Menu
Kreditní karta MALL.CZ – zkušenosti

Kreditní karta MALL.CZ – zkušenosti

4 minuty čtení

Pořídil jsem si kreditku MALL.CZ. Asi jedna z nejlepších kreditek na trhu. Kreditní kartu MALL.CZ jsem si pořizoval ještě v době, kdy v ČR fungovala ve spolupráci se Citibank. To byla kreditka MALL.CZ taková vylepšená kreditka Life, která byla běžně v nabídce Citibank.

Podobných kreditních karet ve spolupráci s partnery měla Citi více, například ve spolupráci s obchodem Billa, ČSA nebo mobilním operátorem O2. Výhodou karty MALL.CZ bylo, že si vymanévrovala o něco lepší podmínky, než Citi nabízela na své běžně dostupné kartě.

Spoustě lidem se plete kreditní a debetní karta. Pokud v tomto ohledu má člověk mezery, vyplatí se si přečíst jaký je rozdíl mezi kreditní a debetní kartou.

Tip: Kreditní kartou MALL.CZ je možné platit i v zahraničí. Například při cestách do Drážďan za nákupy do velmi populárního obchodu Primark. Její alternativou je Alza kreditní karta, s níž lze rovněž platit kdekoliv, a k tomu i vybírat hotovost zcela zdarma. Pokud nechcete kreditku, zkuste na trhu nejchytřejší platební kartu Curve, popřípadě Revolut kartu, s níž jsou nákupy v zahraničí výhodnější díky lepším měnovým kurzům.

Kreditní karta od MALL.CZ je podle diskuzních fór a doporučení nejvýhodnější při používání kreditky společně s cashback portálem Tipli.cz. Potom karta vrátí 2 % zpět a k tomu získáte na MALL.CZ dalších až 4,8 % zpět cashback přes Tipli.cz.

Banka Citibank již v ČR v segmentu koncových zákazníků nepůsobí. Portfólio zákazníků kreditních karet převzala Raiffeisenbank, která aktuálně kreditní kartu MALL.CZ obsluhuje.

To má nějaké výhody, především v oblasti správy přes internet je RB podle mých zkušeností lepší než původní Citi. Tam bylo internetové bankovnictví zastaralé a těžkopádné a obsluha složitá.

Snížení odměn u kreditní karty MALL.CZ

Bohužel se změnou ze Citi na Raiffeisenbank došlo k výraznému omezení kreditní karty MALL.CZ ve výši odměn, které nabízí. Původní 2 % ze všech nákupů jsou nyní výrazně omezené. V tuto chvíli nabízí kreditka MALL.CZ ve spolupráci s RB tyto podmínky:

  • 2 % z plateb kartou na internetu a v zahraničí (tj. nikoliv u všech nákupů jako dříve)
  • roční limit odměn 6 000 Kč (nebo se speciálními podmínkami 8 400 Kč ročně, jenže to je podmíněno sjednáním osobního účtu u Raiffeisenbank)

Pro převedení nastřádaných odměn je potřeba volat na Raiffeisen infolinku. Celý proces je takto schválně složitý, aby část odměn třeba nebyla připsána. Znáte to, nechci slevu zadarmo. 🙂 Připisování odměn nelze vyřídit přes internetové bankovnictví, to je zbytečná komplikace.

kreditni-karta-mallcz-vs-mbank

Kreditka mBank vs. kreditka MALL.CZ

Mám nějak na ty tradiční banky smůlu. Už dříve jsem publikoval příspěvek o tom, jaký horor bylo zrušení účtu Komerční banky. V Komerční bance si mě pěkně vychutnali a bylo to dost nepříjemné. Až si říkám, zda to Komerční bance stojí za to. Teď mě ani u kreditky tradiční banky nepotěšily, když mi v průběhu spolupráce mění podmínky.

Raiffeisenbank kreditní karty online

S kartou můžu používat online řešení Raiffeisenbank pro kreditní karty. To je na českých poměry bank poměrně dobře použitelné řešení, které umožňuje online přístup k mojí kartě. Můžu sledovat zůstatky a střádání odměn, které získávám za nákupy.

Výhody kreditky MALL.CZ:

  •  2 % z útrat zpět  – buď ve formě úhrady dlužné částky v dalším období nebo v poukázkách na MALL.CZ. Omezením je těch maximálně 6.000 Kč, které uvádím výše. Pokud přes kreditku proženete běžné nákupy na internetu a rodinné dovolené a utratíte 300.000 Kč ročně (25.000 Kč měsíčně) dostanete nazpět 6.000 Kč.
  •  2.000 Kč úvodní odměna  – ve formě poukázky na nákup na MALL.CZ. Kartu ovšem musíte používat minimálně 6 měsíců. Pokud kreditku během půlročního používání vrátíte, tak spolu s ní automaticky musíte vrátit i poskytnuté odměny.
  •  slevy pro členy klubu MALL Plus  a k tomu expresní doprava zboží zdarma. Na druhou stranu musíte na MALL.CZ nakoupit jednorázově za rok alespoň za 50 000 Kč nebo si členství v programu MALL Plus zaplatit, což nemusí být výhodné pro každého.

Poměrně zdařilý je ke kartě nabízený balík slev přes PREMIUM RB CLUB, což jsou slevy v řádu 5-20 % u několika stovek obchodníků na základě toho, že se kartou od RB. V programu jsou e-shopy a kamenné obchody z České republice. Osobně využívám například 10% slevu v restauracích Subway.

Moje osobní doporučení

S kreditkou Citi MALL.CZ jsem spokojený, protože je to asi to nejelpší, co mezi českými nepříliš zajímavými kreditkami je v nabídce. Proti zahraničním nabídkam to je samozřejmě velmi slabé, jenže my zde nejsme v zahraničí.

Pokud si kreditku MALL.CZ pořídíte a budete nakupovat společně s Tipli, tak je to už solidní výhoda, jak ušetřit peníze při nákupech.

Znáte lepší kreditky použitelné pro útraty v ČR? Jaké jsou vaše zkušenosti s kreditkami v ČR?

Poslední aktualizace: 12. 04. 2014