Investor VímVíc.cz naleje do start-upů desítky milionů

1 minuta čtení

Pro magazín E15 jsme s mými investory z Koopeo Ventures odpověděli na několik otázek ohledně plánů mých startupů a investiční strategie Koopeo Ventures.

Článek z magazínu E15 zde:

wasa-group-hardyn

Náhled magazínu E15 zde

Internetový podnikatel Michal Hardyn našel investory do svých start-upů. Kapitálová injekce od Wasa Group má pomoci nastartovat výdělky v on-line vzdělávání.

Na českém trhu se rodí nová startupová skupina. Opírá se o kapitál brněnské společnosti Wasa Group. Firma byznysmenů Petra Špačka a Libora Daňka vydělává hlavně na stravenkách a dalších zaměstnaneckých benefi tech. Na Slovensku je v této branži jedničkou.

„Máme připravené desítky milionů,“ sdělil Vladimír Štastný. Ten se Špačkem a Daňkem novou investiční strukturu nazvanou Koopeo Ventures vlastní. Nejnovějším úlovkem je služba Tipli.cz. Za ní je internetový podnikatel Michal Hardyn. Tipli zprostředkovává levnější nákupy pomocí takzvaného cashbacku. Portál dostane od e-shopu odměnu za zákazníkův nákup a cashbacková služba se s kupujícím rozdělí o výdělek. Hardyn už v minulých letech úspěšně zprovoznil podobný web PlnáPeněženka.cz.

Kromě Česka se Tipli chystá i na Slovensko. „Během příštího roku přidáme Polsko a zvažujeme Rumunsko, kde je společnost Koopeo, respektive Wasa Group také investičně aktivní,“ uvedl Hardyn. Druhou investicí Špačka a Daňka je on-line vzdělávací portál VímVíc.cz. I v tomto případě je zakladatelem Michal Hardyn. „Projekt VímVíc.cz je zaměřený hlavně na lokální příležitosti a pohybuje se na extrémně zajímavých trzích vzdělávání a HR, které procházejí velkou proměnou s nastupující generací mileniálů a s příchodem nových moderních technologií,“ uvedl zakladatel.

Zatímco v Tipli mají investoři z Wasa Group sedmdesát procent, ve VímVíc získali třicetiprocentní podíl. Wasa Group má na účtu nerozděleného zisku z minulých let přes 320 milionů korun. Hodnota aktiv převyšuje půl miliardy. Společnost již na začátku roku investovala do internetového srovnávače Atoto.cz.Štítky článku: | | | | |