Menu
Jak silná je vaše kryptovíra

Jak silná je vaše kryptovíra

2 minuty čtení

Minulý týden byl pro kryptoměny a Bitcoin náročný. Během „černého úterý“ se Bitcoin propadl pod 10 tisíc dolarů za kousek, jednalo se o téměř polovinu předchozí rekordní hodnoty (ATH). Prosincové ATH u Bitcoinu bylo přes 19 tisíc dolarů za kousek. Současný propad hodnoty patří mezi 3 největší propady hodnoty za poslední rok.

Položil jsem na Twitteru otázku, jak silná vaše kryptovíra? 😇

Podle nějakých názorů to skoro vypadalo, že po 2 měsících mých začátečnických nákupů krypto upadá moje kryptovíra. Dostal jsem dokonce od dlouhodobého HODLera doporučení, abych krypto odprodal a dále se kryptem nezabýval, protože správné HODLery nechávají výkyvy úplně chladnými a korekce jsou běžná věc.

Nevyjádřil jsem se přesně a raději upřesnil můj názor na kryptoměny.

Spadne hodnota Bitcoinu na nulu

Jak se kurz Bitcoinu líně převaluje, cítím nervozitu i na českém internetu. Objevují se spekulace o totálním pádu hodnoty kryptoměn. 💸 Na blogu Franty Szabó jsem narazil na odkaz na skeptický článek o kryptoměnách od mého bývalého společníka a dnes miliardáře Honzy Barty.

Miliardář Honza Barta je samozřejmě člověk, který zaznamenal z pohledu businessu úspěch. S Honzou jsem vlastnil firmu. Letos jsme se trochu náhodou potkali na společném projektu, který se podařilo dovést k nečekaně velkému úspěchu. U podobných lidí se mi líbí, že se nebojí změnit názor. Vzpomínám si, jak jsem Honzovi Bartovi říkal o slevových serverech. Vyjádřil se kriticky k celému oboru a označil jej za totálně nezajímavý. Po pár týdnech přišel a postavil mě a našeho druhého společníka Dušana Šenkypla před hotovou věc, že koupil slevový agregátor SlevyDnes.cz.

Nepřekvapí mě, když Honza některé z miliard z prodeje ePojisteni.cz nakonec investuje do krypto nebo komplementárních věcí jako je těžba Bitcoinu a kryptoměn, na kterém profituje řada lidí z českého internetu.

Spousta lidí peníze prodělá

Osobně vnímám krypto stále stejně – extrémně riziková záležitost a člověk může o vše přijít během pár hodin. Spousta měn bude průser a spousta lidí peníze prodělá. Co jiného můžete čekat od kryptoměn s valuací přes miliardu dolarů, které jsou staré teprve pár měsíců a bez rozjetého nějakého silného partnerství nebo fundamentu.

Trochu podobnou situaci jsem zažil třeba právě ve zmíněném slevovém oboru. Na trhu bylo spousta hráčů s nesmyslnými očekáváními, hodně věcí bylo špatně, hodně lidí prodělalo peníze. Dokonce z toho jsou smutné příběhy o různých exekucích. Na druhou stranu, pro mě byla moje etapa ve slevovém oboru velmi úspěšná, zisková a hodně mě naučila.

Osobně krypto hodně fandím a naopak dále nakupuji. Moje portfólio zahrnuje měny jako Bitcoin, Litecoin, Ethereum, RippleMonero, Vertcoin, Dash a nějaké menší měny, které jsou teď při poklesu altcoinů hodně v červených číslech.

Jen tento týden jsou dokoupil za 20.000 € a ještě nějaké ordery čekají na realizaci. Na trhu to vypadá na několik projektů, které mají skvělou myšlenku a tým a mohou toho hodně dokázat. To hledání těch „Amazonů“ nebo „Facebooků“ v oboru krypto nebude snadné, škoda se nepokusit. 🙂 Finance, banking nebo platby patří k těm oborům, kde je obří potenciál pro disrupci.

O kryptoměnách píšu na mém Twiteru a připravil jsem také článek s návodem pro začátečníky.

Takže asi tak 🤑

Poslední aktualizace: 23. 01. 2018