Menu
Platební karta Revolut – v čem je revoluční?

Platební karta Revolut – v čem je revoluční?

4 minuty čtení

Britská virtuální banka Revolut láká čím dál tím více zákazníků. Nabízí chytré fyzické i virtuální platební karty, jejichž hlavní výhodou je možnost rychle a levně směňovat koruny do různých světových měn. Co je Revolut a jaké další funkce nabízí? A jaké jsou na Revolut recenze?

Jak fungují chytré platební karty?

Platební karta k běžnému účtu je dnes samozřejmostí pro každého. Představuje užitečný nástroj pro rychlé a bezpečné platby u obchodníků i na internetu a snadné výběry hotovosti.

Chytré platební karty nabízejí i něco navíc. Například Curve karta je skvělou vychytávkou pro majitele více kreditních a debetních karet, kteří chtějí šetřit čas i místo v peněžence. Umožňuje jejich snadné spárování a provádění plateb pomocí jedné fyzické karty přes mobilní aplikaci. S kreditkou MALL.cz od Raiffeisenbank lze zase získat různé slevy na nákupy a mnoho dalších výhod. Podobně jako Revolut funguje i služba TransferWise, která šetří náklady při zasílání peněz do zahraničí.

Revolut karta se od většiny výše zmíněných liší. Díky možnosti ušetřit na kurzovném ji ocení především cestovatelé. Jak služba funguje a jak platební kartu Revolut získat?

Co je Revolut?

Revolut je mobilní banka, která nabízí fyzickou a virtuální kartu MasterCard. Ta je v základní verzi bez poplatků, navíc není nutné nikam chodit ani nic podepisovat. Její hlavní předností jsou výhodnější kurzy než u jakékoliv bankovní instituce. Revolut získal koncem roku 2018 licenci, tudíž jsou všechny vklady pojištěné.

Uživatelé služby mohou s Revolut kartou zdarma převádět až 25 různých měn mezi svými měnovými účty, provádět mezibankovní zahraniční platby a vybírat z českých i zahraničních bankomatů. Kromě převodu peněz je i vedení účtu rovněž zdarma.

Revolut karta pro výhodné platby v zahraničí

Debetní kartu MasterCard lze využívat pro platby v kamenných obchodech i na internetu, a to jak u nás, tak v cizině. Jedná se o klasickou embosovanou kartu se jménem, magnetickým proužkem a CVC/CVV kódem. K prémiovým účtům je vydávána plastová stříbrná nebo kovová karta, ty se však vyplatí jen opravdu velkým cestovatelům.

Revolut karta se tedy svými základními funkcemi neliší od jakékoliv jiné platební karty. Vzhledem k lepším kurzům její hlavní výhoda spočívá v platbách v cizí měně (tzn. v zahraničních kamenných a internetových obchodech).

Díky lepšímu měnovému kurzu budou nákupy v zahraničních e-shopech výhodnější.
Díky lepšímu měnovému kurzu budou nákupy v zahraničních e-shopech výhodnější.

Jak Revolut karta funguje v praxi? Pokud má člověk u Revolutu měnové účty například v CZK a EUR, při platbě v zahraničí se strhnou peníze z EUR účtu. Bude-li v cizině vybírat z bankomatu a na EUR účtu nebude dostatek prostředků, dojde k okamžité konverzi korun na eura zdarma a za středový kurz.

Na rozdíl od platebních karet českých bank nabízí Revolut karta zdarma výběry do 200 € z bankomatů po celém světě. V případě výběru nad tuto částku se platí poplatek 2 % z vybírané sumy.

Jak získat účet Revolut?

Zřízení účtu Revolut začíná stažením mobilní aplikace Revolut. Poté je nutné se zaregistrovat. Registrace obnáší vyplnění osobních údajů a nabití minimální částky 300 korun (online platbou nebo bankovním převodem). Zhruba do hodiny bude účet autorizován a klient si může objednat debetní Revolut kartu za jednorázový poplatek 99 korun.

Kartu doručí Česká pošta přibližně do deseti dní. Pak ji už stačí jen aktivovat v mobilní aplikaci a poslat na účet finanční prostředky. Revolut karta je bezkontaktní, PIN je vyžadován pouze při první platbě.

Od dubna 2018 Revolut podporuje příjem prostředků v korunách, neplatí se tedy žádné poplatky za dodatečný převod měny.

Účet Revolut lze sjednat ve třech verzích. Základní členství je zdarma a bohatě postačí těm, kteří spíše platí v zahraničních e-shopech a cestují jen občas.

STANDARD (zdarma)PREMIUM (175 Kč/měsíc)METAL (300 Kč/měsíc)
 • Mezinárodní transakce do 12 000 Kč měsíčně zdarma
 • Výběry z bankomatů do 4 500 Kč měsíčně zdarma
 • Platba kartou za středové kurzy zdarma
 • Neomezené mezinárodní transakce
 • Výběry z bankomatů do 9 000 Kč měsíčně zdarma
 • Pojištění zpoždění letu, cestovní pojištění zdarma
 • Práce s kryptoměnami
 • Neomezené mezinárodní transakce
 • Výběry z bankomatů do 13 500 Kč měsíčně zdarma
 • Cashback při platbě kartou po celém světě
 • Asistence při rezervaci letu, hotelu apod.
 • + všechny výhody účtu PREMIUM

Jak již bylo řečeno, verze STANDARD je pro běžného uživatele plně dostačující, placená členství se vyplatí především velkým cestovatelům.

Revolut recenze – vyplatí se?

Užívání služby je skutečně snadné. Účet si lze založit z pohodlí domova a v případě využívání verze STANDARD se platí pouze jednorázový poplatek za zaslání karty, jinak je vedení účtu zdarma. Určitě stojí za to zmínit ještě další výhody a funkce, které jsou dle recenzí uživatelů velmi oblíbené:

 • Virtuální platební karty – každý si může zdarma vygenerovat virtuální kartu, kterou lze po provedení platby uzamknout v mobilní aplikaci. Funkce je určena pro zvýšení bezpečnosti plateb na internetu.
 • Funkce trezor – ideální pro všechny, kteří chtějí ušetřit třeba na dovolenou u moře. Funkce každou transakci zaokrouhlí na celou částku a zbytek uloží do trezoru. Peníze lze pak kdykoliv vybrat.
 • Funkce Split Bill – umožňuje rozdělit účet mezi více uživatelů. Skvělá pomůcka především při placení v restauraci.
 • Turbo transfers – Revolut garantuje provedení transakce do 24 hodin. Služba je zdarma v rámci účtů PREMIUM A METAL, uživatel účtu STANDARD si připlatí £5.

Přes veškeré výhody Revolutu je třeba si dát na jednu konkrétní věc pozor. Jedná se o převody měn o víkendech, kdy se na rozdíl od všedních dnů platí 0,5 až 2 % z převáděné částky (Revolut se tím chrání pro případ znehodnocení kurzů ve dnech, kdy je uzavřený Forex market).

Poslední aktualizace: 07. 06. 2019