Menu
Půjčka od mBank

Půjčka od mBank

4 minuty čtení

V životě každého může nastat chvíle, kdy nevystačí s vlastními finančními prostředky a potřebuje půjčku. Někomu postačí malá částka, někdo se neobejde bez větší finanční injekce. Přesně pro takové případy se hodí půjčka od mBank. Jaké jsou její podmínky?

Vstup mBank na pole českého bankovnictví proběhl v roce 2007. Zakládá si především na maximálním využití internetového a mobilního bankovnictví. Snahou mBank je to, aby si co nejvíce záležitostí klient vyřídil prostřednictvím těchto systémů bez nutnosti osobně navštívit pobočky společnosti.

A právě na podobném principu se zakládá také půjčka od mBank. Stávající klienti této banky o ni mohou zažádat on-line a pouze zcela noví zákazníci musí přijít na pobočku. Jaké jsou parametry půjčky od mBank?

Výše půjčky a související úrok

U mBank lze sjednat půjčku ve výši 10 000 – 600 000 Kč. Čím vyšší je půjčka, tím nižší mBank poskytuje úrok a delší lhůtu na splacení. Úroky začínají již od 3,9 % p.a. – takový konkrétní úrok člověk získá při žádosti o částku v rozmezí 400 100 – 600 000 Kč při době splácení 72, 84 nebo 96 měsíců.

Výše úroku také závisí na uzavření pojištění splácení úvěru. Pakliže nedojde k uzavření tohoto pojištění, navyšují se úrokové sazby o dva procentní body.

Různé modelové případy půjčky od mBank s konkrétním úrokem sumarizuje tato tabulka. Úrok v ní uvedený počítá s uzavřením pojištění schopnosti splácet.

Výše úvěru/ splatnost10 000 až 50 00050 100 až 100 000100 100 až 200 000200 100 až 400 000400 100 až 600 000
12 měsíců7,9 %7,9 %7,9 %6,9 %6,9 %
24/36/48/60 měsíců7,9 %6,9 %5,9 %5,9 %5,9 %
72/84 měsíců6,9 %4,9 %4,9 %3,9 %
96 měsíců4,9 %3,9 %

Na webových stránkách mBank se nalézá velmi přehledná on-line kalkulačka, díky které si může každý přesně spočítat, kolik ho konkrétní úvěr bude stát.

Do on-line kalkulačky se zadá celková výše úvěru, požadovaná doba splácení a případný požadavek na pojištění schopnosti splácet. Sama už poté vypočítá měsíční splátku a uvede všechny další podstatné náležitosti (RPSN, související poplatky apod.)

Do on-line kalkulačky se zadá celková výše úvěru, požadovaná doba splácení a případný požadavek na pojištění schopnosti splácet. Sama vypočítá měsíční splátku a uvede všechny podstatné náležitosti (RPSN, související poplatky apod.)

Podmínky pro získání půjčky

Pro schválení půjčky od mBank musí žadatel splňovat následující podmínky:

  • fyzická osoba starší 18 let, způsobilá k právním úkonům,
  • trvalý zdroj příjmů – neakceptuje se zkušební ani výpovědní lhůta,
  • trvalé nebo přechodné bydliště a kontaktní adresa na území ČR v případě žadatelů občanů ČR, povolení k pobytu na území ČR v případě ostatních žadatelů,
  • bez negativního záznamu v databázích Credit Bureau a bez zpoždění se splátkou úvěru u jiné banky,
  • bezdlužnost u mBank.

Schválení mBank půjčky není administrativně náročné. Klienti mBank, kteří si na běžný účet mKonto pravidelně zasílají svůj příjem, nepředkládají žádné potvrzení o příjmu.

Zdražují půjčku poplatky?

V některých případech ano, a podstatně. Při výběru vhodné půjčky se proto doporučuje porovnávat výši RPSN, než-li jen samotného ročního úroku, protože právě RPSN zohledňuje i případné poplatky.

To ovšem není potřeba řešit u mBank půjčky. Poplatek za poskytnutí úvěru, za vedení úvěru a i za případné předčasné splacení se totiž rovná nule. mBank půjčka poplatky za poskytnutí nebo vedení nemá.

Jak na půjčku bez úroku

Zajímavou nabídku prezentuje mBank na svých stránkách pro klienty, kteří si u nich půjčují peníze poprvé. První mPůjčka Plus bez úroku sice nekalkuluje s běžným úrokem, jak bývá zvykem u jiných půjček, ale zcela zdarma také není.

Přesné podmínky pro První mPůjčku Plus bez úroku

Přesné podmínky pro První mPůjčku Plus bez úroku.

Vztahuje se na ní poplatek ve výši 2 % z půjčené částky. V případě, že si zájemce půjčí nejvyšší možnou částku, tedy 40 000 korun, zaplatí na tomto poplatku 800 korun navíc.

A ještě pár informací…

Půjčka od mBank se poskytuje bezúčelově, každý může půjčené peníze využít podle svého uvážení. Banka také umožňuje zažádat o odklad pravidelných měsíčních splátek, a to až o 6 měsíců. Důvodem pro toto prodloužení může být ztráta zaměstnání nebo nemoc trvající 1 měsíc a déle.

Konsolidace a refinancování u mBank

V mBank lze provést konsolidaci až 10 různých půjček z jiných bankovních ústavů za předpokladu, že docházelo k jejich splácení alespoň 4 měsíce. Maximální hodnota úvěrů ke konsolidaci u Mbank činí 600 000 Kč, poté by již konsolidace probíhala prostřednictvím jiného bankovního produktu – hypotéky, kterou tato konkrétní banka nazývá mHypotéka.

Do konsolidace u mBank lze zahrnout také kreditní karta nebo povolené přečerpání z jiné banky.

Pochopitelně jako většina bankovních ústavů, kromě konsolidace půjček, tedy sloučení více úvěrů do jednoho, nabízí mBank také refinancování půjčky. Konkrétní podmínky pro refinancování záleží na bonitě klienta, posouzení je individuální.

Poslední aktualizace: 25. 01. 2019