Menu
Půjčka od Hello Bank

Půjčka od Hello Bank

3 minuty čtení

Hello bank je stále ještě pro řadu lidí zcela neznámou bankou. Není se čemu divit, pod tímto názvem se tato organizace objevila na českém bankovním trhu teprve v roce 2017. Do té doby působila na poli nebankovních produktů pod podstatně známějším názvem Cetelem. Nabízela především spotřebitelské úvěry a kreditní karty, nyní i standardní bankovní úvěry. Čím se značí?

I když Hello bank není na českém trhu tak známá, rozhodně se nejedná o nedůvěryhodnou instituci. Cetelem v Česku působil 20 let, půjčky od Cetelem byly dlouhodobě velmi vyhledávané. Důvodem mohl být fakt, že byla Cetelem půjčka bez doložení příjmů.

Časová osa ukazuje vývoj společnosti, nejprve se jednalo o nebankovní instituci Cetelem, v současnosti zahajuje druhý rok fungování jako banka Hello bank.
Časová osa ukazuje vývoj společnosti, nejprve se jednalo o nebankovní instituci Cetelem, v současnosti zahajuje druhý rok fungování jako banka Hello bank.

Nynější Hello bank s francouzskými kořeny působí v šesti evropských zemích. Jako běžná banka má Hello bank ve své nabídce i běžné bankovní produkty – účty, půjčky, možnosti spoření, kreditní karty apod. Nabízí internetové i mobilní bankovnictví.

Půjčka na cokoliv s mimořádným maximálním limitem

Mezi klasické produkty Hello bank patří půjčka na cokoliv. Jak už sám název napovídá, jedná se o bezúčelovou půjčku (pod stejným názvem lze najít také půjčku od ČSOB). Prostřednictvím tohoto úvěru si lze půjčit částku 20 000 až 1 000 000 Kč.

Tímto limitem výrazně převyšuje konkurenční nabídky – ať je to již zmíněná Půjčka na cokoliv od ČSOB, která má maximální limit 800 000 korun, nebo půjčka od mBank s nabídkou maximálního limitu 600 000 korun.

Půjčku si lze sjednat na půl roku nebo až na 84 měsíců. Úroková sazba činí 5,69 % p.a., což odpovídá víceméně konkurenci.

Sjednání půjčky

Snahou Hello Bank je umožnění klientům vše vyřídit z pohodlí domova, tedy on-line. I Hello Bank půjčku lze kompletně řešit on-line. Jedná se o velmi praktické řešení. Ačkoliv totiž lze sjednat půjčku i na pobočce, těch zrovna Hello bank příliš nemá.

Ke sjednání půjčky žadatel potřebuje následující doklady:

  • 2 doklady totožnosti,
  • potvrzení o příjmu,
  • výpis z bankovního účtu, na který má Hello bank poslat peníze.

Především poslední bod je z hlediska srovnání s konkurencí zajímavý. Mnoho bank totiž váže své půjčky na založení běžného bankovního účtu. Hello bank nikoliv, peníze pošle na účet vedený u jakékoliv banky působící v České republice.

Potvrzení o příjmu a výpis z bankovního účtu předkládají žadatelé, kteří nejsou stávajícími klienty Hello bank. Naopak lidem, kteří jsou již jejich zákazníky, stačí k vyřízení Hello Bank půjčky pouze doklady totožnosti. Za sjednání a vedení úvěru se nic neplatí. Předčasné splacení půjčky ovšem banka zpoplatňuje.

Banka uvádí, že k vyplacení peněz dochází do 24 hodin od podpisu smlouvy. Není to tedy bankovní úvěr typu půjčka ihned, rychlá půjčka apod. Přeci jen k drobnému časovému prodlení dochází.

Spočítat si měsíční splátku, kolik bude celkem půjčka stát anebo třeba zjistit celkové RPSN lze prostřednictvím kalkulačky Hello bank půjčky, která se nachází na webových stránkách banky.

Pojištění

Spolu s uzavřením smlouvy o půjčce lze uzavřít také pojištění. Hello bank nabízí několik balíčků, které pokrývají situace, kdy není možné úvěr splácet. Jedná se například o dlouhodobé nemoci, ztrátu zaměstnání nebo hospitalizaci, invaliditu III. stupně či úmrtí.

Pojištění schopnosti splácet se rozhodně doporučuje spolu s půjčkou uzavřít. Odpadá tím nejistota v případě nenadálých situací.
Pojištění schopnosti splácet se rozhodně doporučuje spolu s půjčkou uzavřít. Odpadá tím nejistota v případě nenadálých situací.

Úhrada za pojištění se automaticky zahrnuje do měsíční splátky úvěru. Výše pojistného se pohybuje od 4,79 % do 7,79 % z měsíční splátky.

Konsolidace

Jedním z hlavních služeb Hello bank jsou konsolidace úvěrů – tedy sloučení více půjček do jedné. Podmínky v podstatě odpovídají půjčce Hello bank s tím, že se ovšem liší doba splácení a finanční limity.

V případě konsolidace půjček Hello bank nabízí od 50 000 do 1 000 000 korun s dobou splácení 6 – 120 měsíců. Do konsolidace lze zahrnout také kreditní karta a kontokorenty. Podmínkou je stálý příjem žadatele (neakceptuje se zkušební doba) a bankovní účet v kterékoliv bance v ČR.

Hello bank akceptuje i konsolidaci úvěrů od nebankovních institucí s výjimkou úvěrů na bydlení.

Poslední aktualizace: 26. 01. 2019