Menu
Hodnota Bitcoinu ve 2018 může klesat až do dubna/května

Hodnota Bitcoinu ve 2018 může klesat až do dubna/května

3 minuty čtení

Kurz Bitcoinu letos není žádná raketa. Komentáře některých držitelů kryptoměn působí smutně, někdy bych řekl, že jsou až cítit depkou. Nové Lambíčko nebo Teslička v nedohlednu. 🙈😂

Nejde o nic nového. Podobná situace s poklesem hodnoty Bitcoinu v první půlce roku se opakuje docela pravidelně. Kurz Bitcoinu zásadně ovlivňuje kurz ostatních kryptoměn jako je Litecoin, Monero, Ripple, Ethereum a další. Při klesajícím Bitcoinu bývají propady u těchto měn ještě výrazně větší.

Pohled na historická data bývá užitečný, i když se na něj samozřejmě nelze 100% spoléhat. Při luštění grafů to vypadá, že některé trendy u kryptoměn mají tendenci se opakovat.

V době největšího kryptošílenství jsem poznamenal, že koncem roku pravidelně přichází pokles. Díky téhle mini-analýze se mi podařilo například prodat spoustu Litecoinu za 300 USD/LTC.

Před Vánoci jsem prodal většinu kryptoměn a přešel do fiatu. Celkově to pro mě byl úspěšný a docela pěkně ziskový začátek v krypto.

Některé získané zkušenosti jsem napsal do tweetů, které pomohly několika lidem. Dostal jsem od followerů zprávy, že díky mým komentářům také prodali a mají solidní zisky.

K analýze dat a trendů z minulých let mě nasměrovala schůzka s Dominikem Stroukalem, autorem první české knihy o Bitcoinu. Dominikovo odpovědi na moje dotazy mi hodně otevřely oči a pomohly.

Zde fotka z prosincové schůzky s Dominikem, po které jsem se začal více zabývat strategií při nakupování a prodávání kryptoměn.

To je také jeden z důvodů, proč jsem se letos rozhodl s Dominikem Stroukalem uspořádat kryptoškolení o nakupování kryptoměn. Dominikovo know-how je obrovské. Patří mezi první lidi, kteří se u nás zabývali kryptoměnami.

Dominik má především to, co chybí většině lidem, co v poslední době nakupují kryptoměny. Zkušenosti! Školení už běží, zde shrnutí minulého kryptoškolení.

Více info o Dominikovi Stroukalovi v článku o vystoupení Dominika v Show Jana Krause >>

Zde jeden z tweetu z první půlky prosince. Na výcucu z mojí mini-analýzy naznačuji, že koncem roku často přichází značný pokles hodnoty Bitcoinu.

Zmíněný prodej velké části mých kryptoměn byl poměrně logický a racionální krok.

Podobně sleduji, jak se vyvíjel kurz Bitcoinu minulých letech. Zajímavý je například pohled na rok 2016:

👉 Rekordní hodnota (ATH) z přelomu roku překonána až koncem května ⏰
👉 Potom opět propad a až za 5 měsíců nové ATH 🚀

Jak přesně to v roce 2016 vypadalo je vidět na cover foto k tomuto příspěvku.

Osobně by mě moc nepřekvapilo, kdyby to letos bylo docela podobné jako ve 2016. Propad hodnoty Bitcoinu může trvat do dubna/května, pak 1-2 týdny velký růst a opět propad.

Moje portfolio kryptoměn také třeba tento víkend nevypadá moc hezky z krátkodobého pohledu. Byl jsem optimista. Nečekal jsem takový propad ještě v březnu a část krypta dokoupil moc brzy.

Jen menší část se mi povedla koupit, když v grafech „tekla krev“. Povedlo se mi třeba koupit Bitcoin za 6.000 USD, takové štěstí jsem měl jen u menší části dokupů. Stále se mám co učit.

Krypto velmi věřím. Důkazem je i zmíněné pořádání kurzů o nakupování Bitcoinu a kryptoměn, které jsme nazvali trefně kryptoškolení.cz a zbývá už jen pár míst na aktuální termín.

Samozřejmě je zdravé počítat s tím, že může kdykoliv přijít nějaký průser a o vše můžu přijít. Jak jsem psal dříve, už jsem v businessu prodělal více a za větší nesmysly. Krypto přirovnávám k průměrně rizikovému startupu, který už má za sebou celkem fajn historii, co leccos naznačuje.

Podtrženo sečteno: Zůstávám optimista a klidný HODL-er.

PS. Jo a pomalu dokupuji. Jako třeba tento víkend. 🙂

Poslední aktualizace: 18. 03. 2018