Menu
Věrnostní program Sphere – přes 10 000 partnerů a slevy až 30 %

Věrnostní program Sphere – přes 10 000 partnerů a slevy až 30 %

4 minuty čtení

Sphere je univerzální věrnostní program se širokým rozsahem. Nabízí slevy ve výši 5 až 30 % a lze jej využít ve více než 10 000 obchodních místech v České i Slovenské republice a ve více než 800 e-shopech. Na rozdíl od jiných věrnostních programů, které poskytují jednotliví prodejci, není program Sphere nabízen zdarma. Jaké pro něj platí podmínky? Kolik stojí Sphere Card a na jaké zboží a služby se vztahuje?

Věrnostní program Sphere se zcela zásadně liší od běžných věrnostních nebo zákaznických programů, jako je například věrnostní program IKEA FAMILY nebo zákaznický program MOL. Neplatí totiž pouze pro jednu značku nebo řetězec, ale poskytuje slevy u mnoha partnerských obchodů.

Těch je skutečně více než 10 tisíc a pokrývají velmi širokém spektrum oborů. V rámci programu Sphere lze získat slevu při nákupu zboží či letní dovolené nebo třeba ušetřit při předložení Sphere Card ve wellness. Možností se nabízí skutečně hodně.

Všechna spolupracující obchodní místa jsou označena samolepkou Sphere na vstupních dveřích nebo výloze, případně stojánkem a certifikátem.

Do věrnostního programu Sphere patří například obchodní partneři poskytující zboží nebo služby v oboru:

 • móda a doplňky,
 • gastronomie,
 • bydlení,
 • kultura a vzdělávání,
 • sport,
 • auto-moto,
 • krása a zdraví,
 • cestování a ubytovaní, aj.

Seznam prodejen s akceptací Sphere Card je dostupný na webových stránkách www.sphere.cz/kde-ziskate-vyhody. U každého konkrétního prodejce se uvádí výše maximální poskytované slevy.

Sphere Card

Právě zmíněná Sphere Card je pro celý věrnostním program tím nejdůležitějším. Předložení karty s označením Sphere zakládá nárok na příslušnou slevu.

V rámci tohoto věrnostní programu se v nabídce nachází hned několik typů Sphere Card, u kterých se liší možnosti jejich použití:

 • Sphere

Základní karta věrnostního programu Sphere nabízí již zmiňované slevy 5 až 30 % u více než 10 tisíc obchodních partnerů v České a Slovenské republice a ve více než 800 e-shopů.

 • Sphere Young

Specializovaná karta Sphere Young je určena mladým lidem do 28 let. Vhodná je ale také pro studenty, školy, vzdělávací zařízení, zájmová sdružení, spolky a sportovní kluby a další.

S touto kartou lze u vybraných obchodních partnerů označených logem Sphere, zaměřených zejména na mladé, uplatňovat vyšší výhody a slevy než u základní karty.

 • Sphere Golf

Specializovaná karta Sphere Golf je určena golfistům, kteří ji využijí na golfových hřištích, indoorech, shopech a v cestovních kancelářích po celé České republice a na Slovensku. Poskytuje však i výhody a slevy, popsané u základní karty, a to v rozsahu cca 5 až 30 % u všech obchodních partnerů.

 • Sphere Czech Visitor

Karta Sphere Czech Visitors může být zajímavý benefit pro zákazníky hotelů, incomingových cestovních kanceláří a dalších subjektů spojených s cestovním ruchem na území celé České republiky.

Platí pro zahraniční návštěvníky České republiky, díky ní získají přímé výhody a slevy v obchodech a službách zaměřených na zahraniční návštěvníky. Je samostatně neprodejná.

 • Sphere VIP a Sphere Golf VIP

Karty s označení VIP jsou určeny vybraným zákazníkům věrnostního programu. Poskytují ještě větší výhody než základní typy těchto karet. Obě jsou samostatně neprodejné.

 • Sphere co-brand

Tento typ karty odpovídá buď základní kartě Sphere nebo Sphere VIP, ovšem design karty se odvíjí od obchodního partnera, který tento věrnostní program pro své klienty nabízí. Může se jednat o jakoukoliv identifikační kartu obchodního partnera, pouze je přidáno logo Sphere. Karta je opět samostatně neprodejná.

Jak získat Sphere Card? Za peníze nebo zdarma

Aby bylo možné čerpat slevy Sphere, je třeba si nejprve objednat Sphere Card, a to v základní variantě nebo ve variantě Sphere Young nebo Sphere Golf. Platnost Sphere Card je 3 roky a její cena činí 1 500 korun. Karta se posílá poštou do 14 dnů od úhrady ceny.

Objednání karty probíhá prostřednictvím webové stránky www.sphere.cz/objednani-karty. Zde se také nabízí možnost požádat k základní kartě o kartu Sphere Young zdarma pro rodinného příslušníka do 28 let věku.

Existuje ovšem i jiná cesta, jak získat Sphere Card a čerpat veškeré její výhody. A to prostřednictvím již zmiňovaných obchodních partnerů. Někteří z nich totiž v rámci svých marketingových nabídek poskytují svým klientům Sphere Card zdarma nebo za výrazně nižší částku. S logem Sphere se lze setkat také na platebních kartách.

Výhody Sphere nabízí také HUDYsport v rámci svého věrnostního programu. Pro využívání slev Sphere stačí, když je na věrnostní kartě logo Sphere.

Výhody Sphere nabízí také HUDYsport v rámci svého věrnostního programu.

Aby měl každý jistotu, že karta s logem Sphere je skutečně platná (ať už uživatel nebo třeba majitel obchodu spolupracující s programem Sphere), může dojít u každé konkrétní Sphere Card k ověření. A to on-line na této adrese http://verify.sphere.cz/.

Mobilní aplikace Sphere

Slevový program Sphere Card pochopitelně jde s dobou, a proto poskytuje svým uživatelům i mobilní aplikaci. Ta nabízí mimo jiné následující zajímavé funkce:

 • přehledné vyhledávání partnerů Sphere na mapě a filtraci podle lokality a oborů
 • zobrazení nejbližšího místa, kde lze kartu Sphere využít včetně navigace na toto místo autem, pěšky nebo hromadnou dopravou
 • plastové kartě lze dát mobilní podobu, která fyzickou kartičkou zcela nahradí, aj.

Mobilní aplikace je zdarma k dispozici pro Android i iOS.

Poslední aktualizace: 13. 02. 2019