Menu
Směnárna Simplecoin – recenze, zkušenosti, poplatky, jak nakoupit

Směnárna Simplecoin – recenze, zkušenosti, poplatky, jak nakoupit

2 minuty čtení

Směnárna Simplecoin je nejstarší česká směnárna, která vznikla již v roce 2012. Vyznačuje se jednoduchým uživatelským prostředím a spolehlivostí. Na co si dát pozor, jak na Simplecoin nakupovat a jaké jsou poplatky? Tento článek odpoví na všechny tyto otázky.

Zázemí směnárny Simplecoin

Směnárna Simplecoin vznikla již v roce 2012 a v současné době sídlí v Praze. V roce 2014 Simplecoin rozšířil svou působnost do Polska a o dva roky později i na Slovensko. Momentálně je možné obchodovat kryptoměny za české koruny, polské zloté a eura. Jedná se o dlouholetou fungující společnost, což směnárně Simplecoin dodává značnou důvěru na poli kryptoměnových směnáren.

Jak nakoupit kryptoměny přes Simplecoin?

Pokud objem zobchodovaných transakcí nepřesáhne 400 euro v průběhu 30 dní, nemusí se uživatel registrovat ani verifikovat. Pokud ovšem objem zobchodovaných transakcí přesáhne 400 euro, musí uživatel podstoupit verifikační proces. Ten probíhá vyplněním formuláře o osobních údajích a naskenováním průkazu totožnosti.

Samotný nákup či prodej je velice jednoduchý. Simplecoin podporuje z klasických fiat měn českou korunu, polské zloté a eura. Z kryptoměn podporuje Bitcoin, Litecoin, Bitcoin Cash, Ripple, Ethereum. Více o každé z těchto kryptoměn se lze dozvědět kliknutím na odkazy.

Poté co si uživatel vybere, co chce kupovat/prodávat, stačí zadat částku, za kterou chceme kupovat (je možno i ve fiat měnách i v kryptoměnách) a vyplnit e-mail, na který přijdou platební instrukce a uvést adresu kryptoměnové peněženky, kam nakoupené kryptoměny přijdou. Je nutné zřídit si kryptoměnovou peněženku před samotným nákupem na Simplecoin. Pokud uživatel kryptoměny prodává, poté místo peněženky uvede číslo bankovního účtu.

Po odeslání formuláře jsou na e-mail odeslány platební instrukce. V případě nákupu je nutné poslat peníze na bankovní účet směnárny Simplecoin. Pokud uživatel vlastní účet u FIO nebo ČSOB, platba je velmi rychlá (Simplecoin má zde zřízené účty), pokud má uživatel účet u jiné banky, bude bankovní převod obvykle trvat 1 pracovní den. Důležité je, aby při bankovním převodu byla uvedena zpráva pro příjemce, která uživateli přijde společně s platebními pokyny. Bez ní nedokáže směnárna identifikovat platbu!

Po vyplnění formuláře je na e-mail poslána zpráva s platebními instrukcemi

V případě prodeje kryptoměn směnárna čeká na to, až ji kryptoměna dorazí na peněženku. Ihned poté jsou peníze poslány na bankovní účet uvedený ve formuláři.

Poplatky

Simplecoin si za vyhotovení platby neúčtuje žádné poplatky. Simplecoin vydělává na tzv. spreadu, což je rozdíl mezi nákupní a prodejní cenou. Simplecoin má spread cca 6 %, zatímco známá směnárna Coinbase má spread maximálně 1 %. Na Coinbase se ovšem platí jiné poplatky a navíc nepodporuje platby v českých korunách.

Zkušenosti se Simplecoin

Za dlouhou dobu svého působení nebylo na Simplecoin napsáno moc stížností. Občas lze na diskuzních fórech najít stížnost, že transakce byla Simplecoinem zhodnocena jako podezřelá a tak i za nákup kryptoměn pod 400 euro se musel uživatel verifikovat. Takovýchto stížností je ale velmi málo a obecně je Simplecoin důvěryhodnou společností na poli kryptoměnových směnáren. Vyniká svou jednoduchostí při nákupu, za kterou si ovšem uživatel bude muset trochu připlatit vyšší marží, než u konkurentů.

V současné době je největším tuzemským konkurentem Simplecoinu směnárna Easycoin, která mívá o trochu výhodnější kurzy než Simplecoin.

Poslední aktualizace: 26. 06. 2018