Menu
Nová výzva zdolána: strávil jsem 2 minuty v ledu

Nová výzva zdolána: strávil jsem 2 minuty v ledu

2 minuty čtení

Mám rád výzvy a překonávání limitů. Pro letošní rok jsem si vybral výzvu v podobě koupání v bazénu s ledem. ❄️🥶 To se mi zdálo jako výborný nápad, protože studená voda je moje slabé místo a nemám rád slabosti.

Chtěl jsem zvolit bezpečný přístup a vyvarovat se chybám. Vybral jsem si na cestě k chladu kurz doporučený a vyzkoušený mým kamarádem Jankem. Kurz vychází z metody Wim Hofa (zde super dokument). Přihlásil jsem se na kurz Hanky Moravčíkové, která je oficiální lektorka WHM a napsala o této metodě i knížku (v 🇨🇿 a 🇸🇰 knihkupectvích).

Po odkliknutí tlačítka „zaplatit“ se mi už přihlášení na kurz jako tak moc supr nápad nezdálo. 🙈 Pár dní před kurzem mě dokonce popadla lahká panika. Jenže znáte to, člověk se zabejčí, pořeší „hlavu“ a zvládne všechno.

Ostatně v různých výzvách nejsem úplně nováček. V posledních letech jsem zdolal například tyto výzvy:

Vždycky jsem si říkal, že největší borci se dokáží otužovat nebo koupat v ledu. ❄️❄️❄️ A že to já nikdy v životě nezvládnu. Vždyť ani neotočím kohoutek ve sprše na studenou. 🚰 Už zase jsem se totálně spletl. 🙈🙈🙈

Strávil jsem 2 minuty v ledu. ⏱ Voda měla pouhé 2 stupně. Vzduch jen 7 stupňů. ✅ ‬To bylo pro mě těžko představitelné, že někdy něco podobně bláznivého dokážu.

Asi by to vše bylo mnohem těžší bez kurzu, ve kterém jsme se připravovali na chlad a šok, do kterého se tělo dostane. Součástí kurzu bylo:

1, Cvičení hlubokého dýchání, který dodá do těla kyslík.

2, Mně osobně velmi hodně pomohlo cvičení s vizualizací, jak přesně bude probíhat pobyt v ledu. Leželi jsme na podložce a lektorka Hanka popisovala velmi podrobně průběh a naše pocity. To bylo skvělé.

3, Vlastní tipy, jak zvládnout pobyt v ledu – rozdýchat se, sednout si s výdechem, ponořit i ramena, jak se hýbat po výstupu z ledu, atd.

Velmi bych doporučil lektorku Hanku Moravčíkovou, která je také autorkou knížky o Wim Hof metodě Učeň ľadu: Šesť dní s Wimom Hofom.

Celkové dojmy jsou rozhodně výborné. Samozřejmě vstoupit do ledu je nějaká bariéra, nicméně kurz mi výborně připravil hlavu a nebyla to potíž. Horší bylo sednout si a celý být v ledu. V ten okamžik přišel šok, nicméně správných dýcháním a správný posezením (ruce podél těla a dlaně na přední části stehen) a při povzbuzování lektorky to taky šlo v pohodě zvládnout. Nakonec nejtěžší bylo vylézt z vody, byl jsem dost zkřehlý.

Jsem dost pragmatický člověk, co má rád čísla. Velkým povzbuzením pro mě bylo, že z 250 účastníků kurzů nezvládli pobyt v ledu jen 3 lidi. A tam důvodem prý bylo extrémní počasí – velké mrazy venku a lidi se blokli.

Samostatná kapitola je pobyt venku po vylezení z ledu. Je důležité 5 minut vykonávat cviky, které nás lektorka naučila. Tělo se hezky prokrvuje a přichází parádní pocit.

Během kurzu bylo i dobré lehké jídlo a po pobytu v ledu chutný brunch. Celkově vydařená sobota a můžu doporučit podobný zážitek každému.

Poslední aktualizace: 17. 04. 2019