Menu
První E-commerce večer v Tipli – o segmentaci zákazníků a konkurenčních výhodách e-shopů

První E-commerce večer v Tipli – o segmentaci zákazníků a konkurenčních výhodách e-shopů

1 minuta čtení

Večerní networking se na tuzemském trhu ukazuje jako dobrá cesta. O vzdělávání a networking je velký zájem. Když se navíc trefíte do vhodného tématu, publikum na sebe nenechá dlouho čekat. Propojování lidí a vytváření komunit dává smysl!

S nápadem E-commerce večerů jsme si v Tipli pohrávali už delší dobu. Když jsme získali potvrzení účasti od speakerů Petra Sýkory a Jirky Chomáta, hodili jsme obavy za hlavu a pustili se do plánování první akce.

Ta se uskutečnila minulý týden v našich prostorách v Černé labuti. Jsem rád, že se celý večer vydařil na jedničku, přestože se jednalo o premiéru. Účast byla také dobrá. Na guest listu jsem v den konání akce napočítal přes 40 účastníků. Na akci přišli zajímaví hosté z oblasti e-commerce, nechyběli lidi na pozicích CEO, CSO nebo šéf marketingu úspěšných startupů.

Na první E-commerce večer dorazili také naši affiliate partneři z VIVnetworks, Dognetu a eRetailu.

Petr Sýkora o segmentaci zákazníků

První workshop, který vedl Petr Sýkora (na úvodní fotce), byl zaměřen na segmentaci zákazníků. Petr popsal, jak s jednotlivými segmenty komunikovat a jak reagovat na jejich potřeby. Prezentaci si můžete prohlédnout zde.

Jirka Chomát o konkurenčních výhodách

Druhá přednáška Jirky Chomáta byla o konkurenčních výhodách e-shopů, jak je najít, definovat a komunikovat. Prezentaci si můžete prohlédnout tady.

Networking, prosecco a málo slečen…

Po skončení workshopů následoval klasicky networking s proseccem a občerstvením. Networking hodnotím jako povedený. Poslední účastník odcházel kolem desáté hodiny. Z feedbacku, který jsme následně od účastníků dostali, jsme se dozvěděli, že až na nedostatek slečen je akce hodnocena jako přínosná a účastníci se těší na akci #2.

Co si z toho odnést? První E-commerce večer se vyvedl! Týmu se podařilo uspořádat další supr akci. E-commerce večer #2 plánujeme na druhou polovinu ledna. O termínu i tématech workshopů budu informovat. Co můžu slíbit už dnes? Na příští akci pozvu více kolegyň, feedbacky od partnerů by se přeci neměly brát na lehkou váhu! 🙂

Zajímá vás, jak to na večeru vypadalo? Připravili jsme z akce krátké video. Mrkněte a příště si přijďte dát skleničku s námi.


Poslední aktualizace: 27. 11. 2018