Menu
Pohovory bleskově napoví, čím u zaměstnavatelů zabodujete

Pohovory bleskově napoví, čím u zaměstnavatelů zabodujete

2 minuty čtení

Na kariérním portálu VímVíc.cz od srpna loňského roku úspěšně běží nový projekt, který jsme trefně pojmenovali Pohovory bleskově. Jedná se o články, které vytváříme ve spolupráci s firmami. Odkrýváme v nich průběh výběrových řízení, jaké firmy nabízejí benefity a také se zde mohou zájemci dozvědět různé interní zajímavosti ze zákulisí firem.

Projekt Pohovory bleskově doplňuje další hodnotný obsah na VímVíc.cz, mezi který patří téměř 10.000 hodnocení zaměstnavatelů. V těch současní nebo bývalí pracovníci sdílejí své osobní zkušenosti s prací v konkrétních firmách, aby si uchazeči o práci mohli utvořit jasnější představu o zvažovaném zaměstnání.

Pohovory bleskově napoví, co od zaměstnavatelů očekávat

Pohovory bleskově jsou krátké články – většinou se jedná o zhruba šest otázek, takže pro čtenáře nejsou časově náročné. Čtenáři se dozví odpovědi na otázky jako: Jak probíhají přijímací řízení v konkrétních firmách? Na co se má kandidát připravit? Čím zaujmout?

Jestliže znáte odpovědi na tyto otázky, máte u pohovoru napůl vyhráno. Jedny z nejdůležitějších informací, které se v těchto článcích dozvíte, jsou tipy a triky pro úspěch na pohovoru. Každá firma má svou „pohovorovou kulturu“ a od uchazečů očekává něco trochu jiného. Znát hodnoty a nastavení firmy se před pohovorem určitě vyplatí.

Firmy začínají vsázet na flexibilitu

V jednom z Pohovorů bleskově například společnost Innogy odhalí více o tom, jak přistupuje k zaměstnancům. V dnešní době již čím dál více zaměstnanců požaduje flexibilní pracovní dobu. Většina firem na našem trhu se bohužel stále nedokáže přizpůsobit časovým preferencím zaměstnanců. Dozvíte se, proč je Innogy jednou z firem, které sází na flexibilitu v práci.

Práce z domova, pružná pracovní doba nebo možnost pracovat z jakékoli pobočky firmy? To je pro mnohé zaměstnance přání, na které vhodně reagovali v Innogy. V bleskových pohovorech se můžete dozvědět, jak vypadá pohovor u této konkrétní firmy, jaké jsou nejčastější otázky na pohovoru a jak u něj zaujmout.

Štěstí přeje připraveným

Přijímací pohovory mohou být zajímavou zkušeností pro uchazeče a v mnoha ohledech také pro samotné zaměstnance HR. Zážitky s námi sdílela pracovnice společnosti Formica Group. Někteří uchazeči ji zvali na večeři a nechyběli ani tací, kteří odmítali zodpovědět jakýkoli dotaz – protože vše podstatné je v životopisu.

Pohovory bleskově zahrnují také detailní články o kompletním procesu výběrového řízení krok za krokem. Jsou to zajímavé konkrétní postřehy a nahlédnutí do náborového know-how firem.

Věděli jste, že některé firmy, mezi které patří poradenská společnost KPMG, umožňují první kolo v podobě testu absolvovat z pohodlí domova?

Rádi byste se seznámili se svými potenciálními kolegy a získali od nich informace ještě před nástupem? Ani to již dnes není nic neobvyklého.

Jak se říká – štěstí přeje připraveným. V dnešní době již firmy nezaujmou naučené fráze „jak obstát u pohovoru“. Rozhovory bleskově vám objasní, jak probíhá přijímací řízení v dané firmě a co se od uchazečů očekává. Získané informace pomohou kandidáta zbavit nejasností a u pohovoru může působit více přirozeným a uvolněným dojmem.

Poslední aktualizace: 07. 03. 2018

Našli jste chybu?