Menu

Kreditní karta MALL.CZ – zkušenosti

4 minuty čtení

Pořídil jsem si kreditku MALL.CZ. Asi jedna z nejlepších kreditek na trhu. Kreditní kartu MALL.CZ jsem si pořizoval ještě v době, kdy v ČR fungovala ve spolupráci se Citibank. To byla kreditka MALL.CZ taková vylepšená kreditka Life, která byla běžně v nabídce Citibank.

Podobných kreditních karet ve spolupráci s partnery měla Citi více, například ve spolupráci s obchodem Billa, ČSA nebo mobilním operátorem O2. Výhodou karty MALL.CZ bylo, že si vymanévrovala o něco lepší podmínky, než Citi nabízela na své běžně dostupné kartě.

Spoustě lidem se plete kreditní a debetní karta. Pokud v tomto ohledu má člověk mezery, vyplatí se si přečíst jaký je rozdíl mezi kreditní a debetní kartou.

Tip: Kreditní kartou MALL.CZ je možné platit i v zahraničí. Například při cestách do Drážďan za nákupy do velmi populárního obchodu Primark.

Kreditní karta od MALL.CZ je podle diskuzních fór a doporučení nejvýhodnější při používání kreditky společně s cashback portálem Tipli.cz. Potom karta vrátí 2 % zpět a k tomu získáte na MALL.CZ dalších až 4,8 % zpět cashback přes Tipli.cz.

Banka Citibank již v ČR v segmentu koncových zákazníků nepůsobí. Portfólio zákazníků kreditních karet převzala Raiffeisenbank, která aktuálně kreditní kartu MALL.CZ obsluhuje.

To má nějaké výhody, především v oblasti správy přes internet je RB podle mých zkušeností lepší než původní Citi. Tam bylo internetové bankovnictví zastaralé a těžkopádné a obsluha složitá.

Snížení odměn u kreditní karty MALL.CZ

Bohužel se změnou ze Citi na Raiffeisenbank došlo k výraznému omezení kreditní karty MALL.CZ ve výši odměn, které nabízí. Původní 2 % ze všech nákupů jsou nyní výrazně omezené. V tuto chvíli nabízí kreditka MALL.CZ ve spolupráci s RB tyto podmínky:

  • 2 % z plateb kartou na internetu a v zahraničí (tj. nikoliv u všech nákupů jako dříve)
  • roční limit odměn 6 000 Kč (nebo se speciálními podmínkami 8 400 Kč ročně, jenže to je podmíněno sjednáním osobního účtu u Raiffeisenbank)

Pro převedení nastřádaných odměn je potřeba volat na Raiffeisen infolinku. Celý proces je takto schválně složitý, aby část odměn třeba nebyla připsána. Znáte to, nechci slevu zadarmo. 🙂 Připisování odměn nelze vyřídit přes internetové bankovnictví, to je zbytečná komplikace.

kreditni-karta-mallcz-vs-mbank

Kreditka mBank vs. kreditka MALL.CZ

Mám nějak na ty tradiční banky smůlu. Už dříve jsem publikoval příspěvek o tom, jaký horor bylo zrušení účtu Komerční banky. V Komerční bance si mě pěkně vychutnali a bylo to dost nepříjemné. Až si říkám, zda to Komerční bance stojí za to. Teď mě ani u kreditky tradiční banky nepotěšily, když mi v průběhu spolupráce mění podmínky.

Raiffeisenbank kreditní karty online

S kartou můžu používat online řešení Raiffeisenbank pro kreditní karty. To je na českých poměry bank poměrně dobře použitelné řešení, které umožňuje online přístup k mojí kartě. Můžu sledovat zůstatky a střádání odměn, které získávám za nákupy.

Výhody kreditky MALL.CZ:

  •  2 % z útrat zpět  – buď ve formě úhrady dlužné částky v dalším období nebo v poukázkách na MALL.CZ. Omezením je těch maximálně 6.000 Kč, které uvádím výše. Pokud přes kreditku proženete běžné nákupy na internetu a rodinné dovolené a utratíte 300.000 Kč ročně (25.000 Kč měsíčně) dostanete nazpět 6.000 Kč.
  •  2.000 Kč úvodní odměna  – ve formě poukázky na nákup na MALL.CZ. Kartu ovšem musíte používat minimálně 6 měsíců. Pokud kreditku během půlročního používání vrátíte, tak spolu s ní automaticky musíte vrátit i poskytnuté odměny.
  •  slevy pro členy klubu MALL Plus  a k tomu expresní doprava zboží zdarma. Na druhou stranu musíte na MALL.CZ nakoupit jednorázově za rok alespoň za 50 000 Kč, což se ne každému vyplatí.

Poměrně zdařilý je ke kartě nabízený balík slev přes PREMIUM RB CLUB, což jsou slevy v řádu 5-20 % u několika stovek obchodníků na základě toho, že se kartou od RB. V programu jsou e-shopy a kamenné obchody z České republice. Osobně využívám například 10% slevu v restauracích Subway.

Moje osobní doporučení

S kreditkou Citi MALL.CZ jsem spokojený, protože je to asi to nejelpší, co mezi českými nepříliš zajímavými kreditkami je v nabídce. Proti zahraničním nabídkam to je samozřejmě velmi slabé, jenže my zde nejsme v zahraničí.

Pokud si kreditku MALL.CZ pořídíte a budete nakupovat společně s Tipli, tak je to už solidní výhoda, jak ušetřit peníze při nákupech.

Znáte lepší kreditky použitelné pro útraty v ČR? Jaké jsou vaše zkušenosti s kreditkami v ČR?

Poslední aktualizace: 12. 04. 2014

Našli jste chybu?