Menu
Koupili jsme 100% podíl v portále BusinessAnimals.cz

Koupili jsme 100% podíl v portále BusinessAnimals.cz

2 minuty čtení

Už je to venku. Pro nás velká věc. První akvizice týmu VimVic.cz. Naše letošní druhá akvizice. V březnu jsme koupili přes společnost Tipli portál PestryJidelnicek.cz s 1,2 mil. uživatelů.

Koupili jsme 100% podíl ve společnosti provozující HR portál BusinessAnimals.cz. 🔥🔥

Máme zájem ve spolupráci se zakladateli Davidem Kolářem a Jitkou Zoderovou využít synergií, rozvíjet Business Animals a podpořit vizi Davida a Jitky v práci s komunitou obchodníků a společně vybudovat oborově silný specializovaný portál.

Tým Business Animals již plně kooperuje s týmem VimVic.cz. Již proběhl přesun celého týmu Business Animals do našeho sídla v Domě Černá labuť v centru Prahy v ulici Na Poříčí.

Novým jediným jednatelem je Ivo Prax. Moje pozice je člen managementu s kompetencemi v oblasti strategie, produktu a marketingu.

V diskuzích po prodeji zazněl poměrně obvyklý komentář na cenu transakce. Domluvili jsme se, že částku v tuto chvíli nebudeme zveřejňovat. Nicméně prozradil jsem, jak byla vypočítána valuace společnosti. Vycházeli jsme z kombinace následujících parametrů (poměrně tradiční postup i u jiných dealů): tržby, klienti, zisk, osobnosti founderů, míra zapojení founderů dále na projektů, zkušenosti a výsledky týmu, synergie s našimi ostatními businessy a naším know-how.

Akvizicí Business Animals se počet lidí v mých kmenových společnostech VimVic.cz a Tipli rozrostl na 120 lidí. Kanceláře máme v Praze, Brně a Bratislavě.

Těším se na spolupráci s Davidem a Jitkou – například jejich práce s komunitu obchodníků a oblíbená „sales rána“, to by mohlo patřit do obchodně-marketingových učebnic. 📚🎓👏🏼

Dále informace z TZ:

Portál Business Animals začínal jako oborová sociální síť, a i díky tomu dnes sdružuje komunitu více než 120 tisíc aktivních obchodníků a disponuje databází více než deseti tisíc ověřených profilů včetně podrobného CV. Spolupracujícím firmám dokáží Business Animals nabídnout výrobu a implementaci nejrůznějších prezentačních formátů, které slouží jako HR marketingové nástroje a pomáhají budovat značku firmy. Součástí nabídky zpravidla není jen strategie a obsah, ale i technická řešení umožňující např. automatický sběr kontaktů na potenciální uchazeče přes chatovací nástroje, tzv. chatboty.

Kromě originálních videí představujících firmu a její lidi nabízí Business Animals komplexní PR a marketingové služby související s Employer Brandingem (zapojení sociálních sítí, tvorba obsahu, nastavení kampaní, zapojení ambasadorů). Mezi stávající klienty portálu patří mimo jiné firmy jako Home Credit, O2, E-ON, Seznam.cz, T-Mobile, Allianz, Liftago, Slevomat, Coca-Cola HBC, Heineken Česká republika nebo ČSOB.

Business Animals se tak stává součástí jednoho z nejrychleji rostoucích profesních portálů u nás. Portál VimVic.cz v současné době obsahuje přes 84 tisíc pracovních nabídek, kromě kterých nabízí i unikátní možnost hodnocení zaměstnavatelů přímo z pera zaměstnanců nebo uchazečů. Na webu VimVic.cz může návštěvník nahlédnout „pod pokličku“ více než čtyř tisíc firem, jejichž prostředí a přístup ohodnotilo na jedenáct tisíc zaměstnanců. Na základě těchto „recenzí“ si může uchazeč o práci udělal obrázek o firmě dříve, než se pro ni definitivně rozhodne.

Poslední aktualizace: 10. 07. 2018