Menu
RIP cashback portál Alvarado, škoda projektu a zmařené investice

RIP cashback portál Alvarado, škoda projektu a zmařené investice

1 minuta čtení

Tohle je smutná zpráva. Po roce od avizovaného prodeje je již nedostupná doména cashback portálu Alvarado. Ten podle slov majitelů využívalo mnoho tisíců lidí a měli ambici udělat z projektu předního hráče na trhu s globálním přesahem.

Portál Alvarado podle dostupných zdrojů během 2,5 roků provozu zprostředkoval bez jakéhokoliv marketingu několik tisíc objednávek v hodnotě přes 2 miliony korun. Na globální expanzi mělo Alvarado připravené domény v řadě evropských mutacích.

Vypadalo to, že se našel kupec, jenže o rok později už projekt nefunguje.

Je to škoda projektu a zmařené investice. Není se asi čemu divit, trh cashback portálů se zdá docela přesycený. Připomíná mi to intenzivní zkušenost z trhu slevových serverů a slevových srovnávačů. Tam také trh vyletěl nahoru, byl to velký „hype“ a potom řada projektů skončila a některé dost špatně, že nebyly schopny dostát svých závazků.

Není to první větší cashback portál, který v regionu skončil. Letos v létě ukončil svou činnost polský cashback portál Qassa.pl, který byl ve srovnání cashback portálů na základě analýzy návštěvnosti podle nástroje SimilarWebu dokonce největší cashback portál v Polsku. O portále je možné dodnes dohledat spoustu článků a videí.

Cashback portál Qassa skončil náhle. Ze dne na den přestal portál fungovat. V případě Qassa asi můžu prozradit, že jsme potom komunikovali pár týdnů s majiteli, kteří sídlí v Holandsku. Snažili jsme se domluvit na tom, že portál odkoupíme. Nicméně kvůli různým problémům cashback portálu Qassa jsme se nakonec nedomluvili.

Asi ten cashback portál nebude tak lehký business, jak se zdá na první pohled. 🤖

Poslední aktualizace: 26. 10. 2018