Menu
Podle ekonomů Morgan Stanley velká globální krize může přijít už za 9 měsíců – co vyvede online startupům

Podle ekonomů Morgan Stanley velká globální krize může přijít už za 9 měsíců – co vyvede online startupům

1 minuta čtení

Jak uvádí aktuální Forbes, podle ekonomů Morgan Stanley dost možná sledujeme urychlení krize, která může přijít během pár měsíců.‬ V článku jsou uvedené poměrně kvalitní důvody pro nástup větší krize – souvisí především s globálními obchodními válkami mezi USA a Čínou. Rozbuškou minulé krize také byly průšvihy na straně USA, možná se historie opakuje.

Krize pro firmy obvykle znamená:

  • Firmy bez problémů řeší v krizi malé problémy
  • Firmy s malými problémy řeší v krizi velké problémy
  • Firmy s velkými problémy to mají v krizi velmi velmi složité

Tohle platí pro klasické firmy i pro internetové společnosti a startupy.

Kdo skutečně umí řešit problémy, bude mít dost práce a bude se mu dařit.

Kdo umí hlavně dobře mluvit a tak nějak „prodává teplou vodu“ a snaží se schovávat za své řeči, bude mít v krizi problém.

To je na krizi fér. Špatně nastavené firmy donutí k radikální transformaci nebo zaniknou. Dobře nastavené firmy i přes krizi rostou velmi dobře.

V současné době řada velkých firem / korporát dokáže fungovat i se špatnými procesy a nikdo to moc neřeší. Podobně jako před minulou krizí se nabízí lidem až nesmyslné podmínky. To se v krizi změní.

Při nástupu minulé krize v roce 2008 jsem zrovna začínal podnikat. Dařilo se nám dobře. Možná i lépe než nyní, i když nevím, jestli to nebylo tím, že jsem byl o 10 let mladší. 🙂

Patřím mezi lidi, kteří v krizi vidí velkou příležitost. Bude dostupnější kvalitní práce a řada firem bude čekat transformace, což je další příležitost.

Nikdo nepochybuje, že krize přijde, protože krize vždy přijde. Střídání období růstu a krizí v ekonomice je stejně jisté jako, že ráno vyjde slunce.

Zatím žádná krize není, na trhu je klídek. Někteří naši klienti hlásí, že jim o pár procent klesají tržby proti loňskému roku nebo se trochu zpomalil růst. To jsou drobnosti.

Pokud se skutečně kvapem blíží krize a ono to tak vypadá, tak pomalu začít se chystat na další mega příležitosti našeho pracovního života. 🤩

Poslední aktualizace: 03. 06. 2019