Menu
Povinné ručení AXA

Povinné ručení AXA

4 minuty čtení

Pojištění odpovědnosti z provozu motorového vozidla, známé jako povinné ručení, musí ze zákona uzavřít všichni majitelé aut. Spolu s různými výhodami jej nabízí naprostá většina pojišťoven. Jednou z nich je i AXA pojišťovna – povinné ručení poskytuje v několika balíčcích s řadou doplňkových pojištění.

AXA pojišťovna povinné ručení nabízí ve třech základních variantách, a to samostatně nebo v balíčku s různými druhy připojištění.

Samostatné limity jsou vhodné pro řidiče, kteří nemají zájem o připojištění přepravovaných osob ani vozidla. Samostatně je lze sjednat také například v rámci povinného ručení Kooperativa.

Varianty povinného ručení AXA (škoda na zdraví / majetku):

  • 35 / 35
  • 70 / 70
  • 140 / 140

V případě zájmu o vyšší pojistné limity lze uzavřít například povinné ručení Generali, které poskytuje limity až do výše 200 mil. Kč.

Tabulka níže uvádí, jaká připojištění zahrnují jednotlivé balíčky povinného ručení:

Povinné ručení AXA v balíčcích
 POV PLUSPOV EXTRAPOV PRÉMIUM
Připojištění úrazu řidiče
Připojištění zavazadel 
Připojištění náhradního vozidla na 3 dny  
Připojištění vlastní totální škody  

Ke každé z uvedených variant je samozřejmě možné uzavřít další doplňková pojištění dle individuálních potřeb a preferencí.

Zájemci o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla bez doplňkových služeb mohou využít také povinné ručení Allianz, které lze rovněž sjednat v podobě samostatných limitů.

Úrazové pojištění

Sjednat si doplňkové úrazové pojištění je vhodné především pro ty, kteří často převážejí i další osoby. Limit plnění pro případ trvalých následků je volitelný, vybrat si lze z rozmezí 100 tis. až 5 mil. Kč.

Úrazové pojištění je součástí všech tří balíčků povinného ručení AXA.

 POV PLUSPOV EXTRAPOV PRÉMIUM
Trvalé následky250 000 Kč500 000 Kč1 000 000 Kč
Smrt následkem úrazu125 000 Kč250 000 Kč500 000 Kč

Připojištění zavazadel

Toto doplňkové pojištění se vztahuje na poškození přepravovaných zavazadel při nehodě nebo živelné události i jejich krádež vloupáním. Za zavazadlo se považuje také sedačka pro dítě, které žije ve společné domácnosti pojištěného.

Připojištění zavazadel se sjednává bez spoluúčasti s maximálním limitem 30 000 Kč.

Připojištění skel vozidla

Pojištění poskytne ochranu v případě poškození, zničení, ale i krádeže jakéhokoliv skla na vozidle. Lze jej sjednat ve třech variantách limitů:

  • 10 000 Kč
  • 20 000 Kč
  • 40 000 Kč

Připojištění střetu se zvěří

Vztahuje se na případy poškození zaparkovaného vozidla zvířetem a na poškození jedoucího vozidla v důsledku střetu se zvěří. Spoluúčast se zpravidla stanovuje na 2 000 Kč, maximální limit plnění je 150 000 Kč.

Připojištění živelné události

Pojištění pro případ zničení vozidla v důsledku živelné události se vztahuje na poškození požárem, kroupami, sesuvem půdy apod. Maximální limit plnění je v tomto případě 150 000 Kč a spoluúčast 2 000 Kč.

Doplňková pojištění od Axy zahrnují například připojištění živelné události.
Doplňková pojištění od Axy zahrnují například připojištění živelné události.

Připojištění krádeže a vandalizmu

Pojištění krádeže vozu a jeho zničení v důsledku vandalizmu se sejdnává s maximálním limitem plnění 150 000 Kč a spoluúčastí 1 000 Kč.

Připojištění asistence MAX

Toto připojištění je možné v případě zájmu sjednat k základnímu pojištění asistence, které je v rámci povinného ručení AXA zdarma. Nabízí větší rozsah služeb a vyšší limity pojistného plnění. Asistenci MAX lze sjednat také havarijnímu pojištění AXA.

Nadstandardní asisteční služby se klientům mohou vyplatit například při cestování do ciziny vlastním vozem. Zajistí pomoc v případě nehody nebo poruchy na cestách, není tedy třeba zařizovat žádné další pojištění auta do zahraničí.

Výhody povinného ručení AXA

Pojišťovna AXA svým klientům k povinnému ručení poskytuje řadu výhod a odměn za jízdu bez nehod. Mezi ně patří například:

  • Spravedlivý výpočet sazby – výpočet sazby probíhá na základě reálného výkonu motoru a ne pouze podle jeho objemu.
  • Odměna za bezpečnou jízdu – zodpovědní řidiči mohou počítat se slevou až do výše 65 %.
  • Slevy – slevy z povinného ručení AXA lze získat například při sjednání online nebo v případě uzavření další pojistné smlouvy.

Asistenční služby

Asistenční služby, kterých lze využít 24 hodin denně, jsou zdarma součástí povinného ručení AXA. Asistenční službou se rozumí především pomoc při nastalé pojistné události či při řešení potíží na cestách v ČR i v zahraničí.

AXA pojišťovna nově nabízí také odtah vozidla odkudkoliv v rámci ČR a Slovenska zdarma, a proplacení případné cesty vlakem nebo autobusem.

V případě zájmu o širší škálu nabízených asistenčních služeb je možné využít připojištění Asistence MAX za příplatek.

AXA Povinné ručení – online sjednání

Při sjednání povinného ručení online AXA nabízí 10% slevu. Oproti osobní návštěvě na pobočce lze tedy ušetřit jak čas, tak peníze. K vyřízení pojištění prostřednictvím formuláře na webu Axa.cz je třeba pouze technický průkaz a platební karta.

Poslední aktualizace: 17. 01. 2019