Menu
MND plyn z první ruky – nejoblíbenější značka v oblasti energetiky

MND plyn z první ruky – nejoblíbenější značka v oblasti energetiky

3 minuty čtení

Málokterý tuzemský dodavatel se může pyšnit vlastní těžbou plynu jako společnost MND. Na rozdíl od ostatních může díky tomu firma konkurovat líbivějšími cenami. Proč mít plyn od MND?

MND (celým názvem Moravské naftové doly) jsou úspěšným dodavatelem plynu a elektřiny od roku 2014, kdy vstoupily na retailový trh. Podle posledních průzkumů hodnocení značek společnosti KPMG z konce roku 2018 patří dokonce k nejoblíbenější společnosti v oblasti energetiky u nás. Předběhli tak giganty jako jsou např. ČEZ nebo Innogy.

MND není jen Čechy, Morava a Slezsko…

Akciová společnost MND je součástí skupiny MND. To jest evropská korporace, která má kořeny těžby ropy a zemního plynu už v roce 1913. V současné době velmi rychle rozšiřuje svoji působnost v celé střední Evropě. Podporuje projekty a akce spjaté s ochranou životního prostředí, udržování místních tradic a sportovního rozvoje dětí a mládeže.

MND plyn – proč je tak lákavý?

Dodavatel vábí klienty především na nejnižší cenu za produkt Plyn z první ruky na trhu. To si může dovolit právě díky těžařské premise, tím pádem není firma nucena využívat dalšího prostředníka. Na této výhodě MND hodně staví, ačkoli jim určitým způsobem může konkurovat projekt jako např. Skautská energie.

Protože navíc bedlivě sleduje vývoj sazeb u konkurentů, je schopno velmi pružně reagovat a regulovat vlastní ceny plynu. Podle MND ceníku plynu 2019 ještě ke všemu poskytuje věrným zákazníkům slevu 6 %.

Za 4 roky u MND zákazníci v průměru ušetřili na topení plynem 19 200 korun .

A to už je celkem dostatek dobrých důvodů, proč si vybrat právě plyn od MND. Klienti mimo to velmi oceňují i jednoduchost a přehlednost veškerých dokumentů.

Změna dodavatele plynu z pohodlí domova

Že je přechod k dodavateli plynu MND složitý? Vůbec ne. Spočítat si výši úspory lze online přímo na webu MND Plyn z první ruky, kde si každý může nezávazně požádat o návrh smlouvy. Tu budoucímu klientovi zašlou k podpisu poštou nebo prostřednictvím kurýra zdarma.

Ostatní záležitosti už vyřeší MND také zdarma. Klient tak jen čeká na SMS o zahájení služby a předpis záloh, který obdrží poštou. První rok má navíc nový odběratel nárok na zvýhodněnou měsíční platbu.

Ke sjednání smlouvy a vyřešení dotazů třeba ohledně změny dodavatele energií mohou zákazníci využít bezplatnou telefonní linku, která je v provozu každý den mezi 8 – 22 hod. Zákaznická centra existují pouze 2, v Praze a Hodoníně, kde je zároveň sídlo firmy.

Smlouvu s MND si může každý zařídit z pohodlí domova skrze internet nebo po telefonu na bezplatné lince: 800 400 500.

Zákazník na prvním místě

MND se snaží o férový přístup např. tím, že smlouva se uzavírá na dobu neurčitou. A tak je odstoupení od smlouvy možné kdykoli. Samozřejmostí je výpovědní lhůta v délce 3 měsíců.

Jako jediný poskytovatel plynu mezi giganty podepsali Etický kodex (ERÚ) Energetického regulačního úřadu. Ten zavazuje poskytovatele např. klientovi vše srozumitelně vysvětlit, nebo také dávat pozor na to, aby při přechodu od jiného dodavatele klient nebyl vystaven riziku sankcí či omezení dodávky plynu nebo energie.

O spokojenosti se lze koneckonců přesvědčit i z celé řady pozitivních ohlasů. Že MND plyn plní sliby dokazují recenze:

Milan: Jsem s nimi spokojený, jednají na férovku, vždycky všechno polopatě vysvětlí. Ani s vyúčtováním nikdy nebyl problém, vždycky to rozepsali tak, aby to pochopil i laik.

Eva: „Překvapila mě rychlost zákaznického servisu. Po objednání na internetu mi do půl hodiny volali a byl to moc fajn telefonát. Všechno mi vysvětlili, odpověděli na všechny moje dotazy a přechod k nim byl velice příjemný a nenáročný.“

Miroslav: „Já jsem k nim přešel a absolutní spokojenost za rok co protopím cca 22 tisíc KWM tak jsem o proti RWE ušetřil 6800 Kč a to není zanedbatelné.“

Web Porovnej24

Každý zákazník má možnost po přihlášení spravovat svoje údaje, kontrolovat platby na zálohách apod. na svém webovém rozhraní přes Moje MND.

A když už klienti zabrousí na stránky MND, mohou si ještě zlepšit den třeba moravskými koláčky podle receptu z první ruky.

Poslední aktualizace: 21. 01. 2019