Slack – rychlá komunikace v týmu

1 minuta čtení

Hezký příklad, jak se vyplatí pečlivě naslouchat obdrženým radám a doporučením. K článku o 20+ nástrojích a appkách, které používám při růstu online podnikání jsem obdržel několik komentářů, že mi při vedení projektů chybí komunikační appka Slack. Obratem jsem se začal o Slack zajímat a během 3 dní jsem rozjel ve firmě pilot. Rychle bylo poznat, že Slack je pro startupy pecka.

Slack je nástroj pro rychlou a snadnou týmovou i osobní komunikaci:

 • 1. nahrazuje z velké části maily a různé IM (Viber, Whatsapp, atd.)
 • 2. u rychlých jednorázových úkolů nahrazuje Basecamp (nebo jiný nástroj na řízení projektů)

Tip: Ve firmě ušetříme tisíce korun ročně na ubytování přes Booking nebo při nákupu jídla přes DámeJídlo.cz, když objednáváme přes cashback portál Tipli.cz – získáme 3-8 % zpět z ceny ubytování nebo jídla.

Slack se těší značné popularitě v globálních startupech a postupně také v ČR. Mimochodem, valuace firmy po 1,5 letech překonala 1 miliardu dolarů. Slack má výborně řešené appky pro iPhone/Android a Mac. Minulý týden uvolnil také appku pro Windows (appka pro WP bude brzy). Používám Slack přes appku v mobilu a zároveň na notebooku (obojí se mezi sebou výborně synchronizuje). Slack lze používat komfortně i bez instalace appky přímo v Chrome (appka je ale rychlejší a pohodlnější).

Výhody Slacku:

 • flexibilní – počítač, mobil, tablet, hodinky,…
 • chytré diskuze – lze se přihlásit/odhlásit + možnost privátních diskuzi v týmu
 • pokročilé vyhledávání – hledání souboru/diskuzi + napojení na další appky
 • označování hvězdičkou – možnost si ohvězdičkovat úkoly na později (to většina IM neumí)
 • slackbot – různé automatizované akce (nám chodí například slackbotem reporty a informace o chybách v systému)

Další tipy a informace ke Slacku zde.

Používáte už Slack? Zajímá vás něco ke Slacku?

PS. Registrací na tomto odkazu získáte 100 USD kredit >> (časově omezená akce)

 • No nevím, přijde mi to až moc takové hyper cool. Dělám teď v takové menší firmě v IT a asi by se nám to nehodilo. Za prvé komunikaci řešíme po Skype, ale ani ten moc nepoužíváme, protože je firma malá a do vedlejšího kanclu je to 20 metrů. Co se týká souborů, tak na to máme server, kde je dost značná výhoda, že pokud potřebuji někomu nahrát soubor třeba 2GB (a to občas u IT věcí potřebuji), tak to trvá pár minut, ne hodiny. Všechny tyhle vychytávkové produkty nám vůbec nefungují, protože jednáme hodně osobně a group chat máme tak na objednání oběda. Zase u větší firmy by to fakt bodlo (o tom žádná), ale z mojí zkušenosti nadnárodní kolosy do cloudu jen tak něco nedají.

  • Diky za zpetnou vazbu. Souhlas, ze u malickych firem je to asi jedno. U takovych startupu o velikosti 10-25 lidi muzu potvrdit, ze Slack je super cool. 🙂

 • Zdravím Michale, my to zkoušeli, ale přišlo nám to složité a zvykání „týden+“ je podle mě zbytečná oběť. Zůstali jsme tak u HipChatu, který je jednodušší, nepostrádá nic, co by měl Slack a využívali bychom a je zdarma. Obecně jsem to sesumarizoval k sobě na blog vč dalších nástrojů „pro agentury“. http://blog.krizmarek.cz/post/110717413451/12-nastroju-ktere-staci-k-vedeni-agenturySite Footer