Nejlepší okamžik začít je dnes, druhý nejlepší zítra

1 minuta čtení

Před nějakou dobou jsem si při běhání pouštěl video s přednáškou Olivera Dlouhého ze Skypickeru. Oliver byl mimochodem superhvězda letošní Křišťálové lupy. Měl jsem štěstí, že jsem s Oliverem byl nějakou dobu v kontaktu ohledně businessu. Libí se mi jeho tah na branku, energie a přístup k businessu. V přednášce je řada cenných informací a určitě ji mohu doporučit.

Mimo jiné v přednášce zazněla poučka: Nejlepší okamžik začít je dnes, druhý nejlepší je zítra.

Moje zkušenost je úplně stejná. Svůj úspěch si zakládám na tom, že věci dělám rychle a často nečekám, až něco bude perfektní. Jinému přístupu nevěřím, protože dlouze přemýšlet o věcech a čekat na správný okamžik je podle mé zkušenosti znamení neúspěšných lidí. Těm se přirozeně snažím vyhýbat a nemít je v týmu ani jako partnery.

Může se stát, že najdete v různých směrech velmi schopného člověka, kterému bohužel chybí odvaha udělat rozhodnutí a začít. Čekání na správný okamžik a obava z rozhodnutí je až toxická věc, která dokáže zabít projekty a spolupráce. Tímhle přístupem přicházíte o cenné zkušenosti, výsledky, zákazníky a rychlý posun vpřed.

Těžko hledat příčiny těchto obav, jestli strach ze selhání nebo třeba, že nevěří vám či sobě. Každopádně pokud narazíte na lidi, kteří patří do skupiny vyčkávajících a nedokáží chytit příležitost za pačesy, doporučuji se jim rychle vyhnout. Je to ztráta času a energie.Site Footer