Menu
Podrobný report moneysupermarket.com – zisk 3 miliardy korun za 2016

Podrobný report moneysupermarket.com – zisk 3 miliardy korun za 2016

1 minuta čtení

Poměrně dlouhou dobu jsem působil v oboru online pojištění a financí při práci na ePojištění. Stále se o ten obor zajímám, protože to je obor, který ještě čekají velké změny. Bude tam řada příležitostí, například s uvolňováním bankovního trhu (PSD2).

Pravidelně sleduji reporty anglické jedničky v oboru online pojištění, hypoték, financí a správce financí. Anglickou jedničkou je moneysupermarket.com. Pro představu, tento portál vygeneruje roční obrat kolem 10 miliard korun ročně a ziskem téměř 3 miliardy korun.

Tržby moneysupermarket.com pocházejí z prodeje reklamy a provizí od pojišťoven, bank a finančních insitucí. Neskutečná čísla portálu, který působí pouze na anglickém trhu. Mezi nejsilnější produkty patří bankovní půjčky i nebankovní půjčky pro problémové klienty, hypotéky, pojištění vozidel a cestovní pojištění.

V reportu moneysupermarket.com na více než 100 stránkách detailně popisuje produktovou strategii, marketingové a obchodní výsledky, dlouhodobé vize i systém práce se zákazníky i zaměstnanci od náboru, pracovní pohovory, motivaci pracovníků až po jejich odměňování a rozvoj. V tuzemských poměrech je podobně transparentní přístup velmi neobvyklý.

Zajímavé na těchto reportech je jejich perfektní zpracování a podrobnost. Tento report vyhlížím každý rok už nejméně 7 let. Každý rok obsahuje přesná čísla za jednotlivé produktové vertikály. Dozvíte se obrat u kategorie pojištění vozidel, vývoj počtu klientu u cestovního pojištění a další.

V reportu je k nalezení například přehled odměn ředitelů firmy, u nejvyšších ředitelů je základní plat až 15 mil. korun ročně a k tomu možnost 185 % bonusu při splnění ročních cílů.

Celkově velmi vydatné čtení třeba na víkend. Takže pokud také máte pracovní víkend a máte rádi čísla a analýzy, tak v reportu si přijdete na své. Report ke stažení zde.

Poslední aktualizace: 26. 03. 2017

Našli jste chybu?