC Eden
 • Innogy Brno – OC Olympia
 • Innogy Plzeň – ul. Šafaříkovy sady 2455/5
 • Innogy Olomouc – ul. Jeremenkova 1211/40b
 • Innogy Ostrava – ul. Plynární 788/5

Zákaznická centra dále najdeme například v Břeclavi, Děčíně, Hodoníně, Jihlavě nebo ve Zlíně. Kompletní informace společně s přesnými adresami jsou dostupné na internetových stránkách Innogy.cz.

Zákaznická centra Innogy se nacházejí po celém Česku, především ve větších městech.
Zákaznická centra Innogy se nacházejí po celém Česku, především ve větších městech.

Innogy Karta jako odměna pro zákazníky

Odměnou pro všechny zákazníky společnosti je Innogy Karta, díky níž lze ušetřit například při nákupu vstupenek na české filmy nebo za nákupy skipasů v partnerských lyžařských areálech.

Mezi partnery společnosti, u kterých lze slevy uplatňovat, patří síť multikin CineStar, Golden Apple Cinema, CK FISCHER, HolidayInfo a další. Slevy u těchto partnerů činí až desítky procent.

Každý odběratel energií od Innogy může využívat slevy na lyžování, nákup dovolené a mnoho dalších.
Každý odběratel energií od Innogy může využívat slevy na lyžování, nákup dovolené a mnoho dalších.

Charitativní činnost společnosti Innogy

Podobně jako například nadace ČEZ se i Innogy věnuje různým projektům a nadacím, které pomáhají dětem, seniorům a hendikepovaným. Spolupracuje například s Chartou 77/Kontem bariéry, Nadací Naše dítě, Životem 90 apod. Zaměstnanci společnosti v rámci dobrovolné činnosti podporují i další neziskové organizace z oblasti ekologie, sportu a vzdělávání.

 • Innogy – energie českého filmu

Společnost se angažuje v podpoře české kinematografie. Finanční podpora se týká především konání festivalů a udílení prestižních filmových cen.

 • Innogy – energie českého lyžování

Innogy se dlouhodobě zaměřuje také na podporu rekreačního lyžování. Sponzoruje celkem 13 lyžařských areálů v Česku. Snaží se hlavně o zlepšení komfortu a bezpečnosti návštěvníků pomocí instalace bezpečnostních a informačních prvků na sjezdovkách.

Více informací o charitativní činnosti společnosti lze najít na webových stránkách Innogy.cz.

Poslední aktualizace: 28. 03. 2019