Menu
Shell ClubSmart – tankování s odměnami

Shell ClubSmart – tankování s odměnami

4 minuty čtení

Věrností program, který nabízí společnost Shell, potěší zejména řidiče. Princip tohoto bonusového programu odpovídá většině podobných nabídek – za využívání služeb se sbírají body, které lze následně směnit za některou z nabízených odměn. Věrnostní program Shell ClubSmart poskytuje svým zákazníkům body za tankování, využití myčky nebo třeba nákupy občerstvení. Za co lze body směnit a jak se stát členem?

O věrnostní kartu Shell ClubSmart se žádá na jakékoliv čerpací stanici Shell. Aby bylo možné získané body proměnit na některou z odměn, musí dojít k registraci na webu www.shellsmart.com. Registraci lze učinit také prostřednictvím mobilní aplikace Shell, případně díky zákaznické podpoře Shell ClubSmart.

Jak probíhá registrace na www.clubsmart.com?

Registrace na výše zmíněných webových stránkách je velice rychlá a jednoduchá. Nejprve musí každý žadatel uvést své nacionále.

První krok k registraci do věrnostního programu Shell ClubSmart je vyplnění těchto několika informací.

První krok k registraci do věrnostního programu Shell ClubSmart je vyplnění těchto několika informací.

Následují marketingová upozornění a odsouhlasení podmínek věrnostního programu. Poté dochází k zaslání e-mailu na adresu uvedenou na první stránce registrace. Součástí e-mailu je také tlačítko „Potvrďte e-mail“, jehož zmáčknutím dojde k ověření e-mailové adresy.

Mezi poslední kroky registrace patří vyplnění čísla Shell ClubSmart karty a doplnění data narození a adresy. Tím celý proces personalizace karty končí a veškeré její funkce jsou aktivovány.

Díky účtu u Shell ClubSmart může každý kontrolovat aktuální stav bodového konta, nedávno provedené transakce, aktualizovat osobní údaje a sledovat stav provedených objednávek.

Za co lze získat body?

Způsobů, jak získat v rámci věrnostního programu Shell ClubSmart body, je hned několik.

  • Sbírání bodů za palivo

Vzhledem k oblasti, ve které společnost Shell působí, asi nikoho tato varianta získávání bodů nepřekvapí. Čím víc zákazník tankuje pohonné hmoty u čerpacích stanic Shell, tím víc bodů získává. Záleží však také na tom, jaké palivo tankuje a kdy.

Více bodů do Shell ClubSmart zajišťuje tankování dražších paliv a dokonce dvojnásobný počet bodů jejich nákup v neděli.

Získání více bodů do programu Shell ClubSmart zajišťuje tankování dražších paliv. Pokud k jejich natankování dojde v neděli, získává tím držitel karty dokonce dvojnásobek bodů.

TIP: Ušetřit na benzínu lze ekonomickým stylem jízdy a správnou údržbou automobilu. Častěji musí doplňovat pohonné hmoty ti, kteří hojně využívají klimatizaci nebo topení.

  •  Sbírání bodů za nákup v prodejně

Body se získávají také za nákup v prodejnách čerpacích stanic Shell, ale je nutné mít na paměti, že se tato nabídka nevztahuje na alkoholické nápoje, tabákové výrobky, mýtné, ceniny, losy a služby sázkového terminálu. V ostatních případech získává držitel karty Shell ClubSmart za každých 25 utracených korun 1 bod.

Při koupi občerstvení z nabídky Deli by Shell na vybraných čerpacích stanicích se na účet připisují 2 body.

  • Sbírání bodů za umytí auta

Poměrně dost bodů lze získat i využitím automyčky, jejich počet se odvíjí od zvoleného režimu mytí. Při režimu Expres získává držitel karty 50 bodů, za mycí program Standard 70 bodů, při režimu Perfektní mytí 150 bodů a Perfektní lesk zajistí dokonce 200 Shell ClubSmart bodů.

  • Sbírání bodů skrze promoční nabídky na čerpacích stanicích Shell

Tato možnost se vztahuje vždy jen na několik vybraných produktů. Při jejich nákupu v prodejně Shell získává držitel karty i stanovený počet bodů navíc.

V tomto případě za nákup Coca Coly člen Shell ClubSmart získává 10 bonusových bodů navíc.

V rámci této nabídky získává držitel karty za nákup Coca Coly 10 bonusových bodů navíc.

Veškeré nasbírané body mají platnost 36 měsíců. Pakliže se jejich část využije na získání některé odměny, spotřebovávají se nejdříve ty nejstarší z nich.

Jaké odměny Shell ClubSmart nabízí?

Odměny v rámci věrnostního programu lze vybírat z Shell ClubSmart katalogu, který se nachází na již zmiňovaných webových stránkách v sekci Výběr odměn.

Nabídka zahrnuje odměny rozdělené do několika kategorií:

  • Sezónní nabídka
  • Limitovaná nabídka
  • Shell obchod
  • Partněři Shell 
  • Philips 
  • Ferrari, BMW, Ducati, Shell

Produkty se neustále obměňují. Někdy lze nabízené zboží využít třeba při cestě na letní dovolenou, jindy pomůže překonat nástrahy zimy (např. škrabka na okna).

Podle počtu nasbíraných bodů si lze vybrat opravdu různorodé zboží – například čerstvou kávu Deli2go, vysoušeč vlasů, voucher do obchodu MALL.cz, soupravu povlečení Star Wars, akumulátorovou vrtačku nebo dokonce dětskou autosedačku Romer Kidfix SL či sadu nádobí Viva. Poslední dvě zmíněné položky ovšem již předpokládají bodové konto se zhruba 40 000 body.

V některých případech se nad rámec bodů musí doplatit i stanovená částka v hotovosti.

V katalogu Shell ClubSmart odměn se u každé odměny zobrazuje, zda se vyzvedává na čerpací stanici nebo je možné její zaslání zdarma přímo na zvolenou adresu. Doručení však může trvat až 30 dnů.

Sleva za body

Za nasbírané body může být poskytnuta také sleva na celkový nákup na čerpacích stanicích Shell. Lze získat slevu až 10 Kč za každých 100 bodů. Základní pravidlo pro přepočet bodů na slevu je 10 bodů = sleva 1 Kč.

Slevu za body je možné získat maximálně na 90 % z kupní ceny a nelze ji opět poskytnout na alkoholické nápoje, tabákové výrobky, mýtné služby, ceniny, losy a služby sázkového terminálu (např. Sportka).

Digitální karta Shell ClubSmart

V současnosti nabízí věrnostní program téměř každý obchod (mimo jiné i další poskytovatel čerpacích stanic – MOL), případně existují univerzální věrnostní programy jako je například Sphere.

Na vybraných čerpacích stanicích Shell lze navštívit ovocný bar Fruitisimo, který také nabízí věrnostní program v podobě Fruitisimo Klubu.

Mít u sebe desítky věrnostních kartiček není praktické. Proto Shell umožňuje využití digitální verze věrnostní karty, která je součástí aplikace Shell.

Díky tomu bude mít digitální podobu karty Shell ClubSmart každý hned po ruce přímo ve svém mobilním telefonu. Stačí ho vždy jednoduše přiložit ke scanneru u kasy na kterékoli čerpací stanici Shell.

Poslední aktualizace: 03. 02. 2019