Menu
3 triky pro zaměstnavatele při pracovním pohovoru

3 triky pro zaměstnavatele při pracovním pohovoru

1 minuta čtení

Co je takový nešvar, se kterým je potřeba u pohovoru počítat – tak uchazeči jsou často výborně připravení na takové ty otázky a odpovědi na pracovním pohovoru. Uchazeč se obvykle připraví tak, že si vygooglí nejčastější otázky, na které se u pohovorů ptáme, a dopředu se na ně připraví.

Uvedu některé triky, které se mi osvědčily, a pár zajímavých rad jsem také zaznamenal nedávno v jednom webináři od Glassdooru.

1, Než si začnete připravovat otázky, zamyslete se nad tím, co jimi chcete zjistit.

Nedoporučuji používat jen seznam otázek z internetu, které kdysi dávno někdo napsal. Pravděpodobně od uchazeče přijde jen nějaká dopředu promyšlená odpověď. Je dobré od otázky po první odpovědi neodcházet, ale pokračovat v ní, zeptat se na doplňující informaci, jít do hloubky doplňujícími dotazy.

2, V otázkách se zaměřte především na základní hodnoty uchazečů.

Zjistit, proč s vámi vůbec hovoří. Pomohou vám k tomu otázky typu:

  • Jaká motivace vás pohání kupředu?
  • Jak měříte úspěch?
  • Co by o Vás řekl Váš nadřízený?
  • Proč se zajímáte o tuto společnost, pozici a příležitost?
  • Další dobrou otázkou může být: Kdo vás inspiruje? Zjistíte tak, ke komu se uchazeč vztahuje.

3, Snažte se také pohovor strukturovat.

Vyhnete se tomu, že bude trvat zbytečně dlouho. Dobré je omezit počet lidí na pracovním pohovoru, jen malý tým. Dva je až dost. Čím méně lidí se totiž bude ptát, tím méně běžných a mnohdy zbytečných otázek zazní. Neztrácet moc času na představování benefitů ve firmě jako jsou příspěvky na penzijní připojištění nebo počet sick days. Důležité je – chce to jít hlavně do hloubky, nikoliv jen po povrchu.

Poslední aktualizace: 11. 04. 2017