Menu
Norské počasí yr.no – dlouhodobá předpověď yrno.cz česky

Norské počasí yr.no – dlouhodobá předpověď yrno.cz česky

7 minut čtení

Jaké bude zítra počasí, abychom náhodou nezmokli cestou do práce nebo při vyjížďce na kole? Hledání spolehlivé a přesné předpovědi může být oříšek. Přesnost předpovědí počasí se různí. 

Při hledání na internetu objevíte spoustu různých serverů a aplikací a v některých případech se předpovědi dost liší. Nabízí se poměrně logické řešení, a to vybrat tu službu, která dlouhodobě vykazuje nejpřesnější hodnoty.

Ýr počasí pro Českou republiku

Pokud chcete předpověď, na kterou se spoléhají milióny lidí po celé světě a jejíž obliba dále raketově roste, máme pro vás doporučení na norské počasí yr.no. Tato norská služba je považována za jednu z dlouhodobě nejpřesnějších předpovědí počasí na světě.

Jedná se o norský radar, který však existuje ve verzi aplikace i webové stránky Ýr no pro Českou republiku. Na oficiálních stránkách sice není tato norská předpověď počasí česky, ukážeme si českou alternativu pro počasí – norský web yrno může být totiž i češtině.

Kromě webové služby si Yr.no pro Českou republiku můžete stáhnout jako aplikaci do mobilu či jako rozšíření pro internetový prohlížeč. Nyní se podíváme na jednotlivé platformy podrobněji.

Ryze českou předpověď počasí poskytuje In-počasí. Tu provozuje plzeňská společnost InMeteo. Portál In-počasí a jeho předpovědi jsou užiateli velmi dobře hodnoceny.

Norské počasí yr.no – dlouhodobá předpověď počasí na 14 dní

Norský radar yr.no zobrazuje předpověď počasí v šestihodinových intervalech. Pro podrobnější předpověď je k dispozici hodinový meteogram. Data obsahují informace o vlhkosti vzduchu, tlaku, počtu srážek, rosný bod, detaily o oblačnosti a mlze.

Oblíbená je také dlouhodobá 9-ti nebo 14-ti denní předpověď počasí. Norská předpověď počasí yr.no u dlouhodobé předpovědi zahrnuje data jako teplota, množství srážek v milimetrech a rychlost a směr větru. Tyto údaje jsou jako u každé předpovědi jen odhady.

Pro své vynikající odhady je norské počasí yr.no vyhlášené velkou přesností. Některé zdroje uvádí, že norská dlouhodobá předpověď počasí na 14 dní patří k vůbec nejpřesnějším na internetu, proto jej doporučujeme vyzkoušet. Počasí Norové umí předpovídat opravdu precizně.

Webové rozhraní www.yr.no

Originální stránku Yr počasí najdete na adrese www.yr.no, pro kterou si však můžete zvolit angličtinu či jeden z dalších čtyř severských jazyků, které stránka nabízí. Znalost angličtiny téměr není nutná.

Pro volbu předpovědi počasí pro Českou republiku nebo například destinace, kam máte naplánovaný odlet z letiště na dovolenou, stačí přejít rovnou k vyhledávání lokality, pro kterou si přejete předpověď zjistit. K tomu slouží rámeček v levé horní části stránky.

Přestože se nejedná o český web, lze zde najít snad všechny města i vesnice České republiky.

(yr no praha)

Po zvolení místa vám stránka ukáže tabulku s údaji, která obsahuje časové údaje (intervaly po 6 hodinách), oblačnost, srážky a směr a rychlost větru.

V levém sloupci obrazovky pak můžete přepnout na hodinovou předpověď, která nabízí detailní údaje pro každou hodinu a také velmi pěkně zpracovaný graf znázorňující vývoj teploty, oblačnosti, větru a srážek v průběhu dne.

Hodinová předpověď je k dispozici pro stávající den a dva následující dny.

Pokud potřebuje znát předpověď s větším časovým předstihem, nabízí Yr také možnost dlouhodobé předpovědi, kterou najdete rovněž v levém sloupci stránky. Tato sekce nabídne předpověď až na 9 dní dopředu, tyto informace jsou přirozeně o něco méně detailní.

V menu levého sloupce poté naleznete ještě statistiky, kde se můžete podívat na průměrné teploty či na průměrný počet dní se srážkami v jednotlivých měsících. V této sekci najdete také tabulku s teplotními minimy a maximy každého měsíce.

Webové rozhraní služby Yr nabízí ještě jednu velmi užitečnou funkci, a to pohled z webkamer jednotlivých měst. Tato funkce je zpravidla dostupná u větších měst – takový měst, které mají webkamery. V případě, že vámi zvolená lokalita webkameru nemá, ukáže stránka záběry webkamer nejbližších míst.

Česká verze počasí – norský web yrno v češtině

Pokud vám minimální nutná angličtina dělá potíže, můžete pro vyhledání předpovědi počasí Ýr no pro Českou republiku vyzkoušet českou webovou verzi, která vychází z té norské.

Tento web najdete na adrese yrno.cz. Webová stránka yrno zpracovává data z norské verze, přesné statistiky a většina údajů z norské verze je zachována.

Na českém webu yrno.cz chybí jen některé méně používané služby a statistiky. To znamená, že česká verze webu je vhodná pro základní přehled předpovědi počasí, nicméně nenabízí všechny možnosti oficiálního norského webu. Spolehlivost a přesnost předpovědí zůstává.

Rozšíření prohlížeče

Pokud se vám nechce pokaždé, když potřebuje zjistit předpověď počasí, vyhledávat stránku na internetu, můžete si stáhnout doplněk (add-on) do vašeho prohlížeče, který vám umožní zjistit aktuální informace o počasí takřka jedním kliknutím.

Doplňky pro jednotlivé prohlížeče se liší pouze minimálně, při čemž většinou poskytují předpověď počasí pro aktuální dny, víkend, dlouhodobou předpověď a meteogram. Ikonka doplňku se pak zpravidla objeví vedle vyhledávacího panelu a při najetí myší zobrazí aktuální informace včetně času poslední aktualizace.

Na yr no Praha může být vaše jediná destinace, ale pokud se zajímáte o pravidelné počasí v různých destinacích, například počasí v různých dovolenkových destinacích nebo na letištích, tak ani to není komplikace. Stačí si přes možnost lokalitu přidat a mínusem lokality odebrat.

Doplňky pro jednotlivé prohlížeče naleznete na následujících adresách:

Mobilní aplikace

Pokud chcete mít přehled o počasí za každé situace, je zde aplikace Yr.no pro chytré telefony, která vám umožní mít předpověď doslova v kapse. Aplikace existuje ve verzi pro Android a iOS, uživatelé Windows Phone se budou muset spokojit s webovým rozhraním, neboť Windows Store aplikaci Yr nenabízí.

Začněme s verzí pro Android. Aplikace je k dispozici opět pouze v angličtině, nicméně její jednoduché, přehledné a uživatelsky přívětivé zpracování tento nedostatek napravuje.

Ihned po spuštění začne zjišťovat aplikace Yr.no počasí ve vaší poloze, takže je dobré mít aktivované služby určování polohy v nastavení telefonu. Pokud potřebujete předpověď pro jiné místo, je k dispozici klasický vyhledávací řádek, ve kterém rovněž najdete prakticky všechna města a vesnice v Česku.

Verze aplikace pro iPhone vypadá velmi podobně jako ta androidová. Nicméně nebyl by to Apple, kdyby neměl něco navíc. Verze aplikace pro systém iOS jsou rozlišeny na verzi pro iPhone a iPad. Druhá jmenovaná verze má díky většímu displeji tabletu funkcí mnohem více.

Kromě základních předpovědí a meteogramu se můžete podívat na radar, který ukazuje výskyt srážek nad celou Evropou. Můžete také zjistit, v kolik hodin zapadá a vychází Slunce a Měsíc.

Přehled funkcí platforem

Webové rozhraníDoplněk prohlížečeMobilní aplikace
ČeštinaAno (v omezené verzi)NeNe
Hodinová předpověďAnoAnoNe (6hodinové intervaly)
Dlouhodobá předpověďAnoAnoAno
MeteogramAnoAnoAno
SrážkyAnoAnoAno
Rychlost a směr větruAnoAnoAno
Východ a západ SlunceAnoNeNe
WebkameryAnoNeNe
RadarAnoNeNe
Widget na plochuNeNeAno

Uživatelská hodnocení

Služba Yr (Norská předpověď počasí) má desítky tisíc spokojených uživatelů po celém světě a to díky vysoké spolehlivosti svých předpovědí a znamenitě zpracovaným aplikacím či doplňkům prohlížeče.

Žádná z platforem ve svých hodnoceních na různých portálech (Google Play, Appstore, aj.) neklesá pod 4 hvězdičky. Abychom jen nechválili, našli jsme také několik negativních hodnocení. Jedná se zejména o mobilní aplikaci, hodnocení se týkají technické stránky některých verzí.

Jde o chyby, které byly vyřešeny v rámci pravidelných aktualizací aplikace. Mezi chyby patří například potíže s aktualizací údajů a výpadky připojení k serveru, spolehlivost předpovědí zpochybňována není.

My se k tisícům kladných hodnocení přidáváme a vřele službu Yr.no počasí doporučujeme. Počasí Norové zkrátka „umí“.

Věříme také, že pro vás tato recenze byla při výběru vhodné aplikace či služby pro předpověď počasí užitečná a přejeme vám mnoho úspěšně naplánovaných a krásně prožitých dní.

Poslední aktualizace: 08. 07. 2017