Menu
Půjčka od Home Credit – online bez doložení příjmů

Půjčka od Home Credit – online bez doložení příjmů

4 minuty čtení

Společnost Home Credit je patrně známá všem, kteří si někdy kupovali nějakou věc na splátky. Poskytovatel spotřebních nebankovních úvěrů působí na českém trhu už od roku 1997. V současnosti kromě nákupu na splátky nabízí širokou paletu finančních produktů – hotovostní půjčky, konsolidaci úvěrů nebo platební karty. Specifickou nabídkou je flexibilní půjčka, která funguje jako revolvingový úvěr. Co to znamená a jaké jsou podmínky této půjčky?

Půjčka od Home Credit se v mnoha vlastnostech odlišuje od klasické bankovní půjčky. V první řadě se jedná o revolvingový úvěr. To znamená, že se sjednává určitý úvěrový rámec, který se automaticky obnovuje.

Ve chvíli, kdy klient splatí dlužnou částku, může úvěr opětovně čerpat až do výše sjednaného úvěrového rámce a úvěrový vztah pokračuje se stejnými parametry.

Flexibilní půjčka Home Credit umožňuje flexibilní čerpání i splácení. Ve smlouvě je standardně sjednána měsíční splátka. Je ovšem možné měsíčně posílat méně nebo více, podle toho, jak to každému vyhovuje. Podmínkou je, že tato posílaná částka nesmí být nižší než minimální měsíční splátka, která se rovněž uvádí ve smlouvě.

Kromě flexibilní půjčky nabízí Home Credit podle vyjádření zákaznického oddělení také klasický hotovostní úvěr. Ten na jejich stránkách není vůbec prezentovaný, parametry má ovšem totožné jako flexibilní půjčka.

Konkrétní nabídku lze ale podle zákaznického oddělení nabídnout až na základě sepsání žádosti.

Parametry půjčky od Home Credit

U Home Credit si lze půjčit částku od 10 000 do 250 000 korun. Dobu splácení poskytuje od 24 do 96 měsíců a úroková sazba začíná od 13,9 %. Jedná se o podstatně vyšší úrok, než který nabízí bankovní společnosti (půjčka mBank od 3,9 %, půjčka Hello bank od 5,69 %) nebo nebankovní instituce (půjčka Zonky 3,99 %, půjčky Cofidis od 4,49 %).

Na druhou stranu oproti jmenovaným úvěrům u Home Credit se nedokládá potvrzení o příjmech. Pravidelné příjmy sice Home Credit požaduje, nicméně pouze se na ně zeptá, nepotřebuje je dokladovat. Půjčka bez doložení příjmů tak může být vhodná i pro seniory, studenty s příjmem z brigády apod.

Sjednání a výplata půjčky

Sjednat Home Credit půjčku bez doložení příjmů lze on-line nebo telefonicky. Pro mnoho lidí může být sympatická i možnost vyřízení půjčky na některých pobočkách České pošty.

S orientačním výpočtem pomůže on-line kalkulačka Home Credit půjčky, která se nachází na jejich webových stránkách.

On - line kalkulačka slouží ke zjištění základních parametrů půjčky vztažených k požadované celkové částce. Nelze ji ovšem brát závazně.
On – line kalkulačka slouží ke zjištění základních parametrů půjčky vztažených k požadované celkové částce. Nelze ji ovšem brát závazně.

Za sjednání půjčky, její vedení, a i případně za předčasné splacení půjčky Home Credit půjčky se nic neplatí. Pro předčasné splacení však platí, že se tento záměr musí písemně oznámit alespoň 1 měsíc dopředu.

Splátku lze také odložit. Tato služba je ale zpoplatněna, a to částkou 199 korun za jednorázový odklad.

S vedením půjčky souvisí také on-line přehled o platbách a financích v podobě internetové aplikace Správce financí. Tu získává s přístupem 24 hodin denně a 7 dnů v týdnu každý zdarma.

Home Credit se od svých konkurentů z bankovní sekce liší také způsoby vyplácení. Zatímco většina půjček se váže na vlastnictví bankovního účtu, u Home Credit půjčky může dojít k vyplacení také prostřednictvím složenky nebo i hotově.

Stejně tak splácení lze učinit mezibankovním převodem peněz, složenkou nebo hotově. Hotovostní varianta využívá terminálů Sazky.

Pojištění schopnosti splácet

Poskytovatelé nebankovních půjček (např. Essox půjčka), stejně jako u těch bankovních, myslí na různé situace, které mohou splácení úvěru ovlivnit a nabízí spolu s půjčkou pojištění schopnosti splácet. To platí i pro Home Credit půjčku. K ní lze uzavřít pojištění v podobě dvou balíčků Pojištění Bezpečí a Pojištění Bezpečí +.

Pojištění schopnosti splácet pokrývá rizika, která mohou ovlivňovat řádné a včasné splácení půjčky.
Pojištění schopnosti splácet pokrývá rizika, která mohou ovlivňovat řádné a včasné splácení půjčky.

Podle toho, kterou variantu si žadatel o půjčku zvolí, dojde k navýšení o 2,5 %, resp. o 8,9 % z minimální měsíční splátky úvěru.

Konsolidace půjček

Kromě samostatných úvěrů nabízí Home Credit také konsolidaci stávajících půjček. A nejen těch, lze zahrnout také kontokorenty, kreditní karty, nákupy na splátky nebo leasingy.

Aby bylo každému jasné, o jakou částku bude platit méně, stačí do Home Credit zavolat a sdělit, jaké půjčky chce spojit. Konsolidací půjček od Home Credit lze ušetřit až několik tisíc měsíčně.

Konsolidovat půjčky lze až do výše 600 000 korun se splatností na 96 měsíců. Home Credit nabízí mimořádné splátky i předčasné splacení zdarma. Doporučuje ovšem nejprve záměr poslat mimořádnou splátku nebo předčasné splacení konzultovat na klientské lince.

Poslední aktualizace: 29. 01. 2019