Menu
Ondra Fryc chystá asi největší venture kapitálový fond u nás

Ondra Fryc chystá asi největší venture kapitálový fond u nás

1 minuta čtení

Zakladatele Mall.cz Ondru Fryce není potřeba představovat. Nyní jsem se dozvěděl zajímavou zprávu, že Ondra připravuje nový venture kapitálový fond. Zaregistroval jsem i zajímavé komentáře k velikosti fondu.

Dost zajímavá je částka Ondrovo nového fondu a podívat se na ní optikou našeho tuzemského rybníčku. Ondrův fond může disponovat částkou až 2 miliardy korun.

Jeho první fond funguje od roku 2012 a investoval do takových společností, jako Rekola, ePojištění.cz, Smartlook, ProductBoard, Brand Embassy, Apifier nebo Spaceti.

Druhý fond však nebude investovat jen do mladých technologických firem. Má investovat až do 25 společností. Zároveň tento nový fond nebude otevřený.

Dost zajímavá je částka 2 miliardy korun. Tenhle Ondrův fond vypadá jako největší venture kapitálový fond do informačních technologií v Česku. Ondra Fryc postavil větší fond než médii oblíbení venture kapitalisti z Credo Ventures.

Finančníci z Credo Ventures fungují na business modelu 2 – 20. Tzn., že 2 % činí roční poplatky za správu a 20 % připadá na odměnu z případného úspěchu.

Ondra Fryc chce hlavně dobře investovat své peníze a peníze svých známých.

Výhodou Ondry je to, že ho lidé z branže neberou jako typického VC. Spíše ho vnímají jako úspěšného startupistu, se kterým najdou společnou řeč asi jednodušeji, než s finančníky.

Více info na Lupa.cz.

Docela zajímavý názor, co si o něm myslíte?

Poslední aktualizace: 12. 04. 2018