Menu
SMS zdarma – poslat do všech sítí

SMS zdarma – poslat do všech sítí

3 minuty čtení

Odesílání SMS zpráv zdarma přes internet působí v dnešním světě sociálních sítí už poněkud těžkopádně. Většina uživatelů připojených k internetu mezi sebou komunikuje prostřednictvím aplikací jako Messenger či WhatsApp. Uživatelům, kteří chtějí ušetřit a nevlastní chytré telefony ale nezbývá, než využít služeb SMS bran.

T-Mobile

Z oficiálních stránek tohoto operátora je možné poslat SMS pouze do sítě T-Mobile. Všechny ostatní SMS brány, které nabízejí poslat SMS zdarma do sítě T-Mobile jsou přesměrovány z této stránky. Je tedy lepší využívat rovnou tuto stránku. Rozsah zprávy je 160 znaků a další zprávu lze poslat za 30 sekund.

SMS.1188.cz

Oficiální SMS brána operátora O2. Umožňuje posílat SMS zdarma pouze této sítě. Rozsah základní zprávy je 60 znaků a další zprávu lze odeslat za 10 sekund. Pokud se člověk na stránce registruje svým telefonním číslem od O2, bude mu zpřístupněn i adresář nejvyužívanějších čísel. Délka zprávy se navíc rozšíří na 160 znaků.

SMSkoid.cz

Na rozdíl od výše zmíněných SMS bran, SMSkoid.cz umožňuje poslat SMS zdarma i do sítě Vodafone. Má to ale pár háčků. Je nutné tuto stránku sdílet na Facebooku. Otravování svých přátel zbytečnými posty na Facebooku se dá vyhnout zvolením možnosti „Pouze já“ při sdílení odkazu. Odkaz tak neuvidí nikdo jiný a odeslání SMS bude odemčeno. Bohužel jsou zprávy omezeny 143 znaky.

Po odeslání zhruba pěti SMS se zobrazí, že více zpráv zdarma už server poslat nezvládne a nabídne koupi tarifu.

SMSbrána.cz

Na tomto serveru se podařilo odeslat zprávu pouze do sítí T-Mobile, což dělá prostřednictvím oficiální SMS brány T-Mobile. Při odeslání SMS do sítí O2 a Vodafone hlásil server technickou chybu. 

SMSzdarma.cz

Z tohoto serveru se nepodařilo odeslat zprávu ani do jedné ze sítí.

esemes.cz

Ať byla zpráva odesílána do jakékoli sítě, nepodařilo se jí odeslat. Server esemes.cz neustále hlásil, že se SMS odesílá.

Poslat.cz

Stránka Poslat.cz opět odkazuje pouze na oficiální SMS brány T-Mobile a O2. SMS brána Vodafone je zrušená.

SMSmania.cz

SMSmania.cz slibuje možnost poslat SMS zdarma v případě registrace. Opak je pravdou, stránka i po registraci oznámí, že je konto neaktivní a neumožní odeslání SMS zprávy.

PoslatSMS.cz

Ačkoli server PoslatSMS.cz nabízí možnost odeslání až pěti SMS zpráv v rozsahu 160 znaků, k odeslání zprávy nedojde. Stejně jako u serveru esemes.cz se čeká celý den, než se zpráva odešle.

Ze kterých SMS bran je tedy dosud možné posílat SMS zdarma?

Ještě zhruba před půl rokem bylo možné poslat SMS zdarma ze všech výše zmíněných SMS bran v podstatě bez problému. Dnes jsou na internetu pouze dvě stoprocentně spolehlivé SMS brány. Jsou to stránky SMS.1188.cz a T-Mobile. Ostatní SMS brány fungují sporadicky a nedá se na ně spolehnout.

Jak komunikovat zdarma s přáteli či známými?

V dnešní době nabízejí velmi výhodné neomezené tarify a tarify pro studenty s neomezenými SMS či volnými minutami i naši tři nejznámější operátoři (Vodafone, O2 i T-Mobile). Pro zákazníky, kteří posílají a provolají méně, mají výhodné nabídky virtuální operátoři, mezi které patří například SAZKAmobil a Tesco mobile.

Při využívání SMS bran je nutné připojení k internetu. K bezplatné komunikaci s přáteli či blízkými je tedy možné využít spoustu dalších aplikací, které internet nabízí. Volat s přáteli lze např. prostřednictvím aplikace Skype. K písemné komunikaci se dá využít Facebook nebo jeho mobilní aplikaci Messenger.

Další hojně využívanou mobilní aplikací je WhatsApp, pomocí které je možno volat, psát nebo sdílet fotky se svými blízkými. Pokud člověk vlastní účet na Gmail, může se svými kontakty komunikovat pomocí Hangouts, které jsou k nalezení v emailové schránce.

Poslední aktualizace: 25. 07. 2018