Menu
SIM půjčka – peníze do výplaty

SIM půjčka – peníze do výplaty

5 minut čtení

SIM půjčka je jedna z variant nebankovního krátkodobého či střednědobého úvěru. Díky ní lze překonat například období do další výplaty. Lze ji ale využít jakkoliv, protože účel úvěru není pro jeho schválení podstatný. V nabídce jsou dvě varianty SIM půjčky, pro každou z nich platí mírně odlišné podmínky. Jaké jsou výhody SIM půjčky a na co si dát pozor?

SIM půjčku poskytuje společnost SIM Půjčka s.r.o. Na jejich webových stránkách se nelze dozvědět podrobnosti o historii firmy, nicméně po náhledu do obchodního rejstříku se zjistí, že k jejímu vzniku a zápisu došlo v roce 2013.

SIM půjčku může získat plnoletý občan České republiky, který předloží dva doklady totožnosti, z nichž jeden musí být občanský průkaz. Cizinec si SIM půjčku může vyřídit za předpokladu, že má na území České republiky trvalý pobyt. SIM půjčka lze uzavřít pouze on-line.

Za sjednání půjčky se hradí poplatek, který se stanovuje podle celkové výše úvěru a doby splatnosti. Na webových stránkách www.simpujcka.cz v sekci Dokumenty, konkrétně pak v Sazebníku, se přesně specifikuje, kolik u jednotlivých případů tvoří poplatek, jaká je úroková sazba a celková RPSN.

SIM půjčka MINI

První variantou SIM půjčky je verze MINI. Prostřednictvím tohoto úvěru lze požádat o částku ve výši 2 000 až 12 000 korun se splatností 7 až 30 dnů. Jedná se o krátkodobý úvěr vhodný právě k překlenutí období do další výplaty. SIM půjčka MINI se splácí jednorázově.

Roční úroková sazba je nejnižší u úvěrů se splatností 30 dnů a činí neuvěřitelných 406,8 %. RPSN v tomto případě odpovídá 3387,36 %. Ještě vyšší úroky pak platí pro půjčku na 7 dnů. Roční úroková sazba dosahuje 525,09 % a RPSN 15 804,63 %.

Výše půjčkySplatnostPoplatekRPSNRoční úroková sazba
2 000 Kč7 dnů200 Kč15 804,63 %525,09 %
4 000 Kč15 dnů720 Kč6056,77 %442,80 %
7 000 Kč30 dnů2 310 Kč3387,36 %406,80 %

Z uvedené tabulky vyplývá, že především na poplatku žadatel zaplatí v poměru k výši půjčky velkou sumu peněz.

Výplata SIM půjčky MINI probíhá stejně jako u většiny bankovních půjček, tedy převodem peněz na bankovní účet.

Stejně se vyplácí peníze u půjčky mBank nebo ČSOB půjčky. U SIM půjčky MINI lze vyplatit peníze i hotově (prostřednictvím složenky). Stejnou službu nabízí také půjčka Home Credit.

SIM půjčka PLUS

Druhá varianta SIM půjčky s označením PLUS poskytuje střednědobý úvěr. Při této variantě si lze půjčit částku ve výši 7 000 až 30 000 korun se splatností 10 až 60 týdnů. O SIM půjčku PLUS nemohou požádat cizinci a zároveň k výplatě této půjčky nemůže dojít v hotovosti.

Ani SIM půjčka PLUS není zrovna levná, i když vychází o něco lépe než verze MINI. Níže uvedená tabulka opět poskytuje přehled s několika příklady.

Výše půjčkySplatnostPoplatekRPSNRoční úroková sazba
9 000 Kč30 týdnů4 392 Kč439,98 %105,26 %
15 000 Kč50 týdnů9 135 Kč279,88 %84,24 %
30 000 Kč60 týdnů20 085 Kč244,99 %78,99 %

Splátky SIM půjčky PLUS probíhají v pravidelných 14ti-denních intervalech. I tím se tento úvěr liší od konkurence, kde se obvykle jedná o měsíční splátky.

Další podmínky SIM půjčky

Kromě poplatku souvisejícího přímo se samotnou půjčkou musí zájemce počítat i s případnými poplatky za prodlení se splátkou a případné prodloužení doby splatnosti.

Výše poplatků se různí podle výše půjčky. Jelikož se nejedná o malé částky a úvěr výrazně prodražují, doporučuje se splácet řádně a včas.

SIM půjčka není půjčka bez registru. To znamená, že při schvalovacím procesu se nahlíží do registru dlužníků. Pakliže se zde nachází negativní záznam, pravděpodobně nebude úvěr schválen. Stejně tak SIM půjčka není vhodná pro zájemce s exekucí nebo v insolvenci.

Pojištění schopnosti splácet na svých stránkách SIM půjčka nenabízí. Někoho tato skutečnost může odradit, protože pojištění se stává běžnou součást většiny půjček. Nabízí jí i specifický typ P2P půjčky od Zonky.

Složitější je otázka dokládání příjmů. Zatímco většina úvěrových srovnávačů prezentuje SIM půjčku jako půjčku bez nutnosti dokládat příjmy, přímo na internetových stránkách www.simpujcka.cz se nachází poměrně rozsáhlý seznam dokladů sloužící k doložení příjmů i výdajů žadatele.

SIM půjčka tedy rozhodně není půjčka bez doložení příjmů.

SIM půjčka tedy rozhodně není půjčka bez doložení příjmů.

Povinnost doložit příjmy potvrdilo i zákaznické oddělení SIM půjčky, které uvedlo:

U SIM půjčky je potřeba doložit příjem. Dvě poslední výplatní pásky, či výpisy z bankovního účtu, v případě OSVČ daňové přiznání. V případě důchodu nebo mateřské dovolené se dokládá v obou případech výměr.

V této souvislosti se proto doporučuje před samotným sjednáním půjčky vždy nejprve zjistit všechny informace. Srovnávače slouží k získání některých základních vlastností půjčky, věřit jim ovšem v celém rozsahu by bylo krátkozraké.

V případě jakýchkoliv nejasností ohledně půjčky je dobré vždy kontaktovat zákaznický servis a přímo se zeptat na vše, co žadatele zajímá.

Nutno říct, že v případě SIM půjčky zákaznický servis fungoval velmi dobře a odpověď na dotaz dorazila opravdu rychle.

Smlouva ke stažení

Co lze považovat za výhodné je, že na webových stránkách se nachází ke stažení smlouvy obě verze SIM půjčky. Člověk si ji tedy dopředu může prostudovat a ví, co následně – pokud se rozhodne úvěr sjednat – bude podepisovat.

Závěrem

SIM půjčka může být zajímavým řešení aktuální finanční krize pro mnoho lidí – maminky na mateřské, důchodce, studenty apod. Vzhledem k opravdu vysokým poplatkům, které se k této půjčce vztahují, možná ale není na škodu se před jejím sjednáním důkladně zamyslet, zda neexistuje ještě jiné řešení.

Krátkodobě lze nepříznivou finanční situaci řešit například zálohou na mzdu v zaměstnání, půjčkou od rodiny či přátel. Nepředpokládá se, že při využití těchto alternativních způsobů budou „náklady“ tak vysoké jako při sjednání SIM půjčky.

Poslední aktualizace: 29. 01. 2019