Menu
Jak ušetřit při koupi dovolené

Jak ušetřit při koupi dovolené

3 minuty čtení

Cestování stále patří mezi velmi populární aktivity. Každý máme své důvody, proč chceme cestovat. Někdo hledá dobrodružství, exotiku, romantiku a další zase klid a samotu. Chceme je zažít, protože nám v našich životech chybí. Jak si tohle všechno dopřát a nezadlužit se tím na další rok dopředu?

V dnešní době se každý snaží šetřit a podniká třeba jen krátké výlety v okolí Prahy. Existují však možnosti, jak ušetřit a přesto se nepřipravit o vysněnou dovolenou v zahraničí. Ta se dá dnes pořídit velmi levně a stačí strávit jen pár chvil na internetu. Při vašem hledání vám mohou pomoci cestovatelské portály, jako například Cestolino. Mezi nejoblíbenější destinace stále patří hlavně Chorvatsko, Itálie, Bulharsko nebo Egypt. To ale neznamená, že exotické země jsou nedostupné.

Pokud si každý den prohlížíte zájezdy, přemýšlíte o tom, kam na výlet, a tajně si přejete, aby zrovna zájezd do vaší vysněné destinace zlevnily, nezoufejte. Právě pro vás existuje Cestolino, které prohledává a srovnává nabídky cestovních kanceláří a díky tomu najdete vše přehledně na jednom místě.

Ušetříte tak nejen peníze, ale i čas. Nikdo nechce být vystaven pozdější reklamaci dovolené. Cestolino je tu zkrátka od toho, aby vám pomohlo najít tu nejlepší dovolenou, dle vašich představ a za nejlepší ceny. 

Každý den přísun nových akčních nabídek

Cestolino pro vás vyhledává akční zájezdy, levné letenky, ale také jízdenky, ubytování nebo vouchery. Najdete zde širokou nabídku zájezdů po České republice i do zahraničí. Ať už hledáte pouze víkendový pobyt nebo celotýdenní dovolenou, v rozmanité nabídce si jistě vyberete.

Nejlepším možným řešením je nastavit si hlídač akčních nabídek.Ty nejlepší nabídky zájezdů a letenek si můžete nechat zasílat třeba rovnou do e-mailu nebo jako zprávu ve vašem messengeru na Facebooku.

Pokud rádi cestujete s cestovní kanceláří, doporučujeme sledovat akční nabídky zájezdů, kde se nejčastěji objevují first minute, last minute, super last minute a další lákavé nabídky.

Můžete čekat se sbaleným kufrem na letišti, postávat před pobočkou cestovní kanceláře nebo vše elegantně vyřešit z pohodlí vašeho domova.

Dovolená first minute

Jedná se zpravidla o zájezdy na počátku sezóny, kdy je nutné zájezd zakoupit do určitého data stanoveného cestovní kanceláří. Slevy se pohybují mezi 20 – 30 % ceny zájezdu. Většinou platí, že čím dříve objednáte, tím je sleva vyšší. V rámci first minute cestovní kanceláře často nabízí i další výhody, jako například parkování na letišti zdarma nebo dítě zdarma.

Dovolená last minute

Jedná se o zájezdy, které je možné zakoupit těsně před jejich počátkem. Tyto zájezdy bývají v nabídce obvykle maximálně dva měsíce před odjezdem. A slevy se občas vyšplhají až na 90 % původní ceny zájezdu. Čím více se blíží termín zájezdu, tím bývají ceny samozřejmě nižší, avšak nabídka je často velmi omezená.

Super last minute

V poslední době se také objevuje termín super last minute. Jedná se o zájezdy, které je možné zakoupit na letišti jen několik hodin před odletem. Je to vlastně taková extrémní forma last minute zájezdů, která je určena zejména velice flexibilním cestovatelům, kterým ani příliš nezáleží na destinaci.

Další možností je individuální cestování, kdy si vše od zakoupení letenky, až po výběr ubytování zařizujete sami. Tímto způsobem je možné se dostat na velmi zajímavé ceny za dovolenou. Stačí pouze sledovat akční letenky. Nejlepším řešením je přizpůsobit termín dovolené ceně letenek. I zde platí pravidlo, že čím dřív letenky zakoupíte, tím budou levnější. Není tedy dobré otálet.

Jak na Cestolino vybrat dovolenou?

Je to velmi snadné, stačí jen pár kliknutí. Vyberete kartu Akční nabídky a zvolíte si požadovanou kategorii. Pak už jen zadáte vaše konkrétní požadavky a zvolíte prodejce, na jehož stránky budete přesměrováni. Zde dokončíte svou objednávku a můžete začít balit kufry. Ne nadarmo se totiž říká, že čas jsou peníze.

Poslední aktualizace: 02. 11. 2018