Menu
Operativní leasing ŠKODA Bez starostí – vyplatí se?

Operativní leasing ŠKODA Bez starostí – vyplatí se?

4 minuty čtení

Škoda patří mezi nejpopulárnější značky pro operativní leasingy v Česku. ŠKODA Bez starostí, název oficiálně poskytovaného „operáku“, nabízí celkem 7 modelů plus jejich konfigurace, včetně nejnovějších modelů Superb, Fabia nebo Octavia. Více modelů lze získat u leasingových společností. Které modely Škoda jsou nejpopulárnější pro operativní leasing a kde si vybrat ten nejlevnější operák?

Škoda Auto nabízí svou vlastní službu pro operativní leasingy – ŠKODA Bez starostí. Ta umožňuje si vybrat vůz Škoda pro operativní leasing z pohodlí domova online. Online si lze vybrat jeden z nabízených modelů – u každého je potřeba si zvolit parametry financování:

Parametry jsou:

 • délka pronájmu – Operativní leasing Škoda je nabízen na 2, 3 nebo 4 roky
 • roční nájezd – limit kilometrů, přesáhnutí je zpoplatněno
 • varianta služeb – možnost Start a Komplet
 • spoluúčast pojištění – výše spoluúčasti při pojistné události

Každý z těchto údajů ovlivňuje výslednou měsíční splátku pro operativní leasing – některé méně a některé více. Například pro operativní leasing Škoda Fabia Active (na obrázku) snížení délky pronájmu ze čtyr let na tři roky představuje rozdíl pouze 1 Kč. Zvýšení spoluúčasti z 1 % na 5 % zase stojí pouze 3 Kč měsíčně navíc.

Co s cenou hýbe více je varianta balíčku služeb. Škoda nabízí varianty Start a Komplet. Start nabízí pouze standardní služby – povinné ručení a havarijní pojištění. Varianta Komplet přichází i se zimními koly a veškerým servisem pro auto v ceně měsíční splátky. Cena balíčku komplet závisí na ceně auta, pohybuje se v rozmezí stovek korun měsíčně.

Výhody operativního leasingu Škoda

Stejně jako u jiných operativních leasingů, i u leasingu ŠKODA Bez starostí lze očekávat běžné výhody operáku:

 • nulová akontace
 • povinné ručení + havarijní pojištění již v ceně
 • o servis auta se stará leasingová společnost

Díky tomu, že je vše zahrnuto v měsíční splátce, usnadňuje operativní leasing plánování rozpočtu. S nulovou akontací není potřeba mít naspořeno pro pořízení vozu. Zároveň je měsíční splátka fixní po celou dobu operativního leasingu. V případě odcizení vozidla má člověk navíc nárok na náhradní vůz až po dobu dvou měsíců.

S balíčkem služeb Komplet lze získat zimní pneumatiky zdarma.

S balíčkem služeb Komplet lze získat zimní pneumatiky zdarma.

Další výhodou je, že po uplynutí pronájmu je většinou vozidlo nabídnuto k odkoupení za zlomek původní ceny. Pokud si tedy člověk auto zamiloval a chce se stát jeho kompletním vlastníkem, může tak učinit za výhodných podmínek. Pokud s autem měl problémy, může si vybrat novější a lepší model.

Výhodou nad klasickými půjčkami na auto nebo finančními leasingy je skutečnost, že auta neustále ztrácí svou hodnotu. Člověk ale stále splácí původní cenu auta a ve chvíli, kdy ji splatí, má auto jen zlomek své prvotní ceny.

Naopak mezi nevýhody operativního leasingu Škoda se řadí:

 • roční limit nájezdu (10 000 – 40 000 km)
 • nemožnost na autě provádět rozsáhlejší změny
 • člověk není skutečným vlastníkem vozu
 • poškození vozidla je nutné zaplatit

Operativní společnosti počítají s běžným opotřebením. Pokud ale na autě vzniknou nějaké škody – např. někdo odře autem dveře na parkovišti, člověk je povinen škodu zaplatit. V případě pojistné události hradí pouze jím určené procento spoluúčasti u havarijního pojištění (1 % nebo 5 %).

Případným poškozením auta se lze vyhnout správnému porozumění kontrolek v autě a případné problémy hned.

U volby ročního limitu kilometrů se vyplatí si propočítat případný nájezd a zahrnout do něj nějakou rezervu. Neznamená to ale, že by se po jeho překročení auto zastavilo. Dodržením limitu se ale člověk vyhne nepříjemným poplatkům. Zároveň je často nabízena i nějaká tolerance, kdy se najeté kilometry navíc prominou bez penále.

Jaké modely ŠKODA Bez starostí nabízí?

ŠKODA Bez starostí nabízí operativní leasing pro soukromé osoby u následujících modelů:

 • Škoda Fabia (vč. Fabia Combi)
 • Škoda Octavia (vč. Octavia Combi)
 • Škoda Karoq
 • Škoda Kodiaq
 • Škoda Citigo
 • Škoda Rapid (vč. Rapid Spaceback)
 • Škoda Superb (vč. Superb Combi)

U každého modelu je nabízeno několik variant. Nejpopulárnější je operativní leasing Škoda Fabia, ten lze získat již za 3 504 Kč měsíčně z oficiální nabídky Škody. Fabia může být připravena k odběru již za 14 dní, na rozdíl od většiny jiných modelů, na které se čeká 60 dní.

Druhou nejpopulárnější volbou je operativní leasing Škoda Octavia, nejnovější model s Dieselem je možné získat od 8 668 Kč měsíčně. Podobně jako u operativního leasingu pro Fabii může být nová Octavia připravena již za 14 dní.

Operativní leasing Škoda Superb lze získat za 13 050 Kč.

Operativní leasing Škoda Superb – nejnovější model vyjde na ŠKODA Bez starostí na 13 050 Kč měsíčně.

Škoda oficiálně nenabízí Škodu Yeti na operativní leasing, Škoda Yeti lze ale získat u jiných leasingových společností.

Nejlevnější operativní leasing Škoda

Škoda Auto není jediným poskytovatelem operativního leasingu pro vozy Škoda. Tím, že je Škoda velmi populární v Česku, je i jednou z nejoblíbenějších značek pro operativní leasing (mezi další patří třeba operativní leasing Volkswagen nebo operativní leasing Hyundai). Na trhu funguje nespočet leasingových společností nabízející vozy Škoda.

Kromě operativního leasingu pro soukromé osoby je poměrně rozšířená i možnost sjednat operativní leasing pro firmy nebo OSVČ.

Nejlevnější operativní leasing Škoda lze získat použitím srovnávačů. Srovnávač operativních leasingů umožní si nakonfigurovat auto podle sebe, poté zobrazí na danou konfiguraci jednotlivé nabídky operativních leasingů Škoda na trhu. Pro ty, kteří chtějí srovnat nabídku i s jinými značkami, ve srovnávačích naleznou také operativní leasing Audi, Hyundai, operativní leasing Mercedes, operativní leasing Ford, operativní leasing Opel apod.

Někteří poskytovatelé nabízí i rozšířený servis zdarma. Patří sem například silniční daň, rozhlasový poplatek, připojištění předního skla nebo dálniční známkaCenově bývají ostatní leasingové společnosti levnější, než operativní leasing ŠKODA Bez starostí.

Většina leasingových srovnávačů, včetně stránek ŠKODA Bez starostí, nabízí live chat, kde odpoví na veškeré dotazy spojené s operativním leasingem vyškolený personál.

Poslední aktualizace: 29. 11. 2018