Menu
Případovka: Odpojení cashback portálu PlnáPeněženka z affiliate nemělo dopad na obrat eshopu

Případovka: Odpojení cashback portálu PlnáPeněženka z affiliate nemělo dopad na obrat eshopu

1 minuta čtení

Narazil jsem na zajímavou případovku od VIVnetworks, největší affiliate sítě na tuzemském trhu. Případovka cituje data Vladana Hejnice, matadora tuzemského affiliate trhu a CEO affiliate sítě VIVnetworks.com.

Případovka a doplňující analýza má jasný závěr:

  • Odpojení jednoho cashback portálu nemá na obrat eshopu dlouhodobý dopad

Detaily případovky a analýzy:

  • Při odpojení cashbacku Plná Peněženka z affiliate programu velkého fashion eshopu v březnu 2019 narostl počet objednávek konkurenčním cashbackům
  • Na obrat eshopu odpojení Plné Peněženky nemělo dopad
  • Analyzovaný fashion eshop už měsíc poté zaznamenal nárůst obratu i při absenci Plné Peněženky, která je jedním z několika cashbacků na tuzemském trhu

Zde citace Vladana Hejnice z VIVnetworks, největší affiliate sítě v ČR a SR:

„V praxi jsme to mohli zaznamenat při odpojení cashbacku Plná Peněženka z affiliate programu velkého fashion eshopu v březnu 2019. Od tohoto měsíce narostl počet objednávek konkurenčním cashbackům, aniž by to mělo dopad na obrat eshopu. Ten naopak už měsíc poté zaznamenal nárůst i při absenci jednoho z cashbacků,” potvrdil Vladan Hejnic, CEO affiliate sítě VIVnetworks.com.

Můžu potvrdit, že v daném období jsme na našich datech u jednoho fashion eshopu zaznamenali skokové zvýšení objednávek. Shoduje se to s obdobím, kdy byla ukončena další spolupráce s portálem Plná Peněženka a jeho problematickými a konfliktními manažery panem Makovičem a Drobílkem.

Zdroj k případovce a další data a informace o affiliate jsou zde.

Poslední aktualizace: 02. 09. 2019