Menu
Skautská energie – recenze, ceník pro 2020

Skautská energie – recenze, ceník pro 2020

3 minuty čtení

Pryč jsou doby, kdy skauti chodili od vchodu ke vchodu prodávat sušenky, jak lze znát z amerických filmů. Výdělky brigád junáků už nejsou v módě a tak se našla jiná, efektivnější a výdělečnější činnost – zprostředkování dodávky energie českým domácnostem. Jaké výhody má Skautská energie?

Zákazníkem kdokoli

Nestátní nezisková organizace s projektem Skautské energie vznikla v roce 2016 za účelem zajištění prostředků pro skauty. Dřív, než Skautská energie začala nabízet produkty do domácností, mohli být zákazníky pouze členové skautských spolků, klubovny a základny.

Teprve nedávno získaly přístup k levnější elektřině a zemnímu plynu i běžné domácnosti a firmy. Ty také začaly díky rekordně nízkým cenám ke Skautské energii přecházet.

Odebírat elektřinu nebo plyn od Skautské energie už nemusí jen členové Skautu, ale i běžné domácnosti a firmy. Projekt se tak snaží lépe podpořit činnost Junáka. I nadále zůstávají neziskovou organizací.

Proč je Skautská energie výjimečná

Naprostým lákadlem pro zákazníky je nejnižší cena energií na trhu v době, kdy právě všichni další obchodníci zdražují. U Skautské energie toto nehrozí. Její smlouvy na rok 2020 a 2021 patří k nejlevnějším nabídkám, navíc s fixní cenou do konce roku 2020.

Takže kdo například přemýšlel, jak topit a ušetřit, mohl přejít (a stále může) ke Skautské energii a minimálně za následující 2 roky své peněžence uleví.

Projekt má již více než 13 000 zákazníků a stále roste. Kdo odebírá od Skautské energie plyn nebo elektřinu navíc nepřímo přispívá na činnost skautů.

Ceny Skautské energie

Skautská energie nastavuje podmínky – vysoutěží cenu v aukci a vítězný dodavatel uzavírá se zákazníkem smlouvu. Aby nějaký dodavatel soutěž vyhrál, musí souhlasit s podmínkami Skautské energie:

  • trvale nízká cena energií
  • příspěvek (25 Kč za každou spotřebovanou MWh), který platí dodavatel, nikoli zákazník, darovaný organizaci Junák – český skaut

Co z toho dodavatel má? Minimálně jistotu v počtu zákazníků, kterou organizátor výběrového řízení deklaroval, i když jen na omezenou dobu.

Pro rok 2019 Skautská energie vysoutěžila nejlepší nabídku zemního plynu se společností Armex Energy a elektřiny firmy Yello Energy.

Ceny produktů u Skautské energie jsou aktuálně:

  • Plyn: 640 Kč / MWh bez DPH + 0 Kč paušální měsíční poplatek
  • Elektřina: viz Skautská energie ceník dle místa odběru + 40 Kč paušální měsíční poplatek

Srovnání elektřiny pro domácnosti D01, D02:

  • ČEZ v roce 2018: 1 280 Kč / MWh + 69 Kč paušální měsíční poplatek + DPH, v roce 2019 ještě zdražilo
  • Skautská energie aktuálně: 1 087 Kč + 40 Kč paušální poplatek + DPH)

Kolik se u skautů ušetří si může každý spočítat v přehledné online kalkulačce. Na svém webu má pro porovnání Skautská energie ceníky za aktuální období, za rok 2020 i archiv předchozích.

S rokem 2019 Skauti nezdražili ani o korunu

Prodloužení a novou smlouvu rozesílal projekt v předstihu tak, aby ti, kdo nechtěli nadále v odběru pokračovat, mohli včas podat odvolání plné moci a zajistit si vlastní řešení od 1. 1. 2019. Ostatním se smlouva automaticky prodloužila.

Skautská energie si hlídá obchodní podmínky a tak dodavatel nesmí používat většinu běžných pokut a poplatků. U skautů má přednost dohoda, sankce jsou až na druhém místě. Veškeré změny a novinky jsou k přečtení ve vydaných zprávách a přehledně na webových stránkách.

Změna dodavatele energie je pro někoho synonymem složitého papírování a vyřizování. Přejít ke Skautské energii na plyn nebo elektřinu přitom není tak komplikované, jak se zdá. Stačí vyplnit formulář, najít smlouvu a vyúčtování. O ostatní se už postarají sami.

Skauti se svým spolkem patří k největší výchovné organizaci u nás.

Junák – sdružuje a rozvíjí

Díky Skautské energii zákazníci nejen ušetří, ale ještě přispějí na dobrou věc. Spolek Skautů sdružuje celkem 60 tisíc dětí, mladých a dospělých.

Její členové se učí zejména férovosti, ohleduplnosti k přírodě i k ostatním lidem a aktivně budují dobré mezilidské vztahy. Snaží se smysluplně trávit volný čas a žít naplno.

Poslední aktualizace: 02. 02. 2019