Menu
Virtuální peněženka Skrill – co umí a za kolik?

Virtuální peněženka Skrill – co umí a za kolik?

4 minuty čtení

Moderní technologie a služby již neodmyslitelně patří do běžného života. Příkladem může být například virtuální peněženka Skrill, díky které mohou probíhat platby jednoduše, rychle a bezpečně. Nevýhoda ovšem spočívá ve vysokých poplatcích. Co je Skrill, co všechno umí a kolik se za něj platí?

Internetová peněženka Skrill se do roku 2011 jmenovala Moneybookers. Funguje v podstatě jako běžný bankovní účet. Jeho prostřednictvím lze přijímat nebo posílat peníze na účet jakékoliv internetové společnosti, která Skrill akceptuje. Na podobném principu funguje PayPal.

Nejčastěji se Skrill skloňuje v souvislosti s on-line sázkovými kancelářemi a on-line kasiny. Pomocí Skrillu lze vkládat a nebo naopak vybírat peníze v rámci svého hráčského profilu.

Elektronická peněženka Skrill ovšem může sloužit nejen pro nadšené sázkaře, ale i pro všechny, kteří rádi nakupují na internetu. Prostřednictvím karty Skrill Prepaid MasterCard lze navíc platit v restauracích a obchodech, o tom ale až později.

TIP: Zajímavou alternativu pro platby za nákupy na internetu nabízí také Twisto. Naše recenze Twisto poskytuje kompletní informace – například proč je výhodné založit si účet Twisto, co je Twisto Snap, kde všude lze s Twisto platit a za jakých podmínek.

Registrace účtu Skrill

Registrace probíhá prostřednictvím jednoduchého formuláře na webových stránkách www.skrill.com. Veškeré informace jsou v češtině, a to včetně následné podpory. Registrovat se může kdokoliv, komu je více než 18 let.

Výhodou elektronické peněženky Skrill je nepochybně velmi jednoduchá registrace.
Výhodou elektronické peněženky Skrill je nepochybně velmi jednoduchá registrace.

Následuje bezplatné vytvoření Skrill účtu. K založení a následnému přihlášení ke Skrill účtu se využívá pouze e-mailová adresa, žádné další identifikační údaje nejsou potřeba. S účtem může být svázáno více e-mailových adres.

Doporučuje se, aby primární e-mailová adresa pro přihlašování do Skrill nebyla totožná s adresami, které uživatel používá v souvislosti s hráčskými profily při on-line sázení. Takové adresy lze do účtu Skrill přiřadit jako sekundární.

Sekce Můj účet Skrill nabízí přehled všech zadaných informací, veškeré aktivity a kompletní transakční historii.

Po úspěšném založení účtu je zapotřebí na něj vložit již jen peníze a lze ho v plné míře začít používat.

Vklad peněz na účet Skrill

Vklad na Skrill účet se provádí dvěma způsoby. První z nich spočívá v bankovním převodu. Tato možnost je bezplatná, trvá však několik dnů stejně jako kdyby se jednalo o klasický mezibankovní převod.

Druhá možnost vkladu peněz na účet Skrill probíhá prostřednictvím kreditní karty. Tato varianta už ovšem není zdarma, poplatek činí 1,9 %.

Peněžní transakce přes Skrill

Posílání peněz ze Skrill účtu na Skrill účet probíhá pouze zadáním konkrétní částky a e-mailu příjemce. Tyto převody probíhají v reálném čase, proto jsou prakticky okamžitě z účtu odepsány, resp. na účet připsány.

Převody peněz přes Skrill účty splňují nejvyšší bezpečnostní standardy v oblasti financí. Lze posílat mezinárodní platby po celém světě, stejně tak přijímat platby lze odkudkoliv.

S transakcemi přes Skrill se bohužel pojí řada poplatků:

  • Vklad peněz z bankovního účtu na Skrill účet je zdarma.
  • Veškeré příchozí transakce na Skrill účet jsou zdarma.
  • Odeslání peněz na jiný Skrill účet je zpoplatněno částkou ve výši 1,45 % z převáděné částky, minimálně však 0,5 EUR, maximální částka není omezená.
  • Převod platby do jiné měny činí 3,99 %.

Navíc, pokud nedojde v průběhu 12 měsíců k přihlášení na účet Skrill nebo nedojde k žádné transakci, strhává si Skrill měsíčně z účtu uživatele 5 EUR.

Výběr peněz z účtu Skrill

Pokud uživatel potřebuje vybrat peníze z účtu Skrill, může tak učinit třemi způsoby. Ani jeden z nich však není nabízen zdarma. Naopak, za výběr z účtu se platí poměrně výrazné poplatky.

Peníze je možné vybrat prostřednictvím šeku, kreditní kartou nebo bankovním převodem. Poplatek za výběr bankovním převodem dosahuje 5,5 EUR, za výběr kreditní kartou dokonce 7,5 %.

Podle dostupných zdrojů se poplatky často mění. Jejich aktuální výši lze zjistit vždy na internetových stránkách www.skrill.com v sekci Poplatky.

Karta Skrill Prepaid MasterCard

Po registraci k účtu Skrill si lze požádat o vydání karty Skrill Prepaid MasterCard, která se propojí s účtem Skrill. Má v podstatě stejné vlastnosti jako standardní debetní karta. Jejím prostřednictvím lze platit v restauracích a obchodech. Za případný výběr peněz z bankomatu je účtováno 1,75 %.

Využívání Skrill karty není bezplatné, hradí se roční poplatek ve výši 10 EUR.

Mobilní aplikace Skrill a recenze Skrill

Oficiální aplikace Skrill je k dispozici ke stažení na Apple App Store i Google Play Store. Zatímco na Apple App Store hodnotí uživatelé tuto mobilní aplikaci pouze 2,5 hvězdičkami z 5 (ze 432 uživatelů), na Google Play Store je hodnocení kladnější – 4 hvězdičky z 5 (ze 29 000 uživatelů).

Celkové recenze na Skrill jsou velice různorodé. Největší kritiku uživatelé zmiňují v souvislosti s nepřiměřenými a v některých případech zmatečnými poplatky.

Jiné recenze Skrill, především z pohledu sázkařů ohledně využití k on-line sázkám, jsou ovšem pozitivní. V těchto případech uživatelé kvitují rychlost připisovaných peněz a jednoduchost celého systému.

Poslední aktualizace: 21. 03. 2019