Menu
Půjčka o víkendu – online a ihned

Půjčka o víkendu – online a ihned

4 minuty čtení

Pokud je potřeba půjčka ihned o víkendu, klasická banka ji nebude schopná poskytnout. I když jsou jejich pobočky o víkendu otevřené, i kdyby by žádost o úvěr vyhodnotili během hodin, tak by peníze stejně na účet přišly až následující týden. Výjimkou je půjčka o víkendu, tu lze sjednat i online a peníze jsou ihned na účtu. Jaké jsou její výhody, nevýhody a na co si dát pozor?

Jak již bylo řečeno, sjednávání úvěrů a hypoték u klasických bank o víkendu je problematické. Spousta z nich ani své pobočky o víkendu neotevírá. Vyhodnocování schopnosti klienta půjčku skutečně splatit také trvá poměrně dlouho. I kdyby vše proběhlo okamžitě, převod peněz o víkendu banky neumožňují, ani běžný účet u dané banky člověku nepomůže, peníze přijdou jen během pracovních dnů.

Online půjčka ihned o víkendu

V tuto chvíli se nabízí nebankovní půjčky, konkrétně půjčky o víkendu, které již tradičně lákají zájemce na uvolněnější podmínky. To platí i pro půjčku o víkendu, ty se tradičně sjednávají těmito způsoby:

 • online žádostí
 • telefonicky
 • SMS zprávou
 • osobně na pobočce

Nejrychlejší způsob je online půjčka ihned o víkendu, stačí vyplnit žádost z pohodlí domova. Následně je zájemce kontaktován telefonicky a jsou dohodnuty další kroky, většinou schůzka se zástupcem nebankovního subjektu. Běžně může člověka navštívit u něj doma do několika hodin.

Peníze mohou být člověku vyplaceny hotově v pohodlí jeho domova.

Peníze mohou být člověku vyplaceny hotově v pohodlí jeho domova.

Podobně funguje i telefonická žádost, jen jsou všechny údaje vyplněny ústně s operátorem. Poté se klient zase sejde se zástupcem, který půjčku ihned o víkendu vyplatí hotově. Alternativně si peníze někde vyzvednout osobně.

Zasláním SMS zprávy lze ušetřit trochu času. Na rozdíl od SMS půjček, které se sjednávají podobně, je půjčka o víkendu přes SMS uzavřena na delší dobu. SMS půjčka se většinou uzavírá na několik týdnů za velmi vysokého úroku.

Když má někdo nějaké dotazy, na které by mu mobilní operátor nebo online stránka nedokázala odpovědět, může si sjednat půjčku o víkendu na pobočce samotné nebankovní organizace.

Půjčky i o svátcích

Půjčka o víkendu nezasahuje pouze víkendy, těmito způsoby lze získat půjčku u stejných subjektů i o svátcích. Klasické banky mají na svátky zpravidla zavřeno. Vyplatí se si předem zjistit, zda se za hotovostní půjčku ve svátcích neplatí poplatek nebo zda se neúčtuje vyšší úrok.

Nebankovní organizace poskytují hotovostní půjčky i o svátcích. Pozor ale na poplatky.

Nebankovní organizace poskytují hotovostní půjčky i o svátcích. Pozor ale na poplatky.

Výhody půjčky o víkendu

Rychlá půjčka i o víkendu přichází s řadou výhod, mezi ty hlavní patří:

 • rychlost vyřízení – běžně dostane člověk hotovost téhož dne
 • pohodlí a jednoduchost vyřízení – není potřeba nikam chodit, zástupce navštíví klienta
 • jinde půjčku získat nelze – víkendy a svátky bývají klasické banky zavřené
 • někdy lze dostat první půjčku bez úroku – člověk tak splatí jen to, co si půjčil
 • mnohdy je půjčováno bez dokládání příjmů či kontroly registru dlužníků

Je možné si půjčit malé i velké částky. Čím menší půjčka, tím méně výhodná bývá pro klienta. Na rozdíl od mikropůjček je půjčka o víkendu o něco méně agresivní, co se týče poplatků a úroku. Je to dáno delší dobou půjčení, která může být u půjčky o víkendu až na několik let.

Nevýhody půjčky o víkendu

Klasicky jako jiné nebankovní půjčky, i půjčka ihned o víkendu má celou škálu nevýhod:

 • oproti spotřebitelským úvěrům má půjčka o víkendu velmi vysoké RPSN
 • četné a vysoké poplatky
 • predátorské praktiky nebankovním organizací

RPSN se pro online půjčky ihned o víkendu pohybuje v řádu stovek až tisíců procent, ačkoliv je úrok většinou jen několik desítek procent. Je to dáno velkým spektrem vysokých poplatků – poplatky za pozdní splacení, za neúplné splacení, za posouzení žádosti, za vyřízení žádosti apod. Výjimkou může být první půjčka zdarma, vždy je ale potřeba pečlivě projít každý bod smlouvy před podpisem.

Podobně jako u rychlých půjček online, i v případě půjčky ihned o víkendu není neobvyklé narazit na přítomnost rozhodčí doložky. V případě nesplácení nebo jiného sporu by situace byla posouzena arbitrem určeným nebankovní institucí, nikoliv neutrální stranou.

Nebankovní organizace jsou si dobře vědomy v jaké situaci se spousta jejich klientů nachází. Proto je vždy nutné pročíst celou smlouvy a každou nesrovnalost si nechat vysvětlit a rozhodně se nenechávat do podpisu tlačit. Např. před sjednáním nebankovní půjčky Creditstar radí i sama společnost, aby se lidé pečlivě seznámili s podrobnostmi půjčky.

Na závěr

Rychlá půjčka i o víkendu představuje spolehlivý způsob získání půjčky během víkendových dnů nebo svátků. I když některé nebankovní organizace nabízí první půjčku bez úroku (např. Amigoz půjčka do 8 000 Kč se splatností 1 měsíc), pořád si mohou účtovat poplatky za vyřízení, které jsou u půjčky o víkendu o třídu vyšší, než u jiných nebankovních půjček.

Jelikož člověk nemusí nikam chodit a peníze mu vyplatí pověřený zástupce u něj doma, je půjčka o víkendu velmi pohodlná a jednoduchá na zřízení. Pozor ale na lichvářské praktiky mnohých nebankovních subjektů, vždy se vyplatí si přečíst recenze lidí na nezaujatých stránkách.

Poslední aktualizace: 12. 10. 2018