Menu
Jak si zlepšit karmu s webem Primát.cz?

Jak si zlepšit karmu s webem Primát.cz?

2 minuty čtení

Portál Primát.cz vznikl za účelem vytvoření prostoru, kde by studenti mohli navzájem sdílet studijní materiály. Hlavní myšlenkou tohoto projektu je možnost komunitního vzdělávání a snazší spolupráce mezi studenty jednotlivých škol, fakult a oborů.

Registrovaní uživatelé na Primátovi mohou stahovat materiály od jiných studentů a nahrávat materiály vlastní, případně vyhledávat a přidávat hodnocení škol, předmětů a vyučujících.

Hodnocení škol a fakult samotnými studenty může být užitečné pro uchazeče, kteří se rozhodují mezi více školami. Hodnocení předmětů a vyučujících ocení zase ti, kteří už studují, ale váhají mezi více předměty. A výhodou vzájemného sdílení studijních materiálů, jako jsou například zápisky z přednášek, je nejen úspora času, ale také lepší pochopení dané látky.

Na jakém principu Primát funguje?

Klíčovými pojmy tohoto webu jsou banány a karma. Banány představují platidlo, za něž je materiály možné stahovat. Jedná se v podstatě o poděkování za snahu autorovi, který daný soubor nahrál. Jak je možné banány získat?

  • Nahráním vlastního studijního materiálu – jelikož je účelem Primáta vzájemná pomoc mezi studenty, získá banány každý, kdo poskytne vlastní materiál. Poté se mu přičítají za každé stažení jiným uživatelem.
  • Registrací nového uživatele přes zvací odkaz – studentovi jsou banány přičteny také v případě, že na web přivede nového uživatele, například spolužáka. Nový účet musí být vytvořen po kliknutí na jím zaslaný zvací odkaz.
  • Nákupem – kdo nemůže přispět nahráním vlastního souboru, může si banány jednoduše koupit. Platba probíhá online platební kartou nebo přes SMS (tato varianta je ale méně výhodná).

Banány lze také vyměnit za jeden z dárků, které jsou aktuálně v nabídce. Může jít například o různé dárkové karty, sleva na jízdenky na vlak nebo poukaz na vstupní prohlídku na ortodoncii. Stát se součástí komunity na Primátovi a sbírat banány se tedy skutečně vyplatí.

Karma na portálu Primát vyjadřuje užitečnost uživatele pro ostatní. Zvyšuje se za plnění různých úkolů, aktualizaci obsahu, pomoc ostatním atd. Čím vyšší karma je, tím méně banánů student utrácí za stahování materiálů. Karma se může také snižovat, a to z důvodu slabé aktivity na webu, případně za nevhodné chování či nahraný obsah.

 

Vše potřebné na jednom místě

Velkou výhodou webu Primát.cz je jeho přehlednost a celková uživatelská přívětivost. Ve svém osobním menu má každý registrovaný student možnost uložení oblíbených článků, materiálů, předmětů a vyučujících. V sekci Moje studium zase nalezne veškeré stažené i nahrané materiály.

Pokud si uživatel uloží také školu nebo fakultu, na níž studuje, bude mu Primát automaticky nabízet materiály k předmětům, které se na ní vyučují. Vše potřebné je tedy pěkně pohromadě a není nutné nic složitě vyhledávat.

Primát.cz je velmi užitečným a také oblíbeným webem, o čemž svědčí velký počet dostupných souborů se studijními materiály i mnoho aktivních uživatelů. Jeho koncept motivuje studenty ke spolupráci a činí studium snazším a efektivnějším. Sbírání banánů a sledování karmy je navíc zábava nejen pro mladší ročníky.

Tip: Těm, kteří zvažují studium ve Spojených státech, přinášíme velký manuál o studiu v USA s informacemi o výši školného, přijímacím řízení, podmínkách přijetí atd.

Poslední aktualizace: 26. 10. 2018