Menu
Jak růst počet followerů na Twitteru

Jak růst počet followerů na Twitteru

1 minuta čtení

Twitter se v poslední době řadí mezi nejvíce využívané sociální sítě. A není se čemu divit. Nabízí obrovskou možnost inspirace, možnost získání nových kontaktů, prosazení vlastní osoby či firmy. Osobně mám Twitter velmi rád a jsem na něm na české poměry dost aktivní. A že nepracuji s Twitterem úplně špatně, to může potvrdit více než 4.000 followerů a solidní engagement u tweetů. Pokud i vy tweetujete a nebo se chystáte začít – mám pro vás 3 osvědčené tipy, jak efektivně pracovat s Twitterem a růst počet followerů.

1. Zajistěte si followery

Aneb dejte o svém Twitter účtu vědět ostatním. Chodíte na večírky? Během řeči s kamarády a všemi ostatními zmiňte, že jste na Twitteru. Můžete se zeptat na Twitter ostatních a navrhnout, že se budete navzájem sledovat. Máte účet na Facebooku nebo píšete blog? Napište název vašeho Twitteru i tam. Sociální sítě mají i tu výhodu, že na nich můžete své tweety rovnou sdílet a ukázat ostatním. A bude o nich vědět zase víc lidí. Nebojte se ho přiložit i do podpisu v emailu. Na vizitku. Já tam všude název svého Twitteru mám. A mám ho i na hlavním obrázku tady na blogu, všimli jste si?

2. Sledujte zajímavé účty ostatních

Má to hned několik výhod. Může se stát, že vás začnou sledovat nazpátek. Může si vás všimnout někdo, kdo se zajímá o stejný účet, a pokud vytváříte kvalitní content, může vás začít sledovat. Druhým důvodem je inspirace, pokud nevíte, o čem tweetovat. Je užitečné sledovat, jaké tweety mají úspěch. Zjistíte, který typ tweetu se prosadí, má větší zásah a popularitu.

3. Nečekejte výsledky hned

Twitter je běh na dlouhou trať. Nečekejte výsledky za týden, spíše uvidíte první výsledky za několik měsíců. O to lepší ten výsledek potom je, protože se zařadíte mezi ty, co vytváří zajímavý content na sociálních sítích a budujete tak vztah s publikem. Získáte významnou konkurenční výhodu.

Na stejné téma hovořím také ve videu #HardynShow Epizoda 22, kde se mě na problém s růstem na Twitteru zeptal Zdeněk Král. Pokud vás zajímají další epizody, ve kterých odpovídám na vaše dotazy, sledujte YouTube kanál Michal Hardyn.

Poslední aktualizace: 13. 01. 2016