Menu
Sleduju filmy – online a zdarma – recenze

Sleduju filmy – online a zdarma – recenze

5 minut čtení

Návštěvnost kin nejen v České republice není nijak vysoká a nevypadá to, že by se na tom mělo v budoucnosti něco změnit. Přispívá k tomu fenomén posledních let – sledování filmů online nebo jejich stahování. Spousta lidí dá přednost klidnému sledování filmu v pohodlí domova, kde nejsou nikým rušeni a mohou si film nebo seriál kdykoli zastavit. Zde je přehled několika způsobů, jak sledovat filmy online.

Sledujufilmy.cz

Stránka sledujufilmy.cz je asi největší a nejznámější stránkou, na které lze sledovat filmy i seriály online zdarma. Databáze je aktualizována každý den, a tak na webu lze najít opravdové filmové novinky. Uživatelsky přívětivá je i možnost rozřadit filmy podle žánrů, podle abecedy nebo podle hodnocení, které film má na serveru ČSFD.cz. Stránka také agreguje filmové trailery, rozhovory s tvůrci, filmy o filmu a podobně. Momentálně je v databázi této stránky přes 17 tisíc filmů a necelých 800 seriálů. Stránka obvykle nabízí u každého filmu více typů přehrávačů, přičemž by minimálně jeden z nich měl vždy fungovat.

Sledujfilmy.online

Velmi podobnou stránkou je server sledujfilmy.online. Web je graficky hezky zpracovaný a také nabízí možnost rozřazení filmů do žánrů nebo seřazení podle hodnocení. Obecně u takovýchto stránek platí, že čím starší film, tím lepší kvalita. Častokrát tedy můžete zhlédnout film, který měl nedávno premiéru, ale jeho kvalita není příliš vysoká. Databáze je taktéž denně aktualizována. Obě tyto stránky nemají rády AdBlock, bude ho tedy potřeba vypnout, aby bylo umožněno film spustit. S tím souvisí velký počet reklam, kterými je nutno se proklikat, než půjde film zapnout. Po několika týdnech je obvykle k filmu doplněna jeho kvalitnější verze.

Jsou tyto stránky legální?

Podobných stránek jako sledujufilmy.cz a sledujfilmy.online je na internetu spousta. Jejich kvalita je ale obvykle nižší a jejich existence nemá dlouhého trvání. Důvodem, proč jsou tyto stránky legální je ten, že poskytují obsah třetích stran. Fungují pouze jako agregátor a vyhledávač audiovizuálního obsahu, který je již na webu dostupný a tyto stránky na něj pouze odkazují. Je dobré si ale uvědomit, že toto počínání také není úplně košer. Sledování filmů a seriálů bez poplatku je minimálně neetické.

Filmová a televizní produkce je přímo závislá na penězích, které vyinkasuje od diváků. Proto je dobré sledování filmů online vyvážit alespoň občasnou návštěvou kina. Lepším řešením je ale zakoupení přístup k nějaké internetové televizi. S ní budete mít přístup k určitému množství audiovizuálního obsahu za měsíční poplatek. Když si budete chtít půjčit film navíc, zaplatíte za něj pouze zlomek toho, co byste zaplatili za návštěvu kina.

Internetové televize lze sledovat na počítači, ale i na televizi. Každá taková služba se hradí zvlášť dle svého ceníku. A pokud někomu stačí k životu počítač nebo mobil, může ušetřit na televizním poplatku. Je to sice malá částka, ale kdo nevlastní televizi (ani třeba radio), ten zkrátka poplatek platit nemusí.

Netflix

Společnost Netflix vstoupila na český trh teprve nedávno a za tu dobu nasbíral vcelku slušný počet předplatitelů. Po celém světě jich má kolem čtyřiceti milionů. Tato služba nabízí momentálně jednu z nejlepších televizních produkcí na světě. Mezi nejznámější seriály z produkce Netflixu patří např. House of Cards, Narcos nebo Stranger Things.

Typ službyBasicStandardPremium
Dostupnost HDNeAnoAno
Dostupnost Ultra HDNeNeAno
Počet zařízení, na kterých je možné sledovat124
Cena199 korun259 korun319 korun

U všech tří typů služby máte první měsíc zdarma, máte tedy relativně dlouhý čas na rozhodnutí. Netflix lze sledovat jak na televizi, tak na počítači i mobilu. Navíc je možné službu kdykoli zrušit. Obsah, který je dostupný je u všech typů služby stejný. Nevýhodou může být fakt, že ne zcela všechen obsah je automaticky dostupný i s českými titulky. Na tomto problému však Netflix pracuje a snaží se lokalizovat veškerý svůj obsah co nejdříve.

VOYO.cz

Server Voyo.cz je internetovou knihovnou audiovizuálního obsahu televize Nova. Po zakoupení předplatného lze tedy sledovat filmy a seriály, které se objevily na televizi Nova. Předplatné stojí 189 korun měsíčně a je možné si vyzkoušet první týden zdarma. Výhodou je například možnost sledování seriálů z produkce TV Nova ještě před jejich premiérou. Databáze Voyo ale nabízí téměř výlučně seriály svojí produkce.

Prima PLAY

Na většinu pořadů na stránce Prima PLAY lze koukat zdarma, zhlédnutí filmu nebo seriálu je ale znepříjemňováno častými reklamami. Proto se dá zakoupit měsíční předplatné za 59 korun, které diváky reklam zbaví. Uživatel má přístup k prakticky veškerému obsahu, je ale limitován dostupností některých pořadů. Nové díly některých seriálů jsou na webu dostupné pouze po omezeno dobu.

O2 Videotéka

Dostupnost videotéky O2 je závislá na vlastnictví celého balíčku O2. Je tedy nutné využívat služeb O2 TV, a až poté je možné si zapůjčit film z videotéky za poplatek. Ceny filmů se pohybují od 45 korun do 75 korun, ale minimální cena celého balíčku O2 TV je nejméně 199 korun měsíčně (a to v případě závazku na 24 měsíců). Tuto službu se tedy vyplatí používat v případě, že již vlastníte O2 TV.

HBO GO

Službu HBO GO zná řada českých uživatelů kvůli seriálu Hra o trůny. Právě na této stránce lze sledovat premiérové díly tohoto seriálu. Mezi další známé seriály z produkce HBO patří Westworld nebo Temný případ. Z českých seriálů je to například seriál Až po uši nebo Pustina. Měsíční předplatné stojí 199 korun měsíčně a služba HBO GO ho nabízí na první měsíc zdarma.

Youtube

Možná jste si mysleli, že filmy na Youtube jsou vkládány nelegálně. U spousty z nich tomu tak skutečně je, ale některé společnosti vkládají své filmy na Youtube úmyslně. Peníze vydělávají z YouTube reklam nebo YouTube používají pro propagaci jejich projektů. Jedná se sice spíše o starší béčkové filmy, ale drtivá většina z nich je s českým dabingem.

Na Youtube vložily své filmy společnosti jako Bionaut TV nebo Vapet. Osm svých filmů tam také vložil režisér Tomáš Vorel. Filmy se dají i z YouTube stáhnout, pokud se člověk chce na film podívat v době, kdy nemá přístup k internetu.

Alza media

Společnost Alza nabízí na svých stránkách k zapůjčení nejen filmy, ale také elektronické knihy nebo audioknihy. Ceny filmů se pohybují od 45 korun zhruba do 80 korun. Film je k dispozici na 48 hodin. Nabídka filmů je relativně široká a každý den je aktualizována. Alza nabízí svých zákazníkům speciální věrnostní program Alza Premium.

Na internetu jsou k dispozici i jiné možnosti, jak si zapůjčit film či seriál. Některé z nich nejsou ideální pro absenci českého dabingu či titulek, některé mají zase podobnou šíři databáze jako výše zmíněné. Jsou to například Amazon Prime, OBBOD, Banaxi, Dafilms.cz, Google Play Movies nebo Horizon Go.

A ačkoliv návštěvnost kin obecně klesá, stále se najdou filmoví nadšenci, kteří je pravidelně navštěvují. Ti by mohli využít například výhodného věrnostního programu CineStar Club, mezi jehož benefity patří sleva na občerstvení i vstupenky na filmová představení zdarma.

Poslední aktualizace: 11. 08. 2018