Menu
Přednášel jsem na StartupFestivalu 2019! V článku shrnutí a fotky z akce

Přednášel jsem na StartupFestivalu 2019! V článku shrnutí a fotky z akce

1 minuta čtení

Minulý týden se na Vysoké škole ekonomické v Praze konal StartupFestival a já jsem měl tu čest být jeho součástí. Dle slov organizátorů se zde představili ti nejlepší z české startupové scény a o to je to pro mě větší uznání.

Líbí se mi formát celé akce, která propojuje lidi z praxe, ze startupů a studenty. Protože přednášky na vysokých školách bývají spíše teoretické, studenti si pro změnu mohli poslechnout praktické věci a dozvědět se něco užitečného pro svou budoucí kariéru.

Akce se zúčastnili největší špičky v oboru

Účastníci měli jedinečnou možnost seznámit se s inovátory nebo si dokonce najít svou vysněnou práci! Mezi přednášejícími byli mimo jiné také Tomáš Čupr, Andrej Kiska ml. nebo Jakub Nešetřil, což jsou naprosté špičky ve svém oboru. Stát na stejném podiu jako oni pro mě tedy moc znamenalo.

Spolu s odbornicí Evou Veisovou ze společnosti Ipsos jsme si připravili přednášku, v níž jsme se věnovali problematice generací X, Y a Z. Zaměřili jsme se především na takové otázky, jako jací jsou příslušníci daných generací, jaké je jejich spotřební chování, jaké hodnoty vyznávají, jací jsou zaměstnanci nebo jaká média sledují.

Kromě teoretických informací jsme přednášku doplnili zkušenostmi z dvanáctileté praxe v online businessu a především o aktuální poznatky z práce na portálech Tipli a VímVíc.cz. A protože startupy jsou v současnosti velmi populární formou podnikání, StartupFestival přilákal opravdu mnoho lidí!

Velká účast, pozitivní reakce a skvělá organizace

Hodně mě potěšila také solidní účast na přednášce, kterou organizátoři umístili do největší auly na škole, která pojme až 350 lidí. Podle obdržených reakcí přednáška zaujala. Čerpali jsme ze spousty „tvrdých“ dat o zákaznících a také ze zkušeností z mých startupů TIPLI a VIMVIC.CZ.

Na závěr bych chtěl moc poděkovat všem organizátorům za kvalitně odvedenou práci a především za pozvání. Dále také všem, kteří na sociálních sítích sdíleli své pozitivní reakce. Je vidět, že se přednášky i celá akce líbily, což je hlavní.

A co vy, byli jste si poslechnout nějakou z přednášek? Pokud ano, budu rád za vaši zpětnou vazbu. A pokud ne, budete mít třeba šanci během příštího ročníku, na což se už moc těším!

Poslední aktualizace: 25. 10. 2019