Menu
Nejlevnější pojištění auta online – kalkulačka

Nejlevnější pojištění auta online – kalkulačka

7 minut čtení

Hledáte nejlevnější pojištění auta a chcete vybrat nejlepší nabídky pojišťoven? Jak pojistit auto za skvělých podmínek a téměř bez starostí? Správný postup ušetří hodně času i nervů. Pojďme se společně podívat na pojištění auta.

Vyhledejte si „pojištění automobilu“ přes Google. Uvidíte před sebou velké množství výsledků a spoustu reklam. Jak se vyhnout těm nevýhodným a klamavým a jak najít férové nabídky?

V záplavě nabídek a stovek portálů na internetu v různých oborech dobře slouží internetové srovnání cen, které pomůže s výběrem zboží z eshopů, dovolených, hotelů nebo financí.

Podobné to je v případě pojištění auta. Na trhu je pět seriózních srovnávačů pojištění. Dnešní článek porovná kvalitu služby 5 největších internetových srovnávačů pojištění automobilů.

Mezi pět nejlepších srovnávačů pojištění patří – epojisteni.cz, porovnej24.cz, klikpojisteni.cz, srovnavac.cz a suri.cz. Porovnáme jejich nabídku a ceny přehledně v tabulce – jaká nabízejí pojištění, jak dlouho jsou na trhu, jakou mají návštěvnost a jak jsou úspěšní jsou na Facebooku.

Přehled srovnávačů pojištění

Nejstarším srovnávačem je srovnavac.cz. Nejmladším naopak suri.cz. Podle návštěvnosti přes webový audit SimilarWeb jsou na čele žebříčku epojisteni.cz a klikpojisteni.cz. Obě společnosti můžete znát z televizních reklam. Kdo z nich nabízí nejlevnější pojištění auta?

Ukázka z TV reklamy internetového srovnávače klikpojisteni.cz

Když se podíváme na Facebookové stránky internetových srovnávačů, nejvíce aktivní je mladý projekt suri.cz a klikpojisteni.cz. Sociální sítě jsou silným médiem se značnou sílou.

Naopak příliš aktivní na Facebooku nejsou srovnávače porovnej24.cz a epojisteni.cz, které tvoří jen pár příspěvků do měsíce. Nejstarší srovnavac.cz nevložil příspěvek několik měsíců.

 Nabízená pojištěníDatum založeníNávštěvnost 
(SimilarWeb)
Facebook
fanoušků
epojisteni.czauto, cestovko, dům, odpovědnost, rodinný právník, a další2010230.300 /měs.6.465
porovnej24.czauto, cestovko, životní p., úrazové p., rodinný právník2010120.800 /měs.124
klikpojisteni.czauto, cestovko, dům, odpovědnost2011105.563 /měs.2.293
srovnavac.czauto, cestovko, dům, odpovědnost200742.836 /měs.73
suri.czauto, cestovko, dům, životní p., drony20138.643 /měs.480

Data aktualizována k 11/2017

Internetový srovnávač epojisteni.cz působí na trhu od roku 2010. Jeho aktuální průměrná návštěvnost se pohybuje kolem 230.300 návštěvníků měsíčně. Jako hlavní produkty nabízí pojištění na auto, cestování a majetek. Vedle toho poskytuje další pojištění: pojištění odpovědnosti, rodinný právník, životní pojištění, nemocenské pojištění, úrazové pojištění, pojištění psů a koček, odškodnění po nehodě, asistenční služby a pojištění cizinců.

Portál porovnej24.cz porovnává pojištění, hypotéky a půjčky, energie, spořící účty, platební a kreditní karty, telefonní tarify, stavby a kurzy. Hlavní zaměření portálu je na pojištění autacestovní pojištění. Měsíčně portál navštíví téměř 121.000 návštěvníků.

Srovnávač klikpojisteni.cz nabízí služby od roku 2011. Za projektem stojí investiční společnost Bensen Oak, např. vlastník čistidel značky Savo. Srovnávač se zabývá zejména srovnáním cen pojistění auta – pro povinné ručení a havarijní pojištění. Dále nabízí pojištění domácnosti, cestovní pojištění a pojištění odpovědnosti. Měsíční návštěvnost je kolem 105.000 návštěv.

Portál srovnavac.cz nabízí: povinné ručení, pojištění domácnosti, nemovitosti, odpovědnosti a cestovní pojištění. Na trhu působí od roku 2007 a profiluje se jako česká společnost. Průměrná návštěvnost je kolem 43.000 uživatelů za měsíc.

Nejmladší srovnávač suri.cz, je na trhu od roku 2013. Své služby dělí do několika odvětví: vozidla, domácnost, finance, život, cestování a byznys. Pod každým z nich naleznete širokou nabídku produktů. Průměrná návštěvnost se pohybuje kolem 9.000 návštěv měsíčně.

Jak začít výpočet online – pojištění auta kalkulačka

Pro internetových srovnání cen pojištění auta a získání levného zákonného pojištění stačí znát základní údaje o vašem voze – značku, model, objem válců a výkon.

Vyplníte formuláře na webu srovnávače pojištění auta online s osobními údaji o vás a vašem voze. Následně srovnávač vygeneruje přehled cenových nabídek. Můžete zanechat telefonní číslo a emailovou adresu, aby vám někdo z portálu pomohl s výběrem nabídky.

Nejlepší je vyzkoušet na srovnání cen přes kalkulačky konkrétních pojištění a spočítat ceny, protože v tomto případě je jisté, že pojištění auta online nebude zmanipulované nebo ovlivněné.

Cenový test: Kdo nabízí nejlevnější pojištění auta?

Zpracovali jsme test kalkulaček pro porovnání a výpočet pojištění auta. Přes tyto kalkulačky jsme spočítali cenové nabídky pojišťoven u všech 5 výše uvedených srovnávačů.

Kalkulačka a srovnání cen pojištění auta je hlavní funkcí internetových srovnávačů. Pomáhá vyhledat veškeré varianty pojištění automobilu online a vypočítat cenu přímo pro váš vůz.

V našem testu kalkulaček porovnáme ceny pro dva typy řidičů u všech 5 uvedených srovnávačů.

Do testu jsme vybraly dva naprosto odlišné řidiče:

  • Řidič 1 – mladý člověk (25 let) s vozem Škoda Octavia II 2009, 75 kw a 1,6l. Žije v blízkosti Prahy (Rudná).
  • Řidič 2 – straší člověk (70 let) s vozem Mercedes Benz A 180, 2013 80 kW a 1,8l. Žije na vesnici – Všetaty.
 SrovnávačeŘIDIČ 1 – JEHO POPIS
nejnižší cena | od pojišťovny | počet nabízených pojišťoven
ŘIDIČ 2 – JEHO POPIS
nejnižší cena | od pojišťovny | počet nabízených pojišťoven
www.klikpojisteni.czod 4.499 Kč | Direct | 7od 1.742 Kč | Direct | 7
www.epojisteni.czod 2.095 Kč | Direct | 7od 1.742 Kč | Direct | 6
www.porovnej24.czod 2.095 Kč | Direct | 7od 1.742 Kč | Direct | 7
www.suri.czod 4.183 Kč | Slavia | 4od 4.770 Kč | ČSOB | 4
www.srovnavac.czod 4.457 Kč | Direct | 7od 1.742 Kč | Direct | 7

Nejlepší cenu – oba řidiči získali u pojišťovny Direct. Ceny se u jednotlivých srovnávačů lišily. Nejlevněji vyšla nabídka pro oba řidiče na epojisteni.cz a porovnej24.cz. Naopak nejdražší je nejmladší srovnávač suri.cz.

Nejvíce pojišťoven – nabízí srovnávače klikpojisteni.cz, porovnej24.cz a srovnavac.cz. Jen o jednu pojišťovnu méně má v nabídce epojisteni.cz. Nejmladší suri.cz nabízí jen 4 pojišťovny.

V testu jsme se nezabývali specifikací pojištění. V tabulce porovnáváme pouze varianty pro nejlevnější pojištění auta, které online srovnávače nabízí. V praxi se vyplatí zvážit příplatek pár stovek, za který můžete získat vyšší limity krytí nebo třeba krytí vandalismu a odcizení vozidla.

Nebojte se smlouvat

Doporučujeme provést pečlivý cenový průzkum u pojištění pro váš vůz. Ceny porovnáte přes internetové kalkulačky pojištění. To zabere jen chvilku. V tabulce se můžete přesvědčit, že cenový rozdíl je u pojištění pro stejný vůz a stejného řidiče až několik tisíc korun ročně.

Také nemusíte spoléhat na první nabídku a nebojte se smlouvat. Většina srovnávačů vás bude zdarma telefonicky kontaktovat, aby vám nabídli pomoc při zřízení pojištění. To je dobrá příležitost na smlouvání u pojištění auta online – cena nemusí být pevná a neměnná. Smlouvání může zajistit nejlepší cestovní pojištění.

Internetové srovnávače mají na každém prodaném pojištění provizi. Pokud vidí nerozhodnutého zákazníka s rizikem, že jej ztratí, mohou nabídnout lepší cenu poníženou o provizi srovnávače.

Pozor si dejte také na časově omezené slevy. Oblíbeným nešvarem pojišťoven je nalákání na lepší cenu, která platí jen rok nebo několik měsíců. To si dobře ověřte, jak dlouho sleva platí, protože je zde riziko, že vám po uplynutí určité doby pojistku v tichosti navýší.

Od čeho se odvíjí u pojištění auta cena?

Na ceny auto pojištění má vliv zejména věk a místo bydliště. Dále se cena pro nejlevnější pojištění auta odvíjí od parametrů vozu, především objemu a výkonu motoru, někdy také podle tovární značky a počtu ujetých kilometrů.

Do výpočtu ceny pojištění auta také vstupuje bezeškodní průběh předchozího pojištění. Pokud máte za sebou nehodu nebo dokonce více nehod, může se cena pojištění auta zvýšit.

Pro platbu za pojištění si můžete vybrat mezi ročními, pololetními a čtvrtletními splátkami. Nejčastěji je srovnání cen pojištění auta v kalkulačkách uvedeno v ročních splátkách.

Pojištění auta – proti čemu lze pojistit?

  • havarijní pojištění – např. poškrábání/ťuknutí na parkovišti od neznámého řiče, smyk na ledu
  • odcizení – např. pojištění proti krádeži auta – druhá největší pojistná událost po havárii
  • vandalismu – např. ulomené zrcátko, poškození laku
  • živelné pohromě – např. kroupy, pád stromu, požár, záplavy, blesk, vichřice, lavina, sesuv půdy, tíha sněhu nebo námrazy, pád veřejného osvětlení
  • neoprávněné užití vozidla
  • doplňková pojištění: pojištění pneumatik, ráfků, skel, asistence, úrazové pojištění, střet se zvěří, porucha vozidla, půjčovné, plná úhrada pojištění v zahraničí, pracovní neschopnost

Věříme, že článek s tabulkami a cenovým testem vám pomůže při výběru pojišťovny a nejlepší nabídky pojištění auta online. Přejeme spoustu spokojených kilometrů s výbornou pojistkou.

Poslední aktualizace: 12. 11. 2017