Menu
Rychlá půjčka bez doložení příjmů – výhoda či riziko?

Rychlá půjčka bez doložení příjmů – výhoda či riziko?

4 minuty čtení

Půjčky bez doložení příjmů jsou záležitostí nebankovních institucí. V případě, kdy měsíční výplata nedojde včas, nebo je něco potřeba uhradit ihned, se mohou rychlé nebankovní půjčky bez doložení příjmů zdát jako dobré řešení. Je ale potřeba být na pozoru. Mnoho nebankovních institucí hraničí s lichvou a vydíráním.

Proč by si někdo zvolil nebankovní instituci?

K poskytnutí úvěru od registrované banky je potřeba být vyhodnocen jako tzv. „bonitní“ klient. Bonitní znamená „schopný úvěr splatit“. K zjištění pomůže výpis z registru dlužníků a právě doložení příjmů. Pokud někdo příjem nemá, na bankovní půjčku nemá šanci dosáhnout. I nízký příjem může banka vyhodnotit jako příliš riskantní pro zřížení půjčky osobně, půjčky online nebo některé další formy spotřebitelského úvěru.

Nebankovní instituce často vítají kohokoliv. Nezjišťují, zda zájemce nemá dluhy jinde a nepožadují po něm doložení a potvrzení příjmů. Vábí potencionální klienty rychlostí půjčky a jak jednoduché je ji získat. Často je proto inzerují jako půjčky ihned bez doložení příjmu, online půjčky ihned na účet a podobně.

Pokud je někdo velice zadlužený, či je dokonce v exekuci, klasické banky mu půjčku rozhodně nenabídnou. Naopak nebankovní instituce nabízí produkty i pro takové klienty – půjčky pro zadlužené s exekucíProto jsou nebankovní půjčky pro mnoho lidí jedinou volbou, jak peníze získat.

Co zvážit před samotnou půjčkou?

Existuje několik věcí, které je potřeba si rozmyslet před podepsáním smlouvy. Detailní analýzou nebankovních půjček bez registru a zástavy se zabýváme v našem článku o nebankovních půjčkách, rozhodně je doporučeno si ho přečíst. Lze se tam dočíst, co si zkontrolovat a na co si dát pozor, například na rizika splácení půjček půjčkami – tzv. dluhová spirála.

Dostat se z dluhové spirály může být velmi obtížné.

Nejdřív se člověk musí zeptat, jestli peníze skutečně potřebuje. Rozbitá televize nebo klimatizace v autě je sice velmi mrzutá záležitost, ale nestojí za to se kvůli tomu zadlužit. Pokud peníze jsou skutečně nutné a bankovní půjčka není dosažitelná, stojí za to poprosit své rodinné příslušníky či kamarády o finanční pomoc, a pokud vyhoví, sjednat smlouvu o půjčce, která bude vyhovovat oběma zúčastněním stranám.

Alternativně, pokud schází příjem, nebo je příliš nízký pro bankovní úvěr, je možno se zeptat někoho z rodiny s vyšším příjmem, aby si peníze od banky půjčil na své jméno. Jedná se pro něj o velmi riskantní východisko, které mu může výrazně ztížit život a tak byste mu to neměli mít za zlé, pokud odmítne.

Půjčky online bez doložení příjmu

Nebankovní půjčky se prezentují jako rychlé, snadné a výhodné. Získat lze i online půjčka ihned o víkendu, kdy člověk nemusí ani nikam chodit, reprezentant přijde k němu domů. Na druhou stranu se ale nebankovní půjčky klasicky pojí s nepřeberným množstvím poplatků.

Je nutné mít na paměti, že osobní půjčky i půjčky online bez doložení příjmu mají podobné problémy. Upsaní se nebankovní instituci může člověka dostat do větších problémů, než ze kterých se snaží dostat.

Na co si dát pozor?

Pokud se i tak člověk rozhodne pro rychlou půjčku bez doložení příjmů od nebankovní instituce, jsou zde faktory, na které je nutné si dát pozor.

  • Vždy si najděte recenze na jiných stránkách! Recenzím uvedeným na stránkách nebankovní půjčky bez doložení příjmů se nedá věřit. Níže je obrázek pořízený ze stránek nebankovní organizace. Má za účel vytvořit iluzi Facebookových příspěvků, jedná se ale o podvrh.
  • Porovnejte si RPSN nebankovní půjčky s tou bankovní. O detailech a možnostech porovnání bankovních úvěrů se lze dočíst v tomto článku. Pokud se výrazně liší, stojí za to se podívat po jiné rychlé půjčce bez doložení příjmů.
  • Vyhnout se půjčkám, které si už od začátku účtují všemožné poplatky. Když je potřeba uhradit poplatek za posouzení půjčky a za její poskytnutí, často to znamená, že celá půjčka bude spojena s nejrůznějšími poplatky.
  • Je nutné si pečlivě pročíst každý bod smlouvy. Pokud je smlouva přehledná a obsahuje všechny potřebné informace, včetně čísel navíc (např. celková splacená částka), jedná se pravděpodobně o spolehlivého poskytovatele. V případě, kdy ve smlouvě údaje chybí a je obecně nepřehledná, je lepší ji nepodepsat a hledat jinde.

Shrnutí

Nebankovní rychlé půjčky bez doložení příjmů jsou pro mnoho lidí jediné východisko z těžké finanční situace. Půjčku je sice možné dostat ihned a bez potvrzování příjmů, člověk se ale dostane do spárů nebankovní organizace. Za zkoušku stojí se podívat, zda by současné situaci nepomohla konsolidace půjček.

Pokud se někdo ocitne ve finanční tísni, nebo pokud mu hrozí bankrot, stojí za to si přečíst návod jak postupovat na webu FinacniTisen.cz. Jedná se o neziskovou organizaci snažící se poskytnout pomoc zdarma lidem s dluhy.

Poslední aktualizace: 03. 06. 2018