Menu
Poprvé 10 km pod 40 minut

Poprvé 10 km pod 40 minut

1 minuta čtení

V sobotu jsem potřetí běžel pražský večerní běh. Je to pro mě speciální běh, protože když jsem před 2 lety začínal běhat, tohle byl můj první závod. Dva roky nazpět jsem závod zaběhl za 50 minut, loni jsem se o 5 minut zlepšil a tvrdým tréninkem jsem letos stáhl dalších 5 minut. Slušný trend. 🙂

Letos v létě jsem se do tréninku solidně zakousl. Zaměřil jsem se na rychlost a často běhal intervalový trénink. Tropické počasí běhání lehce komplikovalo, musel jsem vybíhat mezi 5 a 6 hodinou ráno, kdy vzduch i cesty byly z noci ochlazené a podmínky pro běhání poměrně dobré.

Za červenec a srpen jsem naběhal:

  • 329 km (9,2 km/den)
  • 36 běhů (za 62 dní)
  • 24,5 hod. čistého času běhu (1 celý den)
  • průměrné tempo 4:28 min/km

Když jsem začínal běhat, měl jsem poměrně vzdálený cíl zaběhnout 10 km pod 40 minut. Ten cíl se mi teď podařilo splnit, mám z toho obrovskou radost, nebylo to úplně lehké. To je třeba vidět na této fotce, která zachycuje několik okamžiků z posledního kilometru, kdy jsem věděl, že běžím pár vteřin pod cílový časem a nesmím při finishování zpomalit.

Processed with Moldiv

Okamžiky z posledního kilometru, při finishování bylo potřeba srdíčko a bojovnost

Reálný čas 39:49 mě zařadil v kategorii někde mezi 160 nejlepších běžců a celkově ke 200. nejlepšímu času. Když si člověk vezme, že mezi prvními 100 běžci jsou samí atleti, tak být mezi těmi tisícovkami běžců na 200 místě není úplně špatné pro ajťáka vysedávajícího celé dny před compem.

Processed with Moldiv

S kamarády v cíli

Sezóna ještě nekončí, s kamarády ještě něco málo zaběhnu. Na konci měsíce běžím takový funny noční běh v Krně. Každopádně se těším i na zimní trénink, příští rok bych chtěl vylepšit můj čas na pražském maratonu.

Poslední aktualizace: 07. 09. 2015