Menu
Primark v Praze – Drážďany, Vídeň – kde nakoupit?

Primark v Praze – Drážďany, Vídeň – kde nakoupit?

6 minut čtení

Radost z levného a výhodného nákupu potěší kdekoho. Je to příjemný pocit sehnat kvalitní oblečení a zaplatit za něj jen zlomek ceny, ve srovnání s cenami jiných značkových řetězců. Pro nízké ceny za kvalitní oblečení si irský obchod Primark získal tolik věrných zákazníků.

Propuklo bláznovství jménem Primark

Tento irský řetězec s oblečením obléká své zákazníky již od roku 1969. V posledních letech zažívá velký „boom“. Primark, někdejší Pennyes, se rozšířil již do 11 zemí a otevřel již více jak 320 poboček a to nejen po Evropě.

Je to ráj levného a módního oblečení pro ženy, muže i děti. Návrháři se řídí aktuálními trendy. Styl oblečení v Primarku je možné přirovnat ke značkám New Yorker, H&M, C&A či britskému e-shopu Asos. Naopak nelze očekávat srovnatelnou nabídku například s novým módním e-shopem Zalando.cz. Ten nabízí oblečení i luxusnějších značek.

Obchod, vedle oděvů, disponuje prodejem doplňků do bytu. Nabídka zahrnuje také tzv. malý sortiment, jako je kosmetika nebo mix drobného zboží (obaly na telefony, barevné izolepy, aj.). Podobné produkty nabízí například i britská značka Marks & Spencer, u níž je však nutné počítat s o něco vyššími cenami.

Mánie výhodných nákupů odstartovala pro Čechy přibližně před dvěma lety, hlavně díky německým Drážďanům. Momentálně je to pro české zákazníky nejdostupnější pobočka, jejíž návštěva lze spojit i s jinými nákupy v Drážďanech. Mezi tuzemskými zákazníky se zažil zvyk, že při pravidelné návštěvě oblíbených předvánočních trhů v Drážďanech vyrazí nakoupit potraviny v tamních supermarketech a vánoční dárky v Primarku.

Kde je nejbližší Primark?

O kolik je nákup v Primarku výhodnější?

Pro Čechy se v Primarku vyplatí nakupovat zejména ve větším množství, protože cesta do Německa také něco stojí. Přesto je možné na nákupu oblečení velmi ušetřit. Je nutno vzít v potaz, že čím levnější je kousek, tím bývá méně kvalitnější.

Spodní prádlo, ponožky, pyžama a další drobné kousky oblečení jsou v Primarku opravdu levné. V porovnání s jinými řetězci je možno ušetřit až stovky korun a to ani nemusí být zboží zrovna ve slevě. Kvalita je na velmi podobné úrovni jako v jiných obchodech.

Pro lepší orientaci je níže srovnání několika kousků oblečení Primark vs. H&M, Vero Moda a Jack & Jones.

Dámy mají přednost, proto první na řadu půjde červená krajková podprsenka. Jako další bude srovnání podroben šedivý kardigan, který už běžně visí ve skříni spousty žen. A nakonec černé úzké kalhoty.

U mužů bude porovnána kožená bunda, která je stále nadčasovou klasikou. A samozřejmě žádnému pánovi nemůže v šatníku chybět bílé tričko.

Někdo si potrpí na značkovém spodním prádle a někdo to zase tolik neřeší. Při shánění obyčejného a pohodlného spodního prádla, se nemusí jednat o nejdražší položka na účtence. Spíše naopak, vzhledem k tak přívětivé ceně je možné si klidně udělat nějaké zásoby.

Maminky vědí, že jejich děti ze svých „bodýček“ za chvilku vyrostou a za pár týdnů je potřeba koupit nové a větší. Když se tento proces opakuje stále dokola s většinou dětského oblečení, je to poněkud nákladná záležitost.

Proto není špatné na těch úplně základních věcech maličko ušetřit. Spodní prádlo, čepičky, ponožky a další drobnosti je možné v Primarku nakoupit za pěkné ceny.

Primark Drážďany – vyplatí se cesta do Drážďan?

Vyplatí se návštěva Drážďan kvůli levnému nákupu v Primarku? Existují samozřejmě kriticky módní turistiky, jak se někdy cestováním za nákupy módy říká. Na základě čísel se tato tabulka pokusí otázku cestovného vyřešit.

Čím nejlevněji cestovat do Drážďan – autobusem, vlakem nebo autem? Zde naleznete odpověď:

SpolečnostDopravní prostředek | místo odjezduČasCena
Primark Loversautobus | Praha hlavní nádražícca 1:45 h379 Kč
Eurolinesautobus | Praha Florenc2:00 h540 Kč
ČDvlak | Praha hlavní nádraží2:19 h596 Kč
FlixBusautobus | Praha Florenc1:55 h598 Kč
Student Agencyautobus | Praha Florenc2:25 h684 Kč
autem (cca 8 litrů spotřeba, benzín 31 Kč) | Praha Florenc, amortizaci vozu radši napočítáme1:28 h842 Kč

Data k květnu 2018. Ceny jsou kompletní, včetně zpáteční cesty.

Nejrychleji se lze do prodejny Primark Drážďany dostat autem. Není třeba čekat na nádraží, nebo si výlet plánovat dopředu. Cesta autem je také nejdražší.

Pokud člověk preferuje pohodlí cesty autem, navrhujeme cestovat s přáteli a rozdělit si náklady. Ve čtyřech lidech se cesta tam i zpět do Primarku rozdělí na 210 korun na osobu. To už vychází z celé tabulky nejvýhodněji.

Je důležité nezapomenout zkontrolovat aktuálnost povinné výbavy svého auta a vyhnout se tak poplatkům.

Když se parta nedá dohromady, nejvýhodněji vychází z dostupných zdrojů společnost Primark Lovers, tam i zpátky za cenu 379 Kč. Vyjíždí z pražského hlavního nádraží směr Primark Drážďany – bohužel jsou poskytovány odjezdy pouze z Prahy.

Eurolines už nabízí odjezd z více měst – z Prahy, Brna, Plzně, a Ústí nad Labem.

Cena vs. výroba – je Primark etický?

BBC v roce 2008 odvysílalo dokument, který vinil tento řetězec ze zneužívání dětské pracovní síly. Po třech letech důkladného pátrání a šetření se ukázalo, že záběry byly falešné a BBC muselo dokument přestat vysílat.

Protože obchodní řetězec nevlastní žádnou továrnu ani dílnu, odvolává se na to, že si pečlivě vybírá dodavatele oblečení. Výrobky tohoto řetězce se šijí a vytváří ve stejných podnicích, jako jiné známé značky.

Primark Vídeň

Primark ve Vídní zřídil pobočky hned dvě. Rakousko je pro Primark lákavá lokalita pro dobrou kupní sílu. Ta blíže českým hranicím se nachází v severní části Vídně v G3 Gerasdorfu.

Vídeň Primark G3

Autem z Prahy cesta trvá, bez dopravních omezení, přibližně 3 a půl hodiny. Nevýhodou je, že pro pohyb na rakouských dálnicích je nutná dálniční známka. I s cestou zpátky navštívit obchod Primark Vídeň vyjde na 1584 Kč (při 8 litrech spotřeby, benzín 33 Kč) + rakouská dálniční známka 225 Kč (na 10 dní).
Z Brna je cesta autem kratší. Za nákupy směr Primark Rakousko dorazí zájemci za 1,5 hodiny.

Trasa Praha – Vídeň vlakem trvá 3 a půl hodiny. Avšak u vlakového nádraží ve Vídni to nekončí, protože je nutné ještě absolvovat cestu v MHD do obchodního centra. Cena vlakem tam i zpět – 1871 Kč.

Druhý Primark ve Vídni je také součástí obchodního centra – a to SCS (asi 12 km jižně od centra města). Cesta autem trvá o půl hodiny déle než do Primarku G3.

Vídeň Primark SCS

Primark v Praze a v Česku

První pražský Primark slíbilo již před časem obchodní centrum Chodov. Od té doby se však plány na obchod s logem Primark Praha stále nedaly do pohybu.

Samotný řetězec to ale celé vyvrací: „Program rozvoje Primarku se momentálně zaměřuje na jiná území, v důsledku toho společnost momentálně neplánuje expandovat do Prahy a České republiky,“ sdělila Mediar.cz Ellis Joyce z PR agentury, která Primark zastupuje a je tou pravou osobou pro odpověď na otázku, kdy nejdříve můžeme vidět poutač u silnice ukazující směr obchod Primark Praha

Přitažlivá informace o pražském Primarku je už nějakou dobu vypuštěna do světa, bohužel s pobočkou obchodu Primark v Praze se stále nic neděje. Momentálně Primark expanduje na polský trh, který je poněkud větší než ten tuzemský. Podle aktuálních plánů Primarku si Češi musí na svou vlastní prodejnu v Praze a v dalších městech ještě chvíli počkat.

Poslední aktualizace: 03. 06. 2018