Menu
Naučná stezka Kladská – jedno z nej míst na procházku v západních Čechách

Naučná stezka Kladská – jedno z nej míst na procházku v západních Čechách

1 minuta čtení

V západních Čechách mezi Mariánskými lázněmi a Karlovými Vary jsme narazili na jedno z nejlepších míst na procházku s malým prckem, které jsme za náš zatím krátký rodičovský život mohli vyzkoušet.

Jedná se o Naučnou stezku Kladská – je to upravený 2,3 km dlouhý dřevěný chodník, který vede přes rašeliniště a kolem několika rybníků.

Při procházce po Naučné stezce Kladská nechybí zajímavé poučné zastávky, altánky a vyhlídky. I když je stezka lázeňskými hosty dost oblíbená a údajně jí projde ročně kolem 50 tisíc návštěvníků, tak jsme neměli pocit, že by na stezce bylo nějak rušno. A to jsme stezku navštívili během jednoho z nejvíce exponovaných dní v roce – o státní svátek na Velký pátek při supr počasí.

Celkem pěkně zpracovaný profil Naučené stezky Kladská je na Wikipedii, pro další info doporučuji mrknout na Wiki.

O atraktivitě tohoto místa svědčí i recenze a profil na Tripadvisoru, kde Naučná stezka Kladská je #1 v regionu s krásnými recenzemi.

My s manželkou jsme byli hodně nadšeni. Synovi se asi nejvíce líbilo, že mohl na své koloběžce uhánět po chodníkách jako o život a i když jednou nevybral zatáčku a upadl, tak to bylo do měkkého jehličí.

Poslední aktualizace: 20. 04. 2019