Menu
Pozvání na slavnostní vyhlášení výsledků soutěže Podnikatel roku 2018

Pozvání na slavnostní vyhlášení výsledků soutěže Podnikatel roku 2018

2 minuty čtení

Tento týden jsem byl pozvaný na slavnostní vyhlášení výsledků soutěže EY Podnikatel roku 2018. Akce se konala v prostorách Rezidence primátora hlavního města Prahy.

Na akci jsem potkal celou řadu známých tváří, včetně třeba Martina Kasy (viz úvodní foto), veterána tuzemské e-commerce a předsedy Asociace pro elektronickou komerci APEK. Martin byl mezi nominovanými. S Martinem jsem během navazujícího rautu a networkingu vtipkoval, že Martin měl už za sebou úspěšný exit eshopu Kasa.cz a já byl tou dobou totální e-commerce „mimoň“ a stále čekal, až objevím krásy a taje Webtrhu a dalších portálů a blogů typických pro internetový pravěk před 12 lety.

Na akci jsem měl příležitost pozdravit hromadu známých, nebudu je zde všechny vypisovat. Zmíním jen například kolegy ještě z doby mého působení v Elephant Orchestra, také kolegy z Mixitu a mnoho dalších.

Vyhlášeny byly výsledky pro hlavní město Praha a Středočeský kraj. Vítězem ve Středočeském kraji se stal podnikatel Sotirios Zavalianis, zakladatel AKESO holding a.s.

Pan Zavalianis je provozovatelem špičkových soukromých zdravotnických zařízení v České republice. Do jeho portfolia se řadí Nemocnice Hořovice, kde se narodil můj syn Matt. Z vlastní zkušenosti můžu potvrdit, že tak perfektní péči jsem v tuzemské zdravotním zařízení snad nikdy nezažil. Dále do portfolia pana Zavalianise patří Onkologické a radiologické centrum Multiscan v Pardubicích a Rehabilitační nemocnice Beroun. Obrat jeho firem je kolem 3 miliard korun a generuje 300 miliónů zisku.

Předání cen Podnikatel roku. (zleva) – Jan Chabr, radní hlavního města Prahy; Sotirios Zavalianis, zakladatel a majitel AKESO holding a.s.; Kamila Šteflová, marketingová manažerka Barvy a laky Hostivař, a.s.; Magdalena Souček, vedoucí partnerka EY v České republice; Eduard Kučera, AVAST Software

Pan Zavalianis má silný osobní příběh. Hrdě se hlásí k tomu, že za celou dobu svého podnikání nikdy nedostal žádnou dotaci. A taky svůj příběh zpestřuje prohlášením, že je typickým ekonomickým migrantem, který ovšem jak je dobře vidět, tak v tuzemsku vytváří značnou ekonomickou hodnotu a kvalitní služby.

Základními pilíři úspěchu podnikání pana Zavalianise jsou zákazníci a zaměstnanci. Je pro něj klíčové skutečně pečovat o zákazníky, kteří do jeho zařízení často přichází s nějakým trápením a ve stresu. A zaměstnanci mají těmto lidem pomáhat a poskytovat skvělý servis a péči. Druhý piliřem jeho podnikání je neustálá nespokojenost – stále vidí prostor se zlepšovat a poskytovat nabízené služby lépe.

Musím říct, že příběh a nadšení pana Zavalianise mě hodně oslovilo. Bylo to velmi inspirativní vyprávění.

Vítězem Podnikatele roku v Praze se stal pan Dariusz Jakubowicz z firmy Barvy a laky Hostivař, a.s. Ten bohužel nebyl osobně přítomen, zastupovala jej marketingová ředitelka, tak nebylo možné slyšet autenticky jeho příběh.

Již zmíněný navazující raut byl špičkový nejen z pohledu výborného jídla a pití. Dost se akce protáhla proti mému očekávání, protože jsme mezi sebou sdíleli zkušenosti a probírali hromadu témat – od práce s lidmi a používané technologie, až po stále populárnější létaní a tak kolegové třeba popisovali, jaké všechny už mají licence na létaní a na kterých letadlech létají.

Více informací v tiskovce zde.

Poslední aktualizace: 08. 02. 2019